Skocz do zawartości

[obręcz] odkształciła się


qla

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie. Obręcz na odcinku 2 cm, odkształciła się (patrząc od rantu do środka), długie do połowy rantu  i obciera o klocek hamulcowy. Czy coś da się z tym zrobić, czy nalezy szukac czegoś nowego? Opona jest nieuszkodzona, powietrza sporo, więc nawet o uderzeniu obręczą o krawężnik nie ma mowy. A tu taki klops;] Zresztąjakichś mechanicznych uszkodzeń  na krawędzi nie zauważyłem. Help;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rant jest wgięty to musiałeś gdzieś przywalić . Czasem się tego nie czuje. Zwłaszcza przy dużych kapciach.

 

W poprzednim rowerze (jakieś wieki temu ;-)) wgiąłem rant z obu stron w nowym mavicu 317 (dobiłem na krawężniku).

W ruch poszło imadło, pilnik, młotek i papier ścierny. Wyprostowałem to delikatnie przez trzy deseczki. Nierówności spiłowałem delikatnie pilnikiem i wygładziłem papierem.

I bocznie udało mi się to wyprowadzić prawie do zera. Przy hamowaniu nie było to wyczuwalne w ogóle.

Jedynie co zostało to delikatne jajko z obręczy. Było to wyczuwalne po założeniu slicków 1,5" i przy jeździe po gładkim asfalcie. Przy większej oponie było ok.

Jeździłem tak 2 lata i koło poszło wraz z ramą na sprzedaż.

Wracając do tematu da się takie rzeczy wyprostować. Trzeba to tylko robić delikatnie i z wyczuciem sapera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...