Skocz do zawartości

[ok 3000 zł ] MTB xc


Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie powinno ocierać.

 

niefajnie w takim razie. jutro jade do jakiegos serwisu zeby sie tym zajeli  

 

p.s. chyba, że mozna to jakos samemu zrobic ?? widać, że z lewej jest luz, a z prawej strony właśnie ociera. albo tarcza krzywa, albo ten prawy klocek nie chowa się do końca, ale nie wiem, jak się to reguluje

http://zapodaj.net/54b5510feb141.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reguluje w ten sposób: popuszczam lekko zacisk, zakręcam mocno kołem w kierunku jazdy i naciskam max na hamulec, i tak z 3-4 razy. Na końcu gdy trzymam zaciśniętą klamkę dokręcam zacisk i gotowe. Na moich Elixirach 5 sposób działa bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja reguluje w ten sposób: popuszczam lekko zacisk, zakręcam mocno kołem w kierunku jazdy i naciskam max na hamulec, i tak z 3-4 razy. Na końcu gdy trzymam zaciśniętą klamkę dokręcam zacisk i gotowe. Na moich Elixirach 5 sposób działa bardzo dobrze. 

 

próbowałem w ten sposób, ale to nic nie pomogło.

 

Pojeździj trochę jak się nie poprawi to podjedziesz do sklepu i ustawią, jednak wszystko musi się uregulować,

 

wiadomo, że się ustawi, bo przecież klocek trochę się zetrze i ocieranie zniknie, tylko wydaje mi się, że klocek powinien się zużywać wtedy kiedy ja chcę ( hamuję ), a nie przy okazji jeżdżenia - aczkolwiek nie wiem, dawno roweru nie kupowałem i nie znam się, czy to jest normą, czy jednak nie ? b4jk - rozumiem,że miałeś podobnie i poradziłeś sobie w ten sposób jak napisałeś powyżej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że się ustawi, bo przecież klocek trochę się zetrze i ocieranie zniknie, tylko wydaje mi się, że klocek powinien się zużywać wtedy kiedy ja chcę ( hamuję ), a nie przy okazji jeżdżenia - aczkolwiek nie wiem, dawno roweru nie kupowałem i nie znam się, czy to jest normą, czy jednak nie ?

 

Zasada działania hamulców hydraulicznych jest taka sama jak przykładowo w samochodzie. Popychane obydwa tłoczki mają w taki sam sposób i silą dociskać się do tarczy. Mogą ją delikatnie muskać ale nie mają prawa trzeć. Regulacji i tak musisz się nauczyć bo nie będziesz przecież non stop latał do serwisu. To prosta czynność tylko trzeba zacząć samemu to robić. Odpowiedni klucz do zacisku, odkręcasz śruby i ustawiasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosta czynność tylko trzeba zacząć samemu to robić. Odpowiedni klucz do zacisku, odkręcasz śruby i ustawiasz.

jakiś link pomocniczy ? cokolwiek ? 

 

 

 

Z czasem może sam robić, rower ma 1 dzień więc niech się nie czepia, a zasranym obowiązkiem sklepu jest wyregulować.

sęk w tym, że po rower jechałem prawie 100km więc, jutro pozostaje mi jakiś serwis we wro i zapłacenie kasy pewnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem i jest prawie idealnie, ale po drodze zje...łem jedną sprawę - kilka razy zaciskałem hamulec nie wkładając dystansu między klocki  :icon_confused:  co mam teraz zrobić ? ponoć mogło to spowodować, że za dużo płynu jest w zaciskach i teraz to już na bank będzie ocierało. Może trochę upuścić, żeby zluzować je trochę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rozepchnąć bez upuszczania płynu, można też odkręcić śrubę odpowietrzającą i rozepchnąć, jeśli wycieknie nieco płynu to klocki powinny mieć nieco więcej luzu, i dobrze żeby ten płyn nie zachlapał klamki - farba zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się. Spróbuj po wyjęciu koła rozepchać delikatnie klocki wkładając przykładowo śrubokręt. Jak klamka będzie bardzo miękka to jednak doszło do zapowietrzenia układu. Z tym sobie już nie poradzisz bo nawet narzędzi nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozepchać to już rozepchałem ( nożykiem ), ale chodzi mi o to, czy ta za duża ilość płynu, nie będzie przeszkadzać w dalszej eksploatacji ? ( bo z ocieraniem, jest już tak minimalnie, że chyba zaczekam aż klocek trochę się dotrze - ewentualnie, jak w 2 -3 dni nic się nie zmieni to serwis ). Klamka nie jest twarda, więc chyba wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...