Skocz do zawartości

[siodło] jak wysunąć do tyłu?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Cześć,

 

mam 168 cm wzrostu, noga 79 cm. Przesiadłam się z górala 18" Authora (damki) na trekkinga 19" Unibike (też damka, Expedition LDS) do codziennych dojazdów po mieście.

 

Mimo, że rower wydaje się wystarczająco duży (może nawet za duży) a siodełko wysunełam wysoko i maksymalnie do tyłu, to czuję się na rowerze zgnieciona. Mam cały czas ochotę usiąść bardziej z tyłu, za siodłem.

 

Pozostaje mi cofnąć siodło. Wiecie może gdzie dostanę wygiętą sztycę i czy w ogóle to dobry pomysł?Znalazłam na ebay takie coś, czy to by się nadawało?

Napisano

@szybkilopez dał najlepsze rozwiązanie kupiłaś trekking gdzie pozycja jest raczej wyprostowana, żeby nie zmieniać osi do korby co jest mniej korzystne kup długi mostek z regulacją kąta i po problemie

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Napisano

Sztyca w tym rowerze, jeśli jest taka jak na zdjęciu, jest właśnie sztycą z offsetem. Niewielkim bo niewielkim ale jednak.

@Nesule, sprawdź najpierw, czy masz prawidłowo ustawione siodło, np tak jak w pkt 4 tego: http://www.bicycling.com/maintenance/repair-maintenance/bike-fit-set-your-saddle-height (oczywiście przy prawidłowo ustawionej wysokości siodła). Dopiero jeśli okaże się, że pion po cofnięciu siodła nadal wypada przed osią pedału, trzeba myśleć o nowej sztycy. Jeśli zaś siodło ustawione jest prawidłowo a ty nadal odczuwasz "ściśnięcie" w rowerze to winny może być mostek lub ogólnie to, że rama jest krótka.

Napisano

@ugupu: dzięki za info. Nie ufam sobie w ocenie tych ustawień, jutro umieszczę zdjęcie jak siedzę na rowerze to będzie widać czy źle czy dobrze, bo kolano zdaje się być idealnie nad osią pedału, ale właściwa wysokość siodełka to dla mnie zawsze problem :)

  • Mod Team
Napisano

 

 

Przesiadłam się z górala 18" Authora (damki) na trekkinga 19" Unibike (też damka, Expedition LDS) do codziennych dojazdów po mieście.

"Górale" , w przeciwieństwie do trekkingów, wymuszają bardziej wyciągniętą sylwetkę.Zresztą rzut oka na geometrię Unibika i przeciętnego Authora ( wersja damska) po części tłumaczy to zjawisko. Parametr TTh określa (upraszczając) odległość od osi główki ramy do osi rury podsiodłowej ( mierzona horyzontalnie ),czyli , znowu upraszczając, "rozciągnięcie" sylwetki. 

Poniżej geometria dla Unibika

geo_flashlds.jpg

i przeciętnego Authora dla Pań

author-2014-xc-asl.jpg

 

Jeśli porównasz te dwa parametry w odpowiednich rozmiarach zauważysz,że w teoretycznie większej ramie Unibika ta wartość jest mniejsza niż w teoretycznie mniejszej ramie Authora. Wartości nie są duże ( na pierwszy rzut oka ) ,ale należy spojrzeć na jeszcze jeden parametr- wysokość główki ramy ( parametr H/T). Określa on wysokość położenia kierownicy- im wyższa główka ramy, tym bliżej masz kierownicę, co prostuje sylwetkę rowerzysty. W Unibiku mamy 140 mm, a Authorze -120 mm.Te dwa centymetry ( zakładając,że nie masz podkładek pod kierownicą - takie czarne pierścienie ) plus różnica w długości horyzontalnej ramy może dawać odczucie skurczonej sylwetki.

Może się więc okazać,że Twoja pozycja na Unibiku jest zgodna z założeniami producenta i odpowiednia dla tego typu rowerów.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...