Skocz do zawartości

[Licznik] Obwód koła w Kandsie - rozbieżności


ManBearPig

Rekomendowane odpowiedzi

Mam licznik Sigma BC 12.12. Rower to Kands Nirvana Quick (ale chyba na tych samych kołach co 100x popularniejszy Kands Maestro, CST 28'').

 

Na kołach jest oznaczenie 42-622, 700 x 40C - czyli zgodnie z instrukcją licznika powinienem wpisać 2,230. Jednak po kilkukrotnym samodzielnym zmierzeniu obwodu, wychodzi zupełnie inna wartość, 2,170. Dosyć duża ta różnica jak na takie wartości, na pewno będzie miało to jakiś wpływ na odczyty licznika.

 

Skąd taka różnica w tym co jest niby w instrukcji, a tym co zmierzyłem? Jaką wartość wpisaliście w waszych Kandsach? Mierzyłem standardowo od wentylu do wentylu przy ułożonej miarce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica może wynikać z ciśnienia powietrza, wagi rowerzysty....

Tabele tabelami, a najlepiej przetoczyć rower samemu.

Dodatkowo w przyrodzie nie ma ideałów i zawsze jakiś błąd będzie - więc na dystansie kilku kilometrów błąd rzędu kilku- nastu metrów - to moim zdaniem dopuszczalny.

 

Siadaj na rower, przetocz go (może być o kilka pełnych obrotów), zmierz odległość i przy kilku obrotach podziel wynik o ilość pełnych obrotów koła, wpisz w licznik wynik.

Możesz też sprawdzić według słupków przy drodze (na pewno przy drogach krajowych są) - ale tam też mogą być rozbieżności.

 

U mnie też jest rozbieżność między pomiarem a tabelami - jednak mam dosyć duże ciśnienie nabite. Za niedługo planuję na niższym potestować - więc znowu wymiarowanie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...