Skocz do zawartości

Zaplot na słoneczko koła tylnego w rowerze 16" dla dziecka


sigviper

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonałem niefortunnego zakupu roweru na kołach 16" dla dziecka.
Rower jest w złym stanie, do całkowitego remontu i w dodatku za duży dla mojego syna (3,5).

W związku z tym planuję przetrenować na tym rowerze wybrane aspekty mechaniki rowerowej.

 

Moje wątpliwości dotyczą zaplotu na słoneczko.

Chodzi o koło 16", waga jeźdzca nie przekroczy 20kg, rower nie będzie używany do tricków, hamulce v-brake, single speed wolnoobieg, przełożenia dziecięce.

Chciałbym oba koła zapleść na słoneczko z ilością szprych 16 dla piasty 32H lub piasta 20, koło 20 (to zależy jaką piastę uda mi się kupić, wymagana jest wąska ok 100mm)

 

Wiem że zasadniczo nie zaplata się na słoneczko tylnego koła po stronie napędowej, ale przy tak małej wadze i sile chyba nie będzie problemu?

 

Czy macie jakieś ważne ostrzeżenia dla mnie odnośnie tej koncepcji?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci często lubia bawić się w blokowanie tylnego koła. W roweruch na wolnobiegu to łatwo przychodzi. Efekt będzie jak przy hamowaniu hamulcem tarczowym. Słoneczko to zły pomysł na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komandosek:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolnobieg_rowerowy

 

"Celem montowania tego mechanizmu jest umożliwienie jazdy przy zatrzymanych pedałach.".

Nie dopisałem tego, ale jednym z celów przebudowy roweru jest usunięcie hamulca torpedo z tylnej piasty.

Jest to nieedukacyjny system, hamować powinno się przodem.

 

Nie będzie hamowania tyłem. Z tyłu nawet nie będzie hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...