Skocz do zawartości

[rower] 29er dla ciężkiej osoby


kaniosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ skradziono mi rower i planuje kupno nowego zastanawiałem się nad możliwością przesiadki na 29cali. 

Mam 187cm wzrostu i 130kg wagi rower służy mi głównie do rekreacji, jednak zamierzam w tym sezonie wziąć się za siebie i więcej czasu poświęcić na jazdę. Mam kilka pytań, czy pod moją wagę kupno 29era to dobre posunięcie. Do tej pory jeździłem na rowerze 26 cali, tylne koło specjalnie zbudowane pod moją masę i wszystko dawało radę. większe koła to mniejsza wytrzymałość.dlatego kieruję do was pytanie czy warto kupić 29er czy pozostać przy zwykłym 26calowym rowerze.

Jeśli duże koła to jakie?

i jaka rama 19, 20, 21 cali?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozmiar ramy zależnie od długości nogi, ja mam na przykład krótkie (jak na 185 cm) i na ramie 20" jeździ mi się dobrze (bo tułów jest o te 4 cm dłuższy), ale wiele osób o tym wzroście wybierze 19".

 

 Jestem pewien, że dobrze zaplecione koło na normalnych (nie wylajtowanych) komponentach da radę, nawet jeśli będzie tylko na 32 szprychy. Pomyśl też o szerszych oponach (2,2" zamiast 1,9"), żeby skorzystać z zalet podczas jazdy na miększym gruncie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...