Skocz do zawartości

[BikePark] Wrocław, szansa na 1,5mln zł na BikePark, trasa XC, Pumptrack itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tegorocznym budżecie obywatelskim Wrocławia zgłosiłem projekt BikePark'u na Zielonym Wzgórzu.

 

Chodzi tą miejscówkę:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wzg%C3%B3rze_Gajowe

 

Jest to 8 hektarów terenu gdzie już teraz jest gdzie pojeździć. W tegorocznym budżecie obywatelskim zawnioskowałem o 1,5 mln zł na budowę BikeParku w tym miejscu. Chciałbym żeby wybudowano tutaj ścieżki rowerowe podobne do tych na SingleTreku pod Smrekiem oraz na Rychlebskich Ścieżkach, na przykład jedną w miarę łatwą dla każdego, drugą podobną do Rychlebskich z trudniejszymi zjazdami, mostkami w miejscach krzyżowania się ścieżek, oznakowaniem tras np. zielona łatwa, czarna trudna itd. Do tego budowa PumpTracka itp.

 

Wzgórze wygląda mniej więcej tak:

 

3242198.jpg

 

3242202.jpg

 

 

wzgorze_gajowe2_marcin_biodrowski.jpg

 

Plusem miejscówki na pewno jest spory teren do zagospodarowania a co za tym idzie możliwość budowy różnorodnych ścieżek jak widać na powyższym zdjęciu. Wydaje mi się że za kwotę 1,5mln zł można wybudować coś sensownego. Teren ten szacuję na co najmniej kilkukrotnie większy od Wzgórza Kilimandżaro co umożliwia przeprowadzenie nie tylko treningów technicznych ale też kondycyjnych. Myślę też że przygotowanie trasy do cyklokrosu umożliwiłoby organizowanie coraz bardziej popularnych zawodów w przełajach zimą.

 

I teraz jest misja. Urząd Miasta ma pytania o bardziej szczegółowy projekt. Ja ze swojej strony czekałem na opinię ze strony urzędników, żeby się nie napracować nadaremnie a potem miałoby się okazać że urzędnicy odrzucili projekt bo mają np. inne plany co do tego miejsca.

 

Okazało się że projekt przejdzie do głosowania do budżetu obywatelskiego, jednakże trzeba poprawić wniosek, aktualnie:

 

- projekt bardzo ogólny, niemożliwa weryfikacja kosztów bez uszczegółowienia zakresu przez lidera (przeze mnie)

- Grunt na wzgórzu nie jest stabilny i może generować duże koszty przy realizacji inwestycji. Dokładny koszt realizacji projektu będzie znany dopiero po opracowaniu dokumentacji, wyborze urządzeń i rozwiązań technicznych ale lider powinien uszczegółowić zakres prac.

 

 

 

Najważniejsze jest jednak to, że 1,5 mln zł zostało przyznane i wystarczy przysłać "uszczegółowienie".

 

I teraz prośba i pytanie, czy ktoś z Was nie ma wiedzy, czasu i ochoty na stworzenie zrębu dokumentacji takiego projektu.

Szukam ochotników do pomocy. Jeśli ktoś ma doświadczenie w budowaniu PumpTracków, wie ile to kosztuje, byłby w stanie na mapie np. satelitarnej wskazać miejsce na Zielonym Wzgórzu, mniej więcej teren i koszt. Jeśli ktoś orientuje się jaki jest koszt budowy np. ścieżki takiej jak na SingleTreku ze żwirkiem i odwodnieniem (metr bieżący), ile kosztuje zrobienie ścieżek pokroju Rychlebskich Ścieżek, zwiezienie kamieni i ułożenie w profesjonalny sposób.

 

Czas na dostarczenie uszczegółowionego projektu jest do 13 lipca br.

 

Będę wielce zobowiązany za pomysły, ewentualne szkice, rysunki, wstępne założenie co można za 1,5mln zł zrobić rowerowego w tym miejscu.

 

Szczegóły pisma od urzędu https://dl.dropboxusercontent.com/u/52183522/b/BO.jpg

Lista projektów zweryfikowana - pozycja nr 26 - http://d.polskatimes.pl/k/r/1/0d/dc/53873e55c5dde_z.pdf?1401373397

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...