Skocz do zawartości

[kierownica] Kąt gięcia kierownicy - problem z wyborem.


polak322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie, proszę Was o pomoc w wyborze kierownicy. 

Zakupiłem ostatnio taki oto rower, który powoli przerabiam pod siebie, ponieważ miał zbyt "sportowy" charakter ;)

1jpg_eeeexwq.jpg

 

 

Chcę go przerobić, ponieważ głównie się poruszam po mieście oraz w dłuższe trasy, dlatego zbyt pochylona pozycja nie jest dla mnie zbyt dobra. 
Zmieniłem już w nim mostek, na trochę wyższy, z 6stopni na 10stopni.

 

Teraz mam spory problem z kierownicą. Nie wiem po prostu na jaką się zdecydować, a nie chciałbym się bawić w odsyłanie towaru, gdyby jednak coś nie grało.

 

Już finalnie zastanawiam się nad dwoma kierownicami:

Accent Profi o wzniosie 25mm i gięciu 5*

http://velo.pl/czesci/kierownice/accent/profi

 

lub

 

Satori Deviant o wzniosie 25mm i gięciu 10*

http://ctbike.pl/satori-deviant-kierownica-gieta-31-8x640mm-giecie-25mm-czarna.html

 

która według Was byłaby lepsza z tych dwóch?  Czy przy 10* pozycja mi się nie za bardzo wyprostuje?
Do tej pory w swoim starym rowerze miałem kierownicę prostą, ale tam miałem wyżej położoną główkę kierownicy oraz inną geometrię ramy, przez co moja pozycja była ok.

 

Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę Satori Deviant o wzniosie 18mm i gięciu 8stopni, ale ten niższy wznios mnie na razie nie przekonuje.


Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zacznij od zamontowania rogów ? Właśnie niedawno wróciłem do "konfiguracji kokpitu" z rogami. Zasugerowałem się opiniami, że jak szeroka kiera w 29er, to nie rogi, ale w moim przypadku się to nie sprawdza - odczuwam nadal potrzebę zmiany ułożenia rąk przy jeździe >2h i na podjazdach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zasugerowałem się opiniami, że jak szeroka kiera w 29er, to nie rogi,
wielką bzdurę ktoś walnął,rogi w szerokiej kierce po najnera są jak najbardziej mile widziane,zwłaszcza na większych i bardziej stromych podjazdach gdzie musisz się podnieść z siodła i przesunąć do przodu 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą 10* mam możliwość zobaczyć na żywo i pewnie jakoś niedługo się przejadę ją zobaczyć.

 

Co do rogów. skoro mam za nisko kokpit, to nie będę zaczynał modulacji od rogów. Głównie jeżdżę po mieście, więc jazda "na rogach" nie jest super wygodna. Na długie trasy jak najbardziej rogi spoko, ale nie w miasto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielką bzdurę ktoś walnął

Cała masa "ktosiów" - jak dobrze poszukać, to takich opinii znajdzie się sporo. Łącznie z dodatkiem, ze to "wiocha" ;-) Na szczęście ostatnio łagodzone przez dopiski " ...ale co komu pasuje"

 

polak322-> patrząc z własnego doświadczenia dopasowywania rowerów pod siebie (mam na półce 3 kierownice i mostek ;-) - kup jakąś tanią/używaną na próbę, a najlepiej pożycz od kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...