Skocz do zawartości

[amortyzator] Manitou R7 Pro 80mm , Moj 1 serwis.


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka , jestem w posiadaniu amortyzatora  Manitou R7 Pro 80mm White , jeździłem przez niecały rok . Chciałbym zrobić samemu serwis , w takim sęsie że zmienić olej  , nasmarować go itd .Mówi sie nic prostrzego ale jedyny  amortyzator który serwisowałem był przy kellysie SPRĘŻYNOWY . Jednak tu mam do czynienia z o wiele lepszym amorek od spreżynowego .

Chciałem się dowiedzieć jak to zrobić , gdzie golenie odkręcić , jak tłumik wyjąć.

Jaki i ile oleju gdzie wlać ?

Słyszałem że najlepiej używać oleju Motorex 2,5w (waże necałe 70kg) Tylko nie wiem gdzie ten olej wlać czy do tłumika tylko czy na golenie , czy uszczelki tylko wysmarować itd . Czy wszędzie tam gdzie napisałem .

Chciałbym żeby mi ktoś to bardzo zrozumiale krok po kroku napisał.

Najlepiej jakiś filmik albo Zdjęcia z opisami zapodać .

Jeszcze jak czegoś zapomniałem napisać , czy coś to proszę się mnie pytać .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na oficjalnej stronie Motorex i znalazłem tylko taki olej do amortyzatorów racingforkoil2_5W.jpg RACING FORK OIL SAE 2.5W  nada się czy tu musi być jakiś jeszcze inny ?

Jak ktoś znajdzie wlaściwy na motorexpoland  , niech zapoda liknas . Widziałem że motorex produkuje specjalne oleje do manitou ale patrzylem na Oficjalnej stronie i znalazłem tego . Drugim krokiem było lukanie na ceneo znalazłem tam Motorex semi bath lecz nie był dostępny w żadnym sklepie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx , czytałem posty od serwisu innego kolesia , sorki ale tam nie wszystko jest podane , ale w twoim linku cos jest ;]


Może mi ktoś zrobić rozpiskę , czytałem temat zapodany przez Ugupu  i zrobił mi się mętlik .

1. Jaki olej do tłumika ile mililitorów .

2.Jaki olej na uszczelki.

3.Widziałem też gadaliście o tym że wystarczy dole śrubki odkręcić i zalać tam po 16 ml na goleń , jaki olej Motorex , jaka gestość itd?

4.Widziałem że kolega z avatarkiem żubra w koszyczku na bidon  , poponuje używanie Motorexa 2,5w to jest ten olej  racingforkoil2_5W.jpg- Racing Fork OIL SAE 2,5 ? Jeśli to jest ten go gdzie go wlać na co i po ile ml.

Jeżeli ktoś mi napiszę taką rozpiskę to już chyba wszystko bede wiedział .

Może zapomnialem o jeszcze jakimś miejscu gdzie sie stosuje jakiś olej  to napiszcie mi .

Nie odsyłajcie mnie do jakiś linków , tematów , tam jest napisane 2900000tyś info o niewiadomo czym , ludzię się sprzeczją że nie lpeiej ten olej a może tamten a może tanszy a może lepszy .

 

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki olej do tłumika ile mililitorów

 

Motorex SAE5W (standardowo), wlewasz tyle, aby był około 8-8,5 cm od góry goleni. Amor musi być całkowicie rozciągnięty a tłumienie odbicia skręcone na minimum.

 

 

 

2.Jaki olej na uszczelki.

 

Na gąbki olejowe (trzeba je nasączyć!)  olej 5W/40, syntetyczny, silnikowy, dowolnej firmy, uszczelki możesz też nim lekko zwilżyć.

 

 

 

3.Widziałem też gadaliście o tym że wystarczy dole śrubki odkręcić i zalać tam po 16 ml na goleń , jaki olej Motorex , jaka gestość itd?

 

Od spodu do goleni wlewamy po 16ml oleju silnikowego syntetycznego 5W/40 dowolnej firmy

 

 

 

4.Widziałem że kolega z avatarkiem żubra w koszyczku na bidon , poponuje używanie Motorexa 2,5w to jest ten olej racingforkoil2_5W.jpg- Racing Fork OIL SAE 2,5 ? Jeśli to jest ten go gdzie go wlać na co i po ile ml.

 

Ten olej wlewa się do tłumika (prawa laga) jeśli po zalaniu olejem 5W tłumienie jest zbyt duże. Jeśli masz sprężynę MARS Air, do komory powietrznej (lewa laga) wlewasz trochę (2-3ml) oleju 5W/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...