Skocz do zawartości

[rower] Scott Reflex 40


3nk3v

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś (a może to było wczoraj ?) właśnie stałem się posiadaczem rowerku o którym mowa w temacie :( Niestety nie miałem okazji się na nim przejachać, ponieważ ważniejszy był mecz Polska : Niemcy, kilka piwek przed i w trakcie :) tej porażki, chyba wszyscy to zrozumieją :( .Od dnia jutrzejszego postaram się na bieżąco informować was o tym jak ta maszynka się sprawuje i czy wart był swej ceny.I jak tylko pstryknę fotki zostaną dołączone oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od danych :

Rama Alloy 6061 D.B. hydroformed tubing Reflex geometry new HT (integr.)

Widelec Rock Shox Judy 1 100mm travel

Stery Ritchey Logic OE integ.

Przerzutka tył Shimano Alivio 24 Speed RD-M410

Przerzutka przód Shimano FD-M410

Manetki Shimano ST-EF35 EZ-fire plus

Klamki hamulca incl.

Hamulce v-brake: Scott Comp

Korbowód Shimano Alivio FC-M410, black 24x34x42 T

Oś suportu Shimano BB-UN-26

Kierownica HL MTB-152 Uprise 620 mm

Mostek Scott Elite

Pedały Wellgo LU-998-S

Sztyca SP-150

Siodło SCT-10 SL Reflex

Piasta przód v-brake: Formula CO-31

Piasta tył v-brake: Shimano FH-RM60-8

Łańcuch KMC Z-72

Kaseta Shimano CS-HG50-8l 11-30T

Szprychy 14 G, stainless

Obręcze Alex DM-18 D-Wall, blk anod.

Opony Scott OXYD 26 x 2.0 27TPI

Waga v-brake: 13,2 kg

W przeciągu ostatnich 2 dni na liczniku pojawiło się już 55 km. Pierwsze wrażenie jest niesamowite, może to dlatego że przesiadłem się z ciężko styranego, wysłużonego GT który nie był zbyt specjalny, ot rowerek za kilkaset złotych. Ale służył wytrwale i będzie słuzył jeszcze w tym roku mojej siostrze, czekają go tylko drobne wymiany sprzętu bo ten już się rozsypuje :P

Jedyny jego minus jak do tej pory to zbyt miękki J1, o czym wiedziałem już przed jego kupnem, ale nie było możliwości wymiany na inny, a chciałem go już mieć na ten dłuższy weekend który teraz mamy. Fotki będą wkrótce, niech tylko sister wróci z wojaży i pożyczy aparacik :) Jedno jest pewno w realu wygląda znacznie ładniej niż na fotkach.

Zastanawiam się na rogami, ale sądze że oszpeciłyby łamaną kierownicę. Pomyśle nad tym :)

Już w niedzielę czeka go ostry sprawdzian. Zobaczymy co potrafi w trudniejszym terenie.

Tymczasem i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki podeślę jutro, napisz może czego chciałbyś się dowiedzieć, bo jak na razie poza dzisiejszą stratą dętki nic w nim nie skrzypi, wszystko działa wprost idealnie. Wyjeżdżone ma 200km. jak dopiero, ale to z winy braku wolnego czasu. Praca, praca, praca :/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z tym co obiecałem wcześniej dziś właśnie pokażę wam kilka fotek mojego bike'a :)

dscf02893km.jpg

Mam nadzieję że robi wrażenie bo na mnie zrobił niesamowite

dscf02887gc.jpg

I jeszcze jedna ostatnia fotka:

dscf02879bs.jpg

Widzę że coś się jej stało, ale mam nadzieje że nie będzie to wam jakoś strasznie przeszkadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia do czego chcesz go używać Tymon, bo jak dla mnie do jazdy po mieście i wypadów do Parku Wzniesień Łódzkich, wiedziałem jakiej klasy jest sprzęt w nim zamontowany i nie narzekam na niego. Spisuje się prawie idealnie, wczoraj się pojawiły drobne problemy z przerzutkami tylnymi, ale wymagały tylko małej regulacji :) Zastanów się zanim go kupisz, czy na bank potrzebujesz go do w miarę spokojnej jazdy czy szaleństw, bo do tego się raczej nie nadaje, troszkę za miękki amorek i luźny łańcuch obijający sie non stop o ramę, stąd jak zwróciłeś uwagę mała osłonka Velo ( miała być firmowa, ale brakło kaski ;) )

Wkrótce wybieram się nim na dłuższą wyprawę na działkę jakieś 70 km. bo jak na razie max. dystans nim zrobiony to 30 km. wtedy dam większy opis czy na długim dystansie w zróżnicowanym terenie się sprawuje, ale to dopiero jak będę miał urlop ( a to jeszcze 2 tygodnie ;( )

Pozdrawiam

P.S. Jutro zdejmę odblaski na kołach, i puszczę fotki, mam nadzieję że będzie lepsze wrażenie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

dopisze sie do tego tematu, bo kupilem Scott'a Reflex 30 disc ;)

 

roznice kosmetyczne

 

SPECYFIKACJA wg. producenta http://www.scott.pl/product.php?UID=32

 

Rama Alloy 6061 D.B. hydroformed tubing Reflex geometry new HT (integr.)

Widelec Rock Shox Judy 2 with Lockout 100mm travel reb. Adj.

Stery Ritchey Logic OE integ.

Przerzutka tył Shimano Deore 24 Speed RD-M511

Przerzutka przód Shimano FD-M410

Manetki Shimano Alivio 410 w/gear indicator

Klamki hamulca Scott Comp

Hamulce disc: Shimano BR-M465 mechanical

Korbowód Shimano Alivio FC-M410, black 24x34x42 T

Oś suportu Shimano BB-UN-26

Kierownica Scott Comp 1 600mm, black

Mostek Scott Elite

Pedały Wellgo LU-998-S

Sztyca JD-341

Siodło SCT-10 SL Reflex

Piasta przód disc: Shimano HB-M495-L

Piasta tył disc: Shimano FH-M495-L

Łańcuch KMC Z-72

Kaseta Shimano CS-HG50-8l 11-30T

Szprychy 14 G, stainless

Obręcze Alex DM-18 D-Wall, blk anod.

Opony Scott OXYD 26 x 2.0 27TPI

 

Waga disc: 13,2 kg

 

 

Jezdze w kazdym terenie i w kazda pogode ;)

 

rower spisuje sie bez zarzutu (no moze troche rozregulowala sie tylna przerzutka)

 

wszystkim polecam

moze za jakis czas wrzuce tu zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...