Skocz do zawartości

[rama] Scott Spark 29 Team na allegro


bodzio12

Rekomendowane odpowiedzi

Nadaje się jeżeli będziesz użytkował zgodnie z przeznaczeniem :) Zapytaj jak była jeżdżona, czy widziała góry i ogólnie zwróć uwagę na ogólny stan wizualny bo jeśli będzie miała dużo rys rysek a koleś powie że jeździł po bułki do sklepu to już coś nie tak :) Zobacz gwinty najważniejszy suport jężeli nie jest wciskany i mocowanie tylnego hamulca post mount można to łatwo zepsuć a naprawić jest gorzej. Ja bym odkręcił z jednej strony damper i o poruszał zawieszeniem na sucho sprawdzisz czy łożysko/łożyska nie są do wymiany, aczkolwiek to taki sobie sposób bo dopiero jak wszystko rozkręcisz w mak to wychodzi które łożysko do regeneracji/wymiany. Oblukaj czy nie ma wgniotów i sprawdź czy nie ma pęknięć na spawach. Chyba tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. jeśli nie masz żeby obrazu wyłożyć fury kasy na dobry sprzęt to może warto poczekać do przyszłego sezonu żeby śmigać na wypasionym/wymarzonym rowerze. Wiem wiem cwany jestem bo ja rower mam i będę jednak ten sezon jeździł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem mierzyłem :) Scott scale 970 rama xl -idealny. Pozycja super na nim.  Od razu można  było odczuć większe pochylenie niż w przypadku mojego ghosta se 5000.Siedziałem również na giancie anthemie ale jakoś tak,, tapczanowato,, na nim było ;) . Na sam koniec byłem sprawdzić scotta genius 940 z 2013 rozmiar L. Bryka niesamowita,wyglądał przecudnie. Wsiadłem na niego 10 sek. i już wiedziałem że za mały.Szkoda wielka, szkoda.Pojeździłem sobie na nim ,wszystko super chodziło ale co zrobić.A tak w ogóle to teraz patrze na wymiary geniusa z tego roku to ta rura pod siodłowa to jest krótsza niż w scale i sparku.genius ma 510 ,scale ma 530 a spark 540.Może ten genius ogólnie wychodzi jakoś mniejszy ,nie wiem.Strasznie blisko kierownica mi sie wydawała .Jak wstałem podczas jazdy to myślałem że na dziurze do przodu polecę.

   Na razie muszę przemyśleć co dalej robić. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na scotta spark -http://www.scott.pl/product.php?id_cat=902&id_prod=5069 .Tylko ,że  nie mają go na sklepie.Czy ktoś miał do czynienia z scale i sparkiem i czy pozycja na tych rowerach jest podobna?Sprzedawca mówił ,że tak jest ale boję się zamawiać na palę rower na którym nawet nie siedziałem.No i czytałem gdzieś tu na forum ,że te ramy  sparka słabe.Czy dotyczy się to również rocznika 2014 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...