Skocz do zawartości

[klamki] Szhimano do HFX?


romi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rowerek na dualcontrolach i podoba mi się ten system, a zastanawiam się nad zakupem hydraulicznego hamulca tarczowego na przednie koło. Problem polega na tym, że hamulce takie sprzedawane są w kompletach z klamką, a na dualcontrolu robi tylko Shimano. Pytanie więc brzmi, czy mogę połączyć systemy dwóch producentów, tzn. mechanizm z okładzinami i tarcze Hayes’a z klamkami Schimano? Producenci twierdzą, że „za żadne skarby”, ale co maja powiedzieć. :wink:

Czy muszę się zdecydować na system jednej firmy i zostać przy Shimano?

 

 

Z góry przepraszam za błąd w temacie, zwyczajne niedopatrzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klamkomanetki masz pod mechaniki? Według mnie nie powinno się lączyć zacisku hayesa z klamkami shimano. Shimano pracuje na oleju mineralnym a hayes na dot, uszczelki w klamkach moga nie dac rady. Jezeli masz DC pod mechaniki (vki) to mozesz jedynie kupic sobie avida BB7, a jeżeli chcesz hydrauliki i chcesz zostac przy dc to kup Deore LX Dual Control disc, za 650 zł na bikestacji, wyjdzie Ci tyle samo co jak byś chciał kupwac Hayes HFX 9 na przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. opisu z instrukcji hampli/klamek, Shimanowskie klamki nie poradzą sobie zalane płynem DOT i tu chyba nie ma z czym dyskutować, bo DOT (w przeciwieństwie do oleju jest silnie żrący). Ewentualnie mozna próbować zalać system olejem (nie wiem jak zareaguje na to zacisk - nie powinien ulec uszkodzeniuitp. ale jak będzie z działaniem?) Pozostaje tylko pytanie po co? Jeśli podoba Ci się DualControl to trzymaj się Shimano - wybór jest przecież spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Nie wiedziałem, że istnieje różnica w płynach, myślałem, że to tylko kwestia podłączenia przewodów. Sądzę, że lepiej nie zalewać instalacji na DOT olejem, bo mogę pogorszyć sprawność i będę zdziwiony :035: , a jeśli kupił bym nowe elementy, to pewnie stracił bym gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...