Skocz do zawartości

[1000-1500] Rower do pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam serdecznie,

 

pochodzę z Bydgoszczy i chciałbym kupić sobie rower przeznaczony na dojazdy do pracy. Będę go również używać na krótkie przejażdżki w mieście (zakupy itp.). Długość trasy do pracy wynosi około 18 [km] w jedną stronę. W większości drogą będzie nawierzchnia asfaltowa, miejscami kostka brukowa i kawałek do przejechania po utwardzonej ścieżce leśnej. 

 

Z dotychczasowych poszukiwań rowerów dowiedziałem się, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem będzie rower typu Cross (połączenie górala i szosy poniekąd). Nie chciałbym kupować roweru szosowego gdyż nigdy na takim nie jeździłem a widzę, że ceny zakupu są wysokie, jednakże cienkie opony osiągające najlepszą prędkość przy jak najmniejszym nakładzie siły pozostają dla mnie priorytetem.

 

Pieniądze jakie chciałbym przeznaczyć na rower jest to przedział od 1000 do 1500 [zł] przy czym wolałbym trzymać się tej dolnej granicy.

 

Zwracam się zatem z prośbą do was drodzy Forumowicze i Znawcy Rowerowi, żebyście pomogli mi wybrać coś dla mnie. Przeszukałem starsze tematy ale oferty są już dawno nieaktualne a daty tematów starsze. 

 

W sklepie Intersport znalazłem rower Nakamura za 1000 [zł], przejechałem się, wydaje się być ok. Nie znam jednak tej marki i jedyne co o niej wiem to, że jest to producent Niemiecki. 

 

Zastanawiałem się również nad rowerem firmy Kross model Evado 1.0 za 1399 [zł]. Na zdjęciu wygląda ładnie ale jeszcze nie miałem okazji go wypróbować.

http://www.kross.pl/pl/2014/cross/evado-1-0

 

Znalazłem też taką pozycję dzięki blogu Pana Łukasza Przechodzeń, który poleca stronę ######.pl 

http://www.######.pl/product-pol-38457-Rower-Merida-CROSSWAY-10-V-2014.html

Przyznam, że jeździłem wcześniej na Meridzie i ta oferta wydaje się być kusząca.

 

Być może wy zaproponujecie mi coś konkretniejszego i lepszego w tej cenie? :) W przyszłą sobotę mam zamiar jeszcze pojeździć po zwykłych sklepach rowerowych, gdyż zazwyczaj na stronach internetowych nie znajdziemy wszystkiego co można tam znaleźć a zdarzają się na stanie tanie rowery. 

 

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

 

Pozdrawiam

Marcin

Napisano

Cześć,

 

Jeśli prześledziłeś część podobnych tematów, to powinieneś wiedzieć, że w tym budżecie praktycznie nie ma innego dobrego crossa poza:

 

- Kands Maestro

- Lazaro Integral

 

Wszystkie inne marki za sam fakt, że to cross, a nie MTB liczą sobie jakieś chore pieniądze (włączając w to zaprezentowane przez ciebie propozycje) i w takim budżecie dają tylko części z najniższych półek. O tych powyższych rowerach na forum są setki tematów, również z pozytywnymi opiniami użytkowników.

 

Wadą rowerów jest to, że do dostania są praktycznie tylko w internecie - ale to też jeden z powodów, dla których mogą być sprzedawane w tak korzystnych cenach. Myślę, że bez problemu zaspokoją twoje potrzeby, a dodatkowo zostanie jeszcze trochę zapasu na ewentualne sportowe szaleństwa.

 

Następnym równie korzystnym crossem jest chyba dopiero:

 

http://www.unibike.pl/crossfiregts.html

 

Niewątpliwą zaletą dla ciebie, jest fakt, że Unibike jest właśnie z Bydgoszczy, więc możesz oglądać do woli przed zakupem i oszczędzisz na wysyłce :D

Napisano

1400 zł za te rowery które zaproponowałeś to złodziejstwo :) w tej cenie kupisz zaproponowane Maesto lub Lazaro razem z osprzętem błotnikowo/bagazowo/oświetleniowym, mając od razu osprzęt napędowy o kilka klas wyżej. Przedewszystkim Kross i Merida maja na sobie wolnobiegi, niby tańsze to jest, ale dzisiaj praktycznie używa się tylko kaset, większa trwałość, wieksza możliwość dopasowania sobie przełozeń itp. Merida i Kross mają tylko atrakcyjne malowanie :)

 

Napisano

Dziękuje za wstępne rady :) 

 

Będę więc szukać czegoś z tych dwóch marek skoro twierdzicie, że są one lepsze pod względem osprzętu. 

 

Na daną chwilę znalazłem taki rower:

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/king-of-the-road-2013-lazaro-integral-full-alivio-i3892891967.html

 

Podany w linku Crossfire GTS przekracza mój budżet niestety. Aczkolwiek znalazłem też taki model:

 

http://www.unibike.pl/flashgts.html

 

Powiedzcie mi jeszcze proszę co sądzicie o tych rowerach Nakamura?

Napisano

Tak jak pisałem, opłacają się dopiero od crossfire. Ten Flash jest dużo słabszy od Kands czy Lazaro.

 

Co do Nakamura - znalazłem coś takiego:

 

http://www.bike.pl/forum/msg.php?th=446&a=a&post_form=&start=0#msg_41420

 

Jedni piszę, że to porządna niemiecka marka, a drudzy, że co prawda niemiecka ale w niższym budżecie raczej supermarketowa i nic tam sensownego nie mają. Parę lepszych części na zewnątrz, a pomiędzy nimi syf :)

 

Ostatecznie jeśli nie poznamy specyfikacji konkretnego modelu, który ci oferowano nie będzie się dało nic powiedzieć. Szczerze mówiąc szansa, że będzie choćby na poziomie zbliżonym do Kands/Lazaro jest dość mała.

 

Co do wyszukanego roweru, to tak Lazaro Integral v3 to właśnie to o co chodzi. Wersja 2013 ma lepszą manetkę zmiany biegów (o jedną klasę), a 2014 lepszą sztycę siodełka/mostek/kierownicę. Mają też trochę inne malowanie i wersja 2014 najczęściej jest droższa. U Kands Maestro jest podobnie. Też wersja 2013/2014 z takimi samymi różnicami.

 

Ważne by nie brać Lazaro Integral v2, bo to niższa półka.

Napisano

No dobra, znalazłem dwie aktualne pozycje wspomnianych przez was marek i będę chciał jedną z nich zamówić. Powiedzcie tylko proszę jaka jest między nimi różnica? Już nie patrzę na żadne Meridy, Krossy oraz inne marki i zdaje się na wasze porady. 

 

O to aukcje Allegro z tymi rowerami:

 

Lazaro http://allegro.pl/2014-king-of-the-road-lazaro-integral-na-alivio-i4205943310.html

Kands http://allegro.pl/2014-wypasiony-pogromca-szosy-kands-maestro-alivio-i4216279410.html

 

Widzę, że są to polscy producenci. 

Napisano

 

 

Widzę, że są to polscy producenci.

 

Co więcej, to nawet jeden i ten sam producent. Lazaro to marka własna jednego i tylko jednego sprzedawcy i specjalnie dla niego produkują. Kands to marka dla wielu sprzedawców. Różnią się kształtem ramy (żaden nie jest lepszy), ceną (najczęściej Lazaro jest tańszy) i malowaniem.

 

Kupisz ten, który ci się bardziej podoba. Oba mają tak samo dobre opinie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...