Skocz do zawartości

[amortyzator] SUNTOUR NEX 4010 za 109zł?


owiecs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Taka sytuacja, muszę założyć jakiś widelec do starego trekkinga - na lekką, miejską jazdę. Wolę amortyzowany i szukam czegoś na budżecie. Mógłby być używany, ale to nigdy nie wiadomo co się trafi..

 

znalazłem takie coś, ponoć nówka:

 

http://allegro.pl/am-28-suntour-nex-4010-ahed-regulowany-tanio-i4239148140.html

 

warto? jakieś inne pomysły za ~100 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do starego trekkinga to pewnie nie będzie pasować. Zapewne masz gwintowany 1 cala, a to na niegwintowany 1 i 1/8 jak w MTB.

 

Poza tym amortyzator może być. Ja bym wolał wersję z tłumieniem olejowym, ale ona jest dwa razy droższa, więc nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to tak jak pisałem. W klasie tych z tańszym tłumieniem elastomerowym jest całkiem niezły. Szkoda, że nie ma żadnej blokady, nawet mechanicznej, no ale 100zł to 100zł.

 

A i widziałeś długość rury sterowej i porównałeś z obecną?

 

Edycja: Ehm, to cross, a nie trekking :) To ja bym jednak polował na amor z blokadą. Nie po to się kupuje rower do szybkiego pomykania, żeby pompowanie amora kradło ci prędkość :)

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, crossowy :]

 

nowa rura niby 210mm, nie wiem ile dokładnie ma stara, ale na 100% mniej

 

Oczywiście, chciałbym z blokadą, ale nówki nie wyrwę w tych limitach chyba. Nie przykładam do tego aż takiej wagi - przejechałem Polskę z południa na północ dwa razy na MTB kellys scarpe z RST Capa t6 i jakoś szło :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli, że ta nowa jest nieco dłuższa niż ta obecnie zamontowana. Poza tym pierścienie są dwa - nie wiem czy je usuwać - zmieni się trochę geometria roweru jeśli zostawię i zamontuje widelec amortyzowany

 

sprawę tego widelca opisywałem na tym forum (link poniżej) ale niestety zdjęcia trafił szlag, a na razie jest to to zmontowane

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/158164-widelec-dziwna-modyfikacja-prosze-o-pomoc/

Edytowane przez owiecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, sorry. Jeśli jesteś pewien, że rura sterowa w tym Nexie jest jest dłuższa, to nie ma problemu. Najwyżej trzeba będzie przyciąć albo dołożyć pierścieni dystansowych.


Dobra, teraz jeszcze przeczytałem ten twój temat, że niby masz tam jakiś adapter do gwintowanej rury? To szczerze ci powiem, że nie mam zielonego pojęcia, co z tym zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Blokada to pic na montaż jest, poużywasz tydzień jej i padnie! Taniej nówki nie wyrwiesz, rozumiem że cie używki nie interesują.

Jeśli obecnie masz krótszą sterówkę, a ta w tym jest dłuższa to problemu nie ma dokładasz dystans i po sprawie lub przycięcie.

Za to cenę to się opłaca brać, na to co napisałeś to powinno ci wystarczyć. Tylko tak jak tu już zostało napisane upewnij się czy masz 1 i 1/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...