Skocz do zawartości

[rower] Canyon Nerve AL (27.5)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie coś jak bym słyszał siebie z przed roku z tym HT :teehee: Napiszę najprościej jak się da. Jak w górach w sezonie chcesz zrobić z min 15-20 tripów to kup sobie AM/enduro bo na tym faktycznie "rozwiniesz skrzydła". Jak nie czyli dużo mniej to bierz tego Nerve 29er. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem  ;) i nerwus odpada. Wezme Spectrala, Kwestia jest jeszcze czy 6.0 czy 7.0. Do gianata mam blisko więc podjadę obejrzeć Reigna. Choć nie ukrywam, że osprzęt i tak bym musiał wymienić więc cena robi się od razu nie katalogowo 10k tylko 12k...


Ale powiem Wam, że ten Giant to całkiem całkiem jest, ma bardzo ciekawe tylne zawieszenie: http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/reign.27.5.2.ltd/24521/89316/ ... niepotrzebnie widzę traktowałem w sposób zerojedynkowy canyona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 12K masz Reginę na pełnym najnowszym XT. Katalogowe ceny są nie aktualne. No i nie mają blokady tłumika więc przynajmniej dla mnie spory minus. Pod górę idzie kondycyjnie ciężej ale reszta to bajka. 

 

Co do Spectrala to jak masz środki to model na XT M8000 2x11. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie coś jak bym słyszał siebie z przed roku z tym HT

Życie  :D

Ja po roku od zakupu fulla zdecydowałem się wreszcie sprzedać HT. Szkoda żeby się kurzył. 

 

A platforma to zło, ilekroć jej używałem to zapominałem potem przełączyć, maestro to przyzwoite zawieszenie i poza asfaltowymi podjazdami nie będzie potrzeby korzystania z platformy. Asfalt to też zło. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy Canyona więc nie chcę za bardzo robić bajzel. Zawsze można założyć inny temat. Krótko i po raz ostatni;

 

Pike czyli rewelacja. W tym żółtym Reginie masz w zasadzie wszystko co trzeba. Oczywiście da się "podrasować" i sam tak zrobiłem. Na pewno warto manetki XT 2x10. Kawał chłopa z Ciebie to bierz Sainty bez dyskusji. W droższym Reginie jest napęd 1x11 i jest kupa na ostrzejszych podjazdach. Trzeba by wstawić korbę 2x, zmieniarkę, manetkę. Co do kół to nie są lekkie ale pieruńsko pancerne. Po całym sezonie u mnie lepiej niż rewelacja. 

 

@semow nowy tłumik w Reginie pracuje trochę inaczej niż to co ja mam. Co do platformy to każdy ma swoje preferencje. Mnie w Giancie rozwaliła sztywność podczas załączonej blokady. O czymś takim marzyłem na podjazdy i tak mam. Bez da się żyć ale na bank będzie na cięższych sekcjach z uskokami z kamorów i korzeni uderzać korbą o nie. Samo zawieszenie jest jednym z najlepszych na rynku więc tylko kwesta co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo fajnie potoczyła się dyskusja - mam perspektywę podobną (chyba) jak Enduan  - jeździłem na HT, spróbowałem jazdy na full suspension i zakochałem się.  Roweru szukam od jakichś 2 miesięcy i dopiero powyższa dyskusja uświadomiła mi taką kategoryzację wśród maszyn do MTB:

 

1.XC  

2. AM

3. Enduro

 

Rozumiem, że ten podział się zgadza, tak :)? Jeśli tak, to stoję przed dużym dylematem, a rozchodzi się o to, że najnormalniej w świecie nie kupowałem, nie jeździłem dłużej na fullu i sam dokładnie nie wiem, która z tych kategorii sprawdzi się u mnie.  Jeśli moje potrzeby miałbym opisać następująco:

 

1. Trasy: głównie Beskid Wyspowy, Pieniny

2. Rodzaj tras: asfalt (okazjonalnie), ścieżki górskie, ale też brak ścieżek, gdzie teren jest mniej nieprzewidywalny, na pewno bez hopów, w grę wchodzi na pewno lajtowe podjeżdżanie i wiadomo zjazdy

3. Wszechstronność, uniwersalność, z nastawieniem na górskie trasy to jest to, co najogólniej wskazywałoby mój punkt widzenia

 

- to która z ww kategorii rowerów byłaby najbardziej optymalna? W kontekście Canyon pytanie brzmi: Nerve czy Spectral?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- to która z ww kategorii rowerów byłaby najbardziej optymalna? W kontekście Canyon pytanie brzmi: Nerve czy Spectral?

 

To jest trochę wróżenie z fusów - kupując pierwszego fulla miałem zupełnie dość podobne założenia do Twoich, chciałem się wygodnie i bezpiecznie wozić turystycznie po Beskidach. Wiadomo, na HT człowieka wytrzęsie, sprzęt dostaje w kość na rąbankach i trudniej opanować rower w zjazdach. Tym niemniej, dysponując jedynie punktem widzenia z jazdy na HT moje pojmowanie rzeczywistości było mocno ograniczone. 

 

Scenariusz wygląda dwojako:

przesiadasz się na FS i czując możliwości jakie daje nowy rower zaczynasz jeździć coraz trudniejsze rzeczy

albo

jeździsz rzeczywiście turystycznie, nie kręcą Cię trudne sekcje i zwiększanie szybkości

 

Ja poszedłem pierwszą drogą, kolega drugą. On ma Trance'a 2014 i jest zadowolony, ale pewnie wystarczył by taki Nerve. 

W każdym razie w pierwszym przypadku możesz posługiwać się słowem-kluczem "enduro", w drugim "AM" albo nawet "trail". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja piszę po chińsku @slawekTE, że nadal nie ogarniasz tego co będzie lepsze na zjazdy?? Czy Strive czy Spectral??

 

W Wyspowym masz Mogielicę z dość ciekawymi zjazdami jak niebieski do Jurkowa, odbicie zielonego do szutrówki czy zjazd na halę Stumorgową. Jeśli takie zjazdy chcesz robić to potrzeba czegoś o cięższym zastosowaniu. Nerve 6.0 jest do tego zwyczajnie za słaby; słaba bo nie zjazdowa geo, 3 blatowa korba będąca tylko powodem problemów, brak myk myka, tylna zmieniarka bez sprzęgła, brak napinacza, bardzo słabe hamulce. Tak jak napisał @semow są dwie drogi. Ja również poszedłem tak jak on bo chciałem zjeżdzać tam gdzie sprowadzałem na HT a na reszcie cisnąć szybciej i pewniej. 

 

O czymś takim piszę http://moja-fotografia.info/?p=408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beskid dzięki za odpowiedź.  Nie do końca kumam, czemu moje wypowiedzi interpretujesz bardziej pod kątem "zjazdów". Może określiłem coś mało precyzyjnie... Zaznaczę to, co wydaje mi się kluczowe w określeniu moich potrzeb:

 

Góry, wszechstronność, uniwersalność, z nastawieniem  trasy / ścieżki  + komfortowe, dłuższe podjeżdżanie +  bezpieczne  zjeżdżanie - zarówno po ścieżkach jak i mniej przewidywalnych terenach (czyli nie ścieżkach ;) 

 

To jest kierunek, który ma mi wyznaczyć znalezienie roweru dla mnie, ale przyjmuję  pokorę i dystans, bo jestem laikiem i to będzie mój pierwszy full. 

 

Jeśli tak to przedstawiam, czy cały Nerve od Canyona w ogóle powinienem brać pod uwagę czy skupić się raczej na roweruch z kategoprii AM (np. Spectral czy cuś od Gianta)?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że obecnie AM/enduro spełnia dokładnie wszystkie Twoje założenia a full xc nie bo nie jest na nim tak bezpiecznie na zjazdach. Boisz się czegoś by kupić sprzęt enduro/AM?? Jedyną jego wadą jest to, że trochę więcej robi się z buta ale to też zależy raz od napędu, psychiki i dyspozycji dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie dla przykładu idzie o wagę bo jednak ponad 13-14 kg się odczuwa. Druga sprawa to geo bo choćby taki Strive czy Regina stawała na rzęsach to nie podjedzie tak jak sztywniak. Nie mniej jednak te rowery radzą sobie na podjazdach bardzo dobrze. Więcej męczą dlatego jak się planuje całodzienne tripy to trzeba bardziej "szanować" kondycję. Trzeba radykalnie zmienić styl jazdy bo na takich rowerach bardziej się "młynkuje" niż w HT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beskid - dopiero teraz zauważyłem fotę z Mogielicy :) Jak na teraz i najbliższą przyszłość takie trasy  http://moja-fotografia.info/?p=408  to dla mnie  zdecydowanie maxiumum, choć i pewnie mogą się zdarzyć.  Ja, na bazie dotychczasowych doświaczeń, widziałbym większość tego typu tras   

 

https://www.google.pl/search?q=mogielica+rowery+szlak&safe=off&espv=2&biw=1366&bih=608&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmoVChMIqvqd-aqTyQIVyl0UCh2cHw5L#imgrc=Njqbk_wJJJR0NM%3A

 

https://www.google.pl/search?q=mogielica+las&safe=off&espv=2&biw=1366&bih=608&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI2d2utaqTyQIVwxIsCh2z7A42#safe=off&tbm=isch&q=mogielica+szlaki&imgdii=8xQyTp1ym4HGqM%3A%3B8xQyTp1ym4HGqM%3A%3BMS5P6CVhrrz0GM%3A&imgrc=8xQyTp1ym4HGqM%3A

 

Mam więc do Ciebie jeszcze 3 pytania (będę b. wdzięczny za odpowiedź na każde z nich, aby się połapał, co z czym :)

 

1. Czy w takim razie  (mam na myśli linki do zdjęć tras, które pokonywałbym najczęściej)  zmienia to postać rzeczy Twoim zdaniem (chodzi o dylemat między Nerve a Spectral)? Tu w zasadzie chodzi tylko o kasę, bo jednak Spectral jest droższy,  może po prostu nie potrzebuję takiego roweru?

 

2.  Z tego, co widzę podjeżdżanie zarówno na Nerve jak i Spectral będzie zbliżone, dobrze myślę? 

 

3. Jśli miałbym znaleźć dla tego Nerva odpowiednik u Gianta, byłby to Trance?  Czy raczej Trance to bardziej jak Spectral (mają taki sam skok - 140).

 

Jeszcze raz dzięki za opinie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dla mnie nie zmienia bo podałeś dolną sekcję zielonego z Mogielicy. Wyżej jest trochę trudniej i tu full xc jakim jest Nerve poradzi sobie dużo gorzej. Bez regulowanej sztycy obstawiam, że go zwyczajnie nie zjedziesz. 3-blatowa korba radykalnie ogranicza prześwit w tej konstrukcji więc pewne odcinki od razu odpadają. Jaki ma to sens?? 

Co do "potrzebujesz czy nie". Skończy się tak, że kupisz fulla "wkręcisz" się w jazdę i pewnego dnia najdzie prosta refleksja "czemu nie kupiłem AM/enduro. 

2. Nie do końca bo raczej gorzej na Spectralu nie będzie. 

3. Giant nie ma odpowiednika w postaci Nerve. To znaczy niby jest Stance ale to jednozawias czyli nie Maestro ergo dla mnie kupa. 

Odpowiednikiem Cpectrala jest Trance. Tańszy bo trzeba od katalogu odjąć dość nie mały rabat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się tak, że kupisz fulla "wkręcisz" się w jazdę i pewnego dnia najdzie prosta refleksja "czemu nie kupiłem AM/enduro. 

 

Coś w tym jest.

Osobiście jeszcze w lipcu stałem przed wyborem roweru dla siebie.

Zaczęło się od koncepcji złożenia sztywniaka na ramie Dartmoor Primal

ale budżet zamknął się w 8000 tyś (temat na forum ).

Przy pomocy tutejszych bardziej doświadczonych osób padło na pierwszego fulla w życiu -Trance 27.5 2 LTD z 2016 roku.

Trasy??- Śnieżnik, Dzikowiec no i oczywiście Strefa Mtb Sudety (Srebrna Góra ).

Podjazdy zjazdy czysta przyjemność, z każdym kolejnym wypadem apetyt rósł co spowodowało przyjście refleksji- a może coś wiecej??

I tak o to podjąłem próbę sprzedaży ścieżkowca aby pójść krok dalej -enduro.

Także ja bym nie ograniczał się skokiem w rowerze.

Gdybym miał wybierać miedzy Xc a ścieżką na pewno to drugie.

Przy rowerze enduro to już znaczenie ma geometria i napęd jak już beskid wspomniał.

 

Także jeżeli myślisz,że nie potrzebujesz roweru o wiekszym skoku to jeszcze tak naprawdę nie wiesz czego chcesz :)

I kup sztywniaka albo szose ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...