Skocz do zawartości

[Garmin Edge 800] Wymuszany format pamięci


Mongol96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem i to dość duży. Otóż moja kochana siostra wyłączyła mi komputer bezpośrednio z zasilania (ma 9 lat...), przez co wpadł jakiś błąd na dysk. W tym czasie śmigałem w terenie. Po powrocie jak to zwykle bywa, podłączyłem Garmina i odpaliłem kompa, a tu wielkie zdziwienie, bo po chwili komp się zawiesił. Męczyłem się z problemem prawie 2h, naprawiając twardy dysk, defragmentując go kilka razy i wszystko w końcu wróciło do normy.

A więc gdzie problem? Otóż podłączyłem swojego Garmina do USB, a tu komunikat: "Przed użyciem dysku znajdującego się w (...), musisz go sformatować. Czy chcesz wykonać formatowanie?" No i teraz najgorsze, ani Strava ani Endomondo nie widzi Garmina, tzn. widzi, ale identyfikuje go jako niewspierany przez wtyczkę Garmin Communicator. jakby to była karta pamięci to bym ją od razu sformatował i penie by nie było problemu, ale na urządzeniu mam zainstalowaną mapę topograficzną i inne bajery oraz mam tam zapisane treningi z nowymi KOM-ami (użytkownicy Stravy wiedzą, o co chodzi :D ). Problem w tym czy jak dam "sformatuj" to czy utracę wszystkie mapy i zapisane dane?

Czekam z wielką niecierpliwością na odpowiedzi,

PozdRower

 

PS Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie pomogło (tylko straciłem informacje o rowerach)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pozostanie spróbować aktualizacje systemu czyli zrobić instalację systemu na istniejący być może już to pomoże bo zastąpi uszkodzone pliki systemowe nowymi, ale wszystko inne pozostanie bez zmian :)  jeśli to nie da skutku no to zgranie co ważne i format, i instalacja od nowa wszystkiego. Dobrze jest zrobić obraz dysku, partycji C jak jest dobry system i ma wszystko co potrzebne wtedy w razie czego 10 minut i mamy postawiony system na nowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...