Skocz do zawartości

[rower] Canyon Nerve AL (27.5)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam możecie napisać, jak długo czekaliście na swoje Canyony? Ja czekam już 3 tygodnie a wczoraj dzwonił do mnie Piotr Galka z Canyona i powiedział, że muszę poczekać kolejne 2 tygodnie :( bo nie dostali jakichś komponentów.

Ale, żeby czekać na części 2 tygodnie? To oni je z księżyca zamawiają?

Czy to jest u nich normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja od paru tygodni jeżdżę Spectralem AL. Czekałem na rower jakieś 2 tygodnie. Gdybym jednak brał na częściach Rock Shox'a wysyłkę dopiero miałbym w okolicach lipca. :/

 

Jeśli są chętni do pogadania na temat Canyonów czy przymiarkę do M w Krk – polecam się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu swojego pierwszego fulla i wszystko wskazuje na to ze będzie to właśnie nerve. Jednak zanim (ewentualnie) go kupie miałbym pare pytań. Po pierwsze, czy będzie to wystarczający rower na nasze polskie beskidy (zarówno niski jak i śląski) oraz Bieszczady? Niby, im więcej skoku tym lepiej (zwłaszcza w śląskim, czy malym), ale jeżdżę spokojnie, i nie zamierzam na nim skakać itd., a chciałbym żeby nie byl tez zbyt ciezki.

Po drugie, zakladajac ze ten rower jest opcja dla mnie, czy warto doplacac do wersji 7.0, czy 6.0 plus pewne modyfikacje w późniejszym czasie dadzą ten sam rezultat cenowy/jakosciowy. Z tego co wyczytałem w specyfikacji to rama i damper są te same w obu modelach. Z grubsza różnią się amorem, kolami i jest troszkę lepszy osprzęt na korzyść 7.0 (przy czym hamulce nie grają roli, bo i tak przełożę xt z obecnego ht).

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi/komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do pierwszej części pytania ten rower w zupełności wystarczy. Druga część pytania to już sprawa indywidualna zasób portfela przekalkulować sobie ewentualne zmiany. Ja mam tegorocznego 8.0 brałem go ze względu na sztywną oś w amorku i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ht jeździłem po śląskim i niby zyje, ale jednak wolalbym się nastawić na wygodę (w trosce chociażby o kręgosłup). Nerve 8.0 nie wchodzi w grę, bo nie chce wydawać więcej niz 8 tys. Jak będę miał dostęp do kompa to pewnie na spokojnie sprawdzę jaka jest różnica w cenie kol i amora i jesli wieksza niż ten tysiąc z haczykiem w cenie roweru to sklonie się do 7.0

 

Ps. Mam tez maly dylemat jesli chodzi o rozmiar roweru. Mam 170 cm wzrostu, waze 71 kg i ok 81 cm długości nogi. Wpisując te dane w kalkulatorze na stronie canyona wychodzi mi rozmiar s, natomiast zmieniając długość nogi na 82 (tak na wszelki wypadek dalem jako margines bledu) i pozostawiając wszystkie pozostałe dane takie jak wczesniej wychodzi rozmiar m. Ktos cos doradzi w tej kwestii z wlasnego doświadczenia? Dodam ze na obecnym rowerze mam sylwetkę raczej sportowa, wiec w razie czego będę przyzwyczajony do "troche" pochylonej sylwetki, niekoniecznie musze siedziec jak na kanapie przed tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Profesjonalny pomiar nogi musi jeszcze chwilę zaczekać...;-)

 

W między czasie mam pewne przemyślenia na temat "personalizacji" mojego przyszłego roweru. Mianowicie chciałbym zrobić w nim napęd 1x10 (żeby "ulżyć" trochę rowerowi, a przy okazji sobie). Czy będę w stanie znaleźć korbę z koronką mniejszą niż 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę raczej zachowawczo, to i rower zachowawczy mi powinien wystarczać. Do tej pory nie miałem w ogóle skoku pod tyłkiem, a z przodu 100 i jakoś tam było (choć przyznaję, że czasem było ciężko). Myślę, że teraz mając większe koła i fulla będzie wystarczająco. Początkowo myślałem nad 140mm, czyli pomiędzy 120 a 160 (np. Giant Trance), ale chyba w jezdzie nie odczuję różnicy w skoku, a cena (i masa roweru) idzie w górę. No chyba, że się mylę, to mnie naprostujcie. Nie jeździłem wcześniej na fullu, mam czysto teoretyczne odczucia wsparte głównie opiniami innych użytkowników tego forum (niekoniecznie tego wątku). 

 

Odnośnie napędu, co masz na myśli pisząc, że tragiczny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że różnicę w skoku odczujesz i o ile nie na początku to na pewno z czasem. Poza tym nie rozchodzi się tu o skok tylko geo samego roweru z kątem główki ramy włącznie. Nerve ma bardzo ostry kąt i tak naprawdę poza wygodą pod tyłkiem nie wiele się zyskuje. I wcale nie ma na myśli zapitalania w dół po kamerdolcach.

 

A jak sobie wyobrażasz podjazdy z kombinacją w najlepszym układzie 30T korba 36T kaseta?? Można oczywiście zamontować bo jest taka opcja większą koronkę niż 36T na kasecie tylko pytanie po cholerę. Chcesz w miarę uniwersalnego fulla to bierz też taki sam napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do dyspozycji najtańszą budżetową korbę 1x Srama z blatem 32T. Jest jeszcze 28T ale to spory wydatek bo pochodzi z "topowego" napędu XX1 Srama. Z tego co się orientuję to Shimano ma bardziej "twardo" bo nie zeszli poniżej blatu 30T.

 

O zjazdach a taki sprzęt robi to na szosie sprawnie jak zauważył poprzednik dostaniesz fiksacji. Dlatego obstaję przy nieprzydatności tego czegoś w Beskidach.

 

No właśnie ma myk-myka ten Spectral a to jeden z genialniejszych patentów na góry i nie tani. Najlepsza poza Trance oferta w tym sezonie z tej klasy fulli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny blat poniżej 30T to rzeczywiście poroniony pomysł. Za to jak zwykle nie kumam co jest złego w zrobieniu modyfikacji kasety a la SRAM XX1 oraz tego "dokręcania na zjazdach". Mowa o tych zjazdach po asfalcie, gdzie i tak szkoda kręcić bo grawitacja zrobi swoje, czy o tych po kamerdolcach gdzie też nie pokręcisz z dużego blatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale grawitacja wszystkiego nie załatwia. To znaczy ułatwia sprawę jak zjazd jest dla przykładu więcej jak 2- cyfrowy w %. Ale jest masa odcinków wcale nie krótkich kilku % gdzie mnie osobiście szlag by trafił gdybym miał w ten sposób jeżdzić. Ja sądziłem, że żle moze nie będzie ale srogo się zawiodłem. Nie jest to złe w sprzęcie typu Strive czy czymś bardziej "płaskim" ale nie fullu XC czy tym Spectralu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć

dla zainteresowanych konwersją tylnej osi w canyonie 6.0 z qr9 na oś 12x142 mam informację że do powiększenia otworu po lewej stronie widełek na wymiar 12 mm potrzeba odkręcić element o srednicy wewnętrznej 9 mm i tu niespodzianka  :icon_confused: potrzeba specialnego klucza (przynajmniej ja takiego standardowo nie widziałem) a producent takiego nie dołącza...element ten jest solidnie przykrecony pewnie na klej do gwintów....

jeśli ktoś już to przerabiał i ma taki dorobiony proszę o informacje :laugh: chetnie pożycze lub odkupie...w ostateczności bede dorabiał...

pzdr jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...