Skocz do zawartości
  • 0

Kross Siberian czy Unibike Vision?


Gość Ano=ia

Pytanie

Gość Ano=ia

Cześć :).

Od początku roku noszę się z zamiarem kupna roweru i z wielu opcji zostały mi już dwie.

Kross Siberian i Unibike Vision, obydwa z ramą damską z 2014 roku.

Na Krossie miałam okazję się przejechać, całkiem wygodny no a na Visionie jeszcze nie.

Już sama nie wiem co mam wybrać :(

Rower głównie będzie używany na dojazd na uczelnię + popołudniu i weekendy z psem gdzieś po polach i łąkach :).

Już dziś miałam jechać po tego Krossa, ale deszcz lał i nie zdążyłam do sklepu, może to jakiś znak, żeby go nie brać :P więc stwierdziłam, że zapytam kogoś fachowego, bo niestety nikt inny nie pomoże mi, bo moi znajomi się na tym nie znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Czysto technologicznie Unibike jest trochę lepszy.

 

Jeśli ewentualnie miałbym dać jakąś lepszą alternatywę do tych dwóch, to pewnie to:

http://allegro.pl/rower-romet-gazela-2-0-20-alivio-2013-i4218906197.html

 

Technologicznie jest wyraźnie lepszy, tylko ma dwie wady:

- Do kupienia jest praktycznie tylko w necie

- Ma bardziej sportowy mostek/kierownicę - w tych twoich jest bardziej jak w miejskim i da bardziej wyprostowaną pozycję

 

Więc jeśli chcesz wygodnie jak w miejskim i nie chcesz kupować przez neta to odpada :)

 

Z wygodniejszych i trochę lepszych, ale do dostania tylko w necie jest jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/lazaro-senatore-v2-mocny-trekk-w-dobrej-cenie-17-d-i4235402907.html

 

Jest jeszcze jeszcze lepsza wersja za około 1400-1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 20 calli będzie dla Ciebie zdecydowanie za duża.

Kupilem tydzień temu żonie Krossa Trans Sandera 2014 z ramą 17 i jest w sam raz, ale zona ma 168 cm. Nie wiem czy na 160. Wg Krossa jest to M-ka i na wzrost 168-178. A jeździ na siodełku prawie maksymalnie obniżonym (tyle, że tam jest kilka cm w sztycy na amortyzator).

Ale najlepiej przymierz się gdziekolwiek do 17 cali i do mniejszych (jeśli będą). Ale 20 cali to na pewno zbyt duży rozmiar na 160 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...