Skocz do zawartości

[rower] Pierwszy 29er za ~1700zł, wzrost 177cm


psycho144

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak Panowie - jako, ze sie zapuscilem, chce nadrobic forme i postanowilem zakupic 29er'a  - ze wzgledu na jego uniwersalnosc. I juz na wstepie chcialbym sie dowiedziec czy przy moim niskim wzroscie nie lepiej sie przerzucic na 27,5 ? Osobiscie wolalbym wieksze kolka, ale moze ktos mial podobny problem i ma cos do powiedzenia w tej kwestii. W kwestii rowerow jestem okolo rok w plecy, co i jak, co sie zmienilo - wiec wole sie poradzic ;) Z rowerami mam duzo doswiadczenia, ale raczej w kategorii freeride, wiec stad taka mala zmiana.

Dlatego chcialbym sie poradzic co warto kupic za ta smieszna kase. 

 

Obecnie na allegro nic ciekawego nie znalazlem oprocz:

http://allegro.pl/rower-mtb-29er-cross-deore-18-hydraulika-kross-i4216310583.html

Mam tylko pare ale - firma malo znana, a niektore elementy sa po prostu bardzo tanie np. korba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ilu calowe koło chcesz mieć zależy od stylu i miejsca jazdy a nie od wzrostu. Elementy są bardzo tanie i takie pozostaną bo na zakup chcesz przeznaczyć bardzo skromną kwotę. Tu się nic nie zmieni zwłaszcza w przypadku "bardziej" znanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ja jakiś ślepy jestem, bo nie widzę w tym poście ile ty masz w końcu tego wzrostu, na który marudzisz :)

 

Tu masz chyba najlepiej wyposażonego 29era w tym budżecie:

 

http://allegro.pl/rowery-rower-romet-mtb-jolene-29er-29-rock-shox-i4205922052.html

 

http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/10730/29_tka_od_rometa

 

http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,pgbll90ezb

 

2 klasy wyżej niż ten "cross". Ale trzeba przyznać, że ci od tego twojego roweru wiedzą jak robić nieźle wyglądające maszyny. Wygląda na milion dolarów... do momentu aż zobaczy się, co tam zainstalowali :)

 

Edycja. AAA. Już widzę ten wzrost. Tam się go nie spodziewałem. No to rozmiar powinien być ok.

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podesłanie powyższego roweru - o dziwo przeoczyłem go, przeglądając allegro. Jak widać, jednak jest coś sensowniejszego za tą cenę, gdyż jak popatrzałem na komponenty w "crossie"  to rower był dobrze przedobrzony cenowo...

Romet który tu otrzymałem - wydaje się idealny, poza malowaniem które jest takie ni jakie, mam nadzieje, że w rzeczywistości wygląda lepiej (tylko dorwać go gdzieś na terenie śląska, żeby zobaczyć)

 

 

 

To ilu calowe koło chcesz mieć zależy od stylu i miejsca jazdy a nie od wzrostu.

Zapomniałem tego napisać - rower miałby służyć zarówno do jazdy po płaskim na trasy (30km na dzień, potem docelowo o wiele więcej) i  żeby również, można było sobie bez szaleństw w górach pojeździć :) (od tego mam juz intense'a ss)

Więc doszedłem do wniosku, że 29er wydaje się idealnym rozwiązaniem, ze względu na jego uniwersalność.  Jedynie nie byłem pewny, czy koła nie są za dużę ;) 

 

Jeszcze poczekam do dwóch tygodni (chyba, że zostanie mało sztuk) czy jeszcze coś innego się pojawi

 

 

=edit=

znowu nie dodałem :) - seria jolene chyba była docelowo chyba dla kobiet? ;)

Edytowane przez psycho144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm, co do tego Jolene to ciężko stwierdzić. Z tego, co widzę ta ich topowa seria nazywała się tak od dość dawna :) Chcesz być pro, to se doklej jedną literkę i będziesz miał rasowego samczego JoleneR!!! :D

 

Ale tak po prawdzie, to wątpię, by coś lepszego pojawiło się w tak relatywnie niskim budżecie. W każdym razie jak chcesz czekać, to bacznie przyglądałbym się ilości tych rowerów na allegro. Jeśli zacznie wyraźnie spadać, to znak, że już dużo nie zostało i trzeba będzie podjąć decyzję.

 

 

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi rurkami to również mi się podoba, a jeszcze bardziej sposób prowadzenie linek - jak na ten budżet to nie do pomyślenia rok/dwa lata temu :)

 

Do mego wzrostu wersja 18" ma się rozumieć ? 

 

 

=edit=

 

Akurat górna rura mi się podoba np. na tym zdjęciu 

http://portal.bikeworld.pl/multimedia/foto/medium/1367047640_201304270920.jpg 

na pewno wpływ na wytrzymałość jakiś będzie :)

Edytowane przez psycho144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj. Z tymi rurkami zedytowałem, bo dałem ciała :)

 

Pomyliło mi się z tym:

 

http://allegro.pl/rower-mtb-romet-jolene-2-slx-avid-elixir-3-krakow-i4197195662.html

 

Akurat rurki nie są atutem tego 29era:D

 

Rozmiar powinien być ok. Tam w tej drugiej recenzji roweru, do której wcześniej dałem linka są przemyślenia autora na temat wzrostu rowerzysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że to uściśliłeś. Ale ja nie twierdziłem, że to 29er, tylko że przez niego mi się pomyliło, bo on miał rury Truvativa i był w podobnie korzystnej cenie.

 

Żeby było jasne, linka do tego 26era, to nie jest propozycja w tym temacie :D


Jeszcze uściślając - pisząc "rurki" miałem na myśli nie ramę, tylko sztycę/mostek/kierownicę. Akurat w Tym Jolene 29 nie wyróżniają się absolutnie niczym względem innych rowerów w tej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste, bo te amortyzatory różnią się w zależności od rocznika produkcji, a tu nie jest podany.

 

Na 80% jednak rock shox ma lepsze tłumienie olejowe, a XCM ma gorsze elastomerowe.

 

XCM w najnowszej wersji ma grubsze golenie (ważne przy 29erze) i tłumienie olejowe. Tak jak jednak mówiłem, szansa na to, że w tym rowerze jest ta nowsza wersja są małe. Ta nowsza wersja powszechnie w rowerach pojawiła się chyba dopiero w tym roku, a Jolene jest z 2013. Kiedyś dało się to ładnie porównać na stronie Suntoura, ale teraz wszystko tam pozmieniali i się gubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
mam nadzieję, że pomogę gdyż mam ten rowerek :D mam ramę 18' i jest troszkę za duża jak na jazdę po lesie itp. ale w sam raz na miasto. mam wzrost 179cm, a odległość od stopy do krocza 78 cm, wiec stosunkowo mało. Mam edycje z rock shox'em i niedawno zauważyłem, że ma ona chyba gorszą kasetę, opony i coś jeszcze chyba od wersji z xcm. Natomiast pod moją wagę: 86kg zdecydowałem się na rock shox'a i fajna sprawa jest regulacja odbicia oraz jest ogólnie twardy co akurat mi się podoba. Dalej, jest trochę ciężki, ale mi to zbytnio nie przeszkadza. No i jeszcze jedno, opony te nie są na asfalt, po piachu błocie itd jadą, a nie się toczą.
Jakby co pytaj, pomogę z wielką chęcią :D

Aha ja kupiłem sobie dłuższy mostek 110 mm, ale to trochę za dużo, 100 mm byłoby chyba idealnie. Seryjnie jest 90mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, 16 cali może być trochę mało, gdyż ten rower ma krótką górną rurę i w 16" będzie ona bardzo krótka, mi 18" była trochę za krótka i musiałem siodełko do tyłu przesuwać na maxa itp. Kupiłem mostek dłuższy o 20mm i teraz jest git, ale za to przy skrętach jest mniejsza kontrola, Dodam, że mam krótkie nogi i dłuższą resztę ciała. Jeżeli ktoś ma odległość on nogi około 80cm to myślę, że fajna pozycja z tego będzie. Najlepiej obejrzeć, ale jeżeli nie ma gdzie to trzeba się konkretnie zastanowić, jeżeli luźniejsza jazda to większa rama, jeżeli ostrzejsza to myślę, że ta mniejsza będzie lepsza. A jeżeli 18 okaże się za długa ( bo jak mówiłem z nogą poniżej 78cm nie ma co się pchać w 18) to można kupić bardzo krótki mostek na co jest teraz moda i będzie się miało lepszą sterowność nad rowerem, a i można też się pobawić jak ustawić mostek na plus czy na minus( ja wolę minus i tak mam, może wrzucę fotki roweru jak będę miał czas na swój profil ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam mierzyć, okazało się że to był ostatni model i to jeszcze 16" , i powiem więcej, wydaje mi się dość duża ta rama jak na 16 cali - dla mnie chyba będzie dobra 16. Jeszcze jutro albo dziś wieczorem skocze do Gdyni zmierzyć 18 cali ale ta wydawała się być optymalna jedyne co to przy maksymalnym ugięciu kolana gdy udo jest ustawione równolegle do górnej rury, kolano było względnie dość wysoko - na równi z kierownicą. (MTB tak mają? :D) Siodełko jest maksymalnie niewygodne po przejechaniu 100m już mnie tyłek bolał ;/ Ale sam rowerek super! Jak bym wzięła większy model to górna rura będzie dłuższa nie wiele ale za to podsiodłowa znacznie bo chyba coś koło 7 cm a w 16" miałam siodełko wysunięte maks w połowie i dotykałam podłoża tylko przednią częścią stopy. Natomiast pozycja dość wyprostowana mi się wydawała...  
Największa lipa jest z punktami handlującymi Rometami - w Gdańsku większość sklepów nie ma ich w ogóle. ;/

Edytowane przez Awangarda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wykupilem ostatnia 18 w swoim miescie. A propos pozycji dla mnie az za bardzo byla wyprostowana najpierw przewrocilem mostek, a potem kupilem dluzszy i teraz jest dobrze. A rower faktycznie trzeba zmierzyc na stronie rowerzysta.pl sa wymiary dla modelu 16' wiec mozna zobaczyc co i jak. Jezeki ktos potrzebuje wymiary 18' cali to prosze powoedzoe jaka rure i zmierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak przymierzyć inną ramę Rometu 29 18"? JA chyba tak zrobię, bo okazuje się że ta 18, która miałam mierzyć jest tylko online i w oddziale sklepu na południu... Niedaleko mam salon Rometu i chyba tak dla pewności przymierzę inny model, który będzie miał podobną albo najbliższą geometrie jak nasze "maleństwo". Aczkolwiek jestem przekonana że jednak dla mnie mimo że mam nogę 81 lepszy będzie rozmiar 16. Bo mam tylko 172cm i skoro nogami nadrabiam to tułów będzie za "krótki". 

Ten dla przykładu ma chyba podobna geometrię? - zaraz przeliczę wymiary. 
http://romet-gda.pl/rowery-mtb29

Edytowane przez Awangarda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamietac, ze rower sam w sobie ma pozycje bardziej wyprostowana, mi byla az za bardzo i najpierw ustawilem mostek do gory nogami, poorawa byla, ale musialem jezdzic z siodelkiem di tylu. Teraz mam 20 mm wiecej mostka ustawionego na - i siodelko normalnie i mi sie podoba. Ale raz przy awarynym hamowaniu walnalem w rame cale szczescie nie smokiem ale bylo blisko. A noga 79 cm, ale to byl efekt korzystania z telefonu i hamowania jedna reka wiec glupota z mojej strony aczkolwiek gdyby rama byla dluzsza a krotsza to dla mnie ekstra. Co do geometrii to ciezko znalezc cos podobnego, nowe romety maja juz nowe ramy inna geometria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no  to mam zagawostkę, czy brać tego rometa 29" 2013 czy krossa level f3 2013 cenowo tak samo, ale 2 zupełnie inne rowery ehh tak to jest jak człowiek próbuje zaoszczędzić i kupić coś dobrego taniej... Mam nadzieje że sobie tylko tym "taniej" nie zaszkodzimy chcąc zaoszczędzić, kupując rower bez możliwości przymierzenia... I na koniec okaże się że jednak to nie jest to... 

Edytowane przez Awangarda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...