Skocz do zawartości

[suport] Odwrotnie nagwintowana mufa.


lukasz8

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

 

Kupiłem ostatnio używaną meridę white sox za 240zł, wydawało mi się, że to okazja. W sumie chyba nadal mi się tak wydaje.
Rower wymagał "odświeżenia". Rozebrałem wszystko do gołej ramy wyczyściłem i chciałem zacząć składanie ale wyniknął pewien problem.
Mianowicie przy próbie wkręcenia suportu (wkład od strony zębatek, miska od tej "gołej strony") mufa stawiała duży opór.

Myślałem, że to przez rdze w mufie (był zatkany odpływ i trochę nadrdzewiała) ale nie szło wkręcić tego wkładu do końca.

Nie wiem dlaczego na to wpadłem, ale postanowiłem spróbować odwrotnie (wkład od tej "gołej strony") i o dziwo wkład wkręcił się bez problemu, większy problem był z plastikowa miską bo gwint w mufie został już trochę poharatany, ale ostatecznie miałem też w garażu stary suport wiankowy, ten ma metalowy gwint więc udało mi się go wkręcić i też  całkiem gładko wszedł(wkręcany odwrotnie).

Tyle słowem wstępu, teraz pytania:

Czy ktoś spotkał się odwrotnym nagwintowaniem mufy w rowerze?
Czy można to jakoś doprowadzić do stanu normalnego, jak we wszystkich rowerach?
Czy coś się może stać jak będę miał odwrotnie wkręcony suport? Jak jest odwrotnie to z jednej strony ośka wystaje bardziej niż z drugiej.
Ponadto nie da się tego skręcić do końca, przy wkręconym do końca wkładzie, plastikowa miska wystaje 3mm poza mufę.


Liczę na jakieś porady od bardziej doświadczonych niż ja ;)
Z góry dzięki.


Pozdrawiam

//lukasz.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...