Skocz do zawartości

[wyprawa] Wyprawa dookoła Polski-sierpień'06


rafix86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! :rolleyes:

Planuję wyprawę dookoła Polski, czas trwania-około 4 tygodni, termin-początek sierpnia. Prawdę mówiąc nie uśmiecha mi się jechać samemu (ze względu na bezpieczeństwo), dlatego poszukuję kogoś do towarzystwa ;o) Wszystkie informacje można jeszcze oczywiście uzgodnić ;o) Jeśli jesteś zainteresowany(a), proszę o kontakt mailowy lub na GG: 4507700.

Pozdrawiam!

 

Rafix ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może trase? Tak z ciekawości bym zobaczył którędy masz zamiar jechać ;)

 

 

Nie mam jeszcze trasy ze szczegółami. Myślę także nad trasą wyznaczoną przez PTTK. Pełną i szczególową trasę przygotuję na pewno na początku lipca. Na razie nie chce sam wszystkiego ustalać, bo liczę na to, że ktoś się ze mną zabierze i chciałbym to z kimś ustalić ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ktgoredy jedziesz. przez poludnie i wschod polski moglbym sie przylaczyc. moze i na polnocy.

 

tylko podaj jak zamierzasz jechac. orientacyjnie kiedy gdzie masz byc. moge sie wlaczyc z bielska/krakowa/ rzeszowa/przemysla...

 

 

Mieszkam w Dzierżoniowie (tj. jakieś 60km od Wrocławia). Zamierzam wyjechać na początku sierpnia: 1-3 w tych dniach. Planuję zacząć jechać na wschód, tzn. Nysa, Kraków, Zakopane, Solina, Przemyśl, a potem na północ na Mazury, na zachód (może do Szczecina?) i z powrotem do domku ;) Sądzę, że w sumie wyjdzie koło 3000 (+)(-) 200km. Dzienny dystans to koło 100km, chociaż jeśli będą dni bez zwiedzania, to może koło 150km. Jeśli nie udzieliłem pełnej odpowiedzi, to czekam na dalsze pytania :(

Pozdrawiam!!

 

Aha, jeśli chodzi o noclegi to w grę wchodzi namiot, ale to nie oznacza, że zamierzam spać na polach namiotowych-nie mam na to aż tyle pieniędzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie ze sie skontaktowales.

byc moze w sierpniu pojedziemy razem;]

 

tylko trzeba ustalic kwestie organizacyjne.

 

tymczasem pzdr z Bieszczad rowerem;]

 

 

No to miłego pedałowania w Bieszczadach :)) Ja też się wybieram pojeździć trochę po swoich górach-w końcu trzeba mieć jakąś kondycję na sierpień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym wyjazdem duzo...

 

Proponujesz jazde nocujac pod namiotami. noclegi na dziko. jedzenie, w wiekszosci we wlasnym zakresie jak sie domyslam, co jest znacznie tansze. Twoj max dystans dzienny to niemal 200km.

 

Jadac przez Bieszcady codziennie robilem ok 80km. moglem robic wiecej, ale dla rekreacji tyle wystarczylo. mimo to i tak musialem zjesc i wypoczac. slonce,ciezkie podjazdy, wymeczaja. na kazdy 50 km potrzebowalem bidon i ok 700ml wody. codziennie pasuje cos zjesc, napic sie cieplego - to daje 10zeta minimalnie. abby byc wypoczetym nalezy dobrze sie wyspac i w dobrych warunkach - to od 15 zeta za nocleg. zreszta tu wszystko opisywalem:

http://skocz.pl/bieszczdyrower

 

wychodzaz tego niezle duze koszty. poniewaz wyprawa trwalabydlugo.

W maratonach wychodzi 3100 km i 10 dni. jest szybciej i przez to taniej. chocby przez to ze nie placisz za nocleg ;] oczywiscie tam jezdziloby sie 300km dziennie. znam swoje mozliwosci i 200 zrobilbym spokojnie. bylaby to czysta jazda bez elementow zwiedzania. sadze ze na to bym sie szybciej skusil.

 

w jednym z powyzszych linkow czytalem tez o podrozy jaka wykonali inni. znali sie dlugo i wyruszyli po zewnetrznych granicach dookola Polski. fakt ze sie znali z pewnoscia pomagal im,mogli na siebie wzajemnie ufac.

To ze sie w sumie nie znamy nie idzie na korzysc tej naszej wyprawy.

 

co zatem

sadze ze moge sie do Ciebie przylaczyc na poludniu Polski. moglbym CI wskazac nawet tani nocleg. co do mnie chetnie przejade z Bielska do Bieszczad w jeden dzien. ponad 200 km.

 

Obawiam sie, ze nie znajdziesz kogos chetnego na tak dlugi czas. lepiej sie przylacz.

 

te trase zamierzam pokonac kilkakrotnie w te wakacje. na poczatku lipca i sierpnia. w ten czwartek spod Rzeszowa do Krakowa.

 

 

przydatne linki:

nocleg:

http://forumrowerowe.jgc.pl/wyprawa-Jak-no...wych-t5662.html

http://www.koloroweru.pl/strony/pspanie00.html

 

rozmawiamy sobie przez gg na temattrasy. tu na forum tylko podaje co nieco o tych naszych poszukiwaniach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...