Skocz do zawartości

[rower] Pierwszy 29er za ~1700zł, wzrost 177cm


psycho144

Rekomendowane odpowiedzi

Takich co to przymierzali w sklepie, a potem okazało się, że po miesiącu/100km jazdy jest zupełnie inaczej też nie brakuje :) Czasem ciało (mięśnie postawy) muszą się też przyzwyczaić do roweru. Ciągle widać, że ktoś początkowo marudzi na rower, a potem jednak okazuje się, że to jednak jego wymarzony i w przyszłości szuka identycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo i tu wpelni sie zgodze, kolega jezdzo na kellys' ie imagine 08 i jak wsiadlem na niego to po 100 metrch tak mnie plecy bolaly, ze szok, a on.. jezdzi sobie nim normalnie. Ja sam jak przymierzalem tego rometa i sie przejechalem to bylem podekscytowany: oo 29er ale kozacki itd, a roznice w zasadzoe poczulem niedawno jak sie przesiadlem na kumpla 26. Wtedy nic specjalnie nie czulem. Wracajac do kupna po chwili stwierdzilem, ze jednak nie jest taki super, odwrocilem mostek i bylo o wiele lepiej, bardziej agresywniej. Choc dalej czegos mi brakowało, bylo za bardzo turystycznie. Teraz mam inny mostek dluzszy, co nie jest dobre szczegolnie dla 29era, ale mi sie jezdzi dobrze, musze bardziej uwazac na ostrych zakretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zdecydowałam, biorę 18 - jeździłam na Giant'cie http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.2/17697/73836/#geometry też rozmiar M-18" o bardzo podobnej geometrii chyba największą różnicą jest przekrok o 2 cm mniejszy, dobrze mi się jechało no i Pan z jednego sklepu po moich wymiarach też polecił 18! :) A Jeśli kolega wyżej dalej jest niezdecydowany to, rozmawiałam z kolesiem z jednego ze sklepów koło Warszawy mają na stanie 2 rozmiary i wymienią jak będzie niewłaściwy. Tylko oni mają na XCM i cena jest minimalnie mniej promocyjna bo 1849zł http://e-sportowiec.com.pl/rowery-29-c-18/rower-romet-jolene-29er-2013-p-2007.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sportpoint.pl/pl/rowery/3480-gt-karakoram-30-2013-pearl-white-.html a moze takie cos, fajny osprzet w zasadzie, lepszy od podobnego unibike fusion 29 i rama wydaje sie fajna oraz moze byc lzejsza. Tylko z tylu ma alivio, a nie deore jak romet, choc mysle ze to mala roznica bo manetkibte same. Ewentualnie mozna pomyslec nad unibike fusion 27, 5 bardzo fajna opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Awangarda

 

w tej cenie znajdziemy marki z lepszym osprzętem, przyzwoitsze od rodzimego rometa. Nawet RAMBLER 29ER 4.0 (2,400pl) ma słabiutki osprzęt. Za 2,4k kupisz po prostu lepszy rowerek. Unikać rometów :)

 
 
 
 
 

 

 

Edytowane przez Chris77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o kwocie około 1700zł a za taką kasę nie wiem czy coś dużo lepszego dostaniesz od innych producentów niż wymieniony romecik 29" 2013

A jak chyba zrobiłam się sama w konia... Dostałam swój rower rozmiar M... 16 calowy ;( jeszcze go do końca nie rozpakowałam i dam sobie spokój, jadę jeszcze raz przymierzyć do rowerowego 16.. Jak będzie lipa to zwracam, aczkolwiek sklep podaje przekrok 77cm czym się zasugerowałam bo co ciekawe nikt tam w calach rozmiaru nie podaje ;/ o ja biedna blondynka... Dobrze że można zwrócić w ciągu 10 dni!!!    :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał na forum (nie będę teraz szukać bo z telefonu pisze) że ma długość nogi 78 i ma na styk 18 cali a na stronie sklepu w wymiarach przekrok był 77cm dla rozmiaru M i dałabym sobie rękę odciąć ze były dostępne dwa rozmiary M i S a z racji że romet ten model robił tylko w dwóch rozmiarach 16 i 18 cali wzięłam większy M z myślą że to będzie 18 z racji że ma przekrój 77cm, a tu paczka przychodzi i rama 16 cali :/ więc nie wiem czy moja wina czy sklep mi wcisną malucha...
Jeździłam na tej 16 no niby tragedii nie ma, mam z 7-8cm luzu nad górną rurą, siodełko przez wysunieciu na 3/4 maksymalnej długości jest wystarczajaca. Jeśli chodzi o długość górnej rury to też nie ma tragedii fabryczny mostek ma 90 więc spokojnie można udać 3-4cm dłuższy..Teraz nie wiem co zrobić odesłać rower i kupić krossa level F3 2013 czy zostawic rometa. Trzeba tu dodać ze już nie dostanę 18 " za mniej niż 2 tys...z drugiej strony tego krossa też nigdzie już nie zmierze... A na 29" fajnie się śmiga :)

Edytowane przez Awangarda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolega pisał że na forum (nie będę teraz szukać bo z telefonu pisze) że ma długość nogi 78 i ma na styk 18 cali a na stronie sklepu w wymiarach przekrok był 77cm dla rozmiaru M i dałabym sobie rękę odciąć ze były dostępne dwa rozmiary M i S a z racji że romet ten model robił tylko w dwóch rozmiarach 16 i 18 cali wzięłam większy M z myślą że to będzie 18 z racji że ma przekrój 77cm, a tu paczka przychodzi i rama 16 cali :/ więc nie wiem czy moja wina czy sklep mi wcisną malucha...

 

Były dwa rozmiary - M i L. M = 16', natomiast L = 18 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam nowy rower i pojechałam do "mojego"  małego sklepiku rowerowego który od lat serwisuje wszystkie rowery w rodzinie i wśród znajomych, żeby zapytać o radę - z cyklu co ja mam z tym zrobić - na co Pan mi powiedział tak, może i rama mogłaby być większa jeśli chodzi o długość rury podsiodłowej do długości nogi jednak długość górnej rury i pozycja jest optymalna i powiedział mi też że kobiety może i mają dłuższe nogi ale zapominają że tułów jest krótszy niż u mężczyzn i że wszystkiego mieć nie można i ogólnie rzecz biorąc kazałam złożyć sobie ten rower - wywaliłam to cholerne niewygodne siodełko - i się przejechałam, szału nie było na co Pan mi podniósł troszkę wyżej niż chciałam nowe wygodne siodełko i... No powiem że to wszystko zmieniło :) Jeździ się bardzo fajnie i wygodnie! Siedząc na siodełku dotykam podłoża tylko palcami - ale dość stabilnie dzięki tej sztuczce jest idealnie :)
Generalnie jestem zadowolona może i 18" była by większa ale o tym chyba się już nigdy nie przekonam. W każdym razie rowerek bardzo fajny pierwsza jazda zaliczona - polecam tego rowerasa!

A i mam na sprzedaż siodełko San Marco Ponza - za stówkę :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odwróciłaś sobie mostek, tak aby był na "minusie"? to również dużo daje, ja mam 182 cm, przekrok 80 cm i jeżdżę na 18 calowym Jolene, chociaż szukając odpowiedniego roweru w sklepach stacjonarnych każdy proponował do mojego wzrostu 19", a w Treku nawet 19,5". Zdecydowałem się jednak na Jolene i nie żałuję. Fakt, że jeżdżę ostro i na podjazdach oraz zjazdach praktycznie kładę się na ramie ale nie wyobrażam sobie teraz jak miałbym szybko jeździć na większej ramie, aczkolwiek zmieniłem właśnie mostek na 100 mm i odwróciłem go tak aby się nie wznosił, zmieniłem też sztycę na 400 mm, no i jeszcze kierownicę na trochę szerszą (710 mm), jedyny minus w tym rowerze to tylny widelec niedostosowany do opon o szerokości 2,25", które z uporem maniaka są montowane przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie muszę przypomnieć że ja mam tylko (lub aż) trochę ponad 170 cm wzrostu więc jesli mam względnie długie nogi to tułów mam dość krótki i na długość rower jest raczej dobry ewentualnie mostek 2 cm większy ale to kiedyś jak na oryginalnym trochę dłużej pojeżdżę. Generalnie wolałabym żeby odległość między suportem a górną ramą była większa - jak w damskich rowerach - ale w męskich za tym idzie większa odległość górnej rury więc z braku laku mam wyżej siodełko i tyle. A tak naprawdę to odległość między górną rurą a kroczem to z 4 cm więc chyba nawet optymalnie? Ja raczej wolę pozycję bardziej komfortową czytaj wyprostowaną niż leżącą jeżdżę po piaszczystych i ubitych leśnych drogach i po ścieżkach rowerowych więc jakby się uprzeć to powinnam kupić rower bardziej crosowy.  Aczkolwiek lubie sobie czasem zjechać ze wzgórz morenowych w trójmiejskim parku krajobrazowym co jednak nie zmienia faktu że mój styl jazdy jest zdecydowanie bliżej turystycznego niż sportowego. Co do kierownicy to faktycznie miałam przyjemność śmigać na rowerku 29" z szerszą kierownicą i faktycznie mimo że różnica była tylko 4 cm to jeździło się ciekawiej. Podsumowując ten sezon chyba pojeżdżę sobie tak jak jest a w następnym pomyślę o dłuższym mostku i szerszej kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...