Skocz do zawartości

[2000zł] MTB Do dalszej rozbudowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję byście mi doradzili jak najbardziej opłacalny rower 29er do kwoty podanej wyżej. Rower dla brata.

Chodzi mi tutaj szczególnie o wytrzymałość ramy, w pozniejszym czasie będzie zcustomowany.

rower musi być w rozmiarze XL, bo pacjent jest wysoki tak jak ja. 192-194 cm.

W gre wchodzi tylko MTB, żadne Cross, czy inne Turystyki. Rower ma być jak najlepszy do tej kwoty do dalszej rozbudowy pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ma być jak najlepszy do tej kwoty do dalszej rozbudowy pozniej.

 

W tym przypadku to dość sprzeczne. Do 2 tys dostaniesz albo dobrze wyposażonego Rometa i trochę gorzej wyposażonego Unibike/Northeca, albo rower na ramie bardziej renomowanej firmy, który będzie za to bardzo słaby.

 

Edycja: Po wzroście widzę już, że Romet odpada. No to nie będzie szału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat w tym sklepie tylko dostępna 17' ale na alledrogo widziałem już 23" , mam pare części w innym rowerze to nie będzie problemu. Mam krossa ale brat powiedział że nie będzie jezdził na 26" kołach bo wygląda na nim śmiesznie. Więc kupuje 29" reszte z krossa wsadzimy. Czyli pełne alivio. To co jak myślisz brać tego Cube???. Pojezdzi trochę pozniej zrobi upgade , jakieś lepsze koła, amor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że przy odpowiednim okresie szukania i dawce szczęscia nie znajdziesz jakiejś super promocji. Możesz pewnie też kombinować z niemieckimi sklepami...

 

Ale standardowo na rynku to wygląda podobnie jak opisałem. Ten twój Cube, nawet w tej promocji na jeden rozmiar... ma połowę napędu w altusie (to klasa montowana w tanim rowerze miejskim mojej żony) i najniższy możliwy model amortyzatora poza marketowym m3xxx.

 

Czyli tak jak pisałem - rama może i jest lepsza od tej od polskich producentów (na pewno jest ładniejsza) ale poza tym to jak na takie pieniądze słaby rower i tyle.

 

Edycja po przeczytaniu powyższego: No, jeśli wsadzisz tam swoje alivio i kiedyś tam kupicie prawdziwy amortyzator, to będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego piszę ci że o tego altusa się nie martwię mam w Krossie pełne alivio przełożę z niego chodzi mi o odpowiedni rower 29er. Reszta to pal licho, jezdzić będzie , a pozniej się pomyśli. Nie musi byc nie wiadomo jaki wypasiony ten rower. Chodzi o dalszą rozbudowę nic więcej . 

 

Edit. No i o to mi chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ale czytałeś w ogóle jakieś opinie o tej (albo podobnych rocznikowo/klasowo/konstrukcyjnie) ramach Cube? Czy po prostu kupujesz, bo zakładasz, że będzie lepsza? :) Jeśli już robicie to jako dalekosiężny plan, to może lepiej skupić się na jakiejś sprawdzonej lubianej na rynku ramie, by to wszystko miało sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak masz już pół roweru, to po cholerę kupować słaby rower, który może mieć albo może nie mieć dobrej ramy. Złóżcie go sobie na konkretnych dobrych, sprawdzonych częściach.

 

Normalnie by się nie opłacało od zera. Ale jak macie już tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Peaku 29", w sumie taka rame wyrwe za 700 zł, do tego jakieś koło dobre i reszte z kRossa xD, nie głupi pomysł. 

 

Amortyzator mam taki, 

http://rowerowy.com/sklep/czesci/amortyzatory/cross_county_marathon/prod/raidon_rl_r29

do tego rame Peaka 29" co o tym myslisz, 

 

Do tego jakieś dobre koło, widziałem Mavic jakieś dobre do 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pokombinuj, policz. Może wyjść fajny rower :)


No, gada się po kątach, że nowy Raidon to flaki ze starego Epicona, więc pewnie jest niekiepski. Tylko póki co jest stosunkowo niewiele testów Suntourów z 2014, trza poszukać.

 

Podejrzewam, że im dłużej będziesz kopał tym więcej opcji znajdziesz. Biorąc pod uwagę fakt, że już byle jaki XCM za 200zł jest lepszy od tego, co Cube daje w standardzie... to i tak będziesz sporo do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...