Skocz do zawartości

[rower] do 2000zł


Matzel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję roweru 29er do 2000zł. mam 167cm, więć rama 17 chyba będzie ok. Do tej pory miałem 19.5 na kole 26'. Lubię jezdzic po lasach, nierównym terenie i z zamysłem na MTB Mazovia. Znalazłem kilka rowerów, oto moje propozycje:

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/hardrock/hardrock-sport-29#specs - albo jakiś inny hardrock

http://allegro.pl/rower-mtb-29r-silverback-vida-4-deore-hydr-kross-i4073833384.html - troche przekracza budzet, ale wydaje sie duzo lepszy.

http://nrowery.pl/rowery-2014/mtb-29/cayon-29-al

 

 

Czy może lepiej 27.5?

http://allegro.pl/rower-merida-big-seven-40-md-rozm-17-gratis-i4061141834.html

 

 

Widziałem też inne rowery, ale wydawały się słabsze za te same pieniadze lub drozsze za to samo :)

Czy znacie moze lepsze rowery? Jesli nie, to który byscie wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiająca jest kwestia twojego wzrostu, czy aby na pewno przy 167 cm szukać 29".

 

Ale jeżeli naprawdę myślisz o tych roweruch, to jako użytkownik Northtec'a z 2013 roku (też w wersji Alivio), mogę go z czystym sumieniem polecić.

 

Nie jestem jakimś profesjonalnym zawodnikiem tylko normalnym użytkownikiem ścieżek rowerowych i szutrowych odcinków dookoła Lublina i ten sprzęcior sprawdza się do tych celów naprawdę nieźle.

 

Co ważne !!! zwróć uwagę na rabat w sklepie northtec'a jak kupowałem go w tamtym roku za zapisanie się do neewstlera na stronie głównej dostałem 10% rabatu na pierwszy zakup (+ jakieś gratisy typu pompka :) ), więc w tym wypadku sprzęt ten kosztował by cię już tylko 1800 zł :)

 

Nie chcę, żeby ta wypowiedź zabrzmiała jak kryptoreklama :D I naprawdę przemyśl uwagę Nabiała co do wielkości kół  sam mam ok. 176  i jeżdżę na 17" ramie więc nie wiem czy nie będziesz do tego rodzaju rowerków za niski.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastanawiam się również nad 27.5'.

Choć znajomy, który regularnie jeździ w różnych zawodach (podobnego wzrostu, może ma 3cm więcej), powiedział że sam by się chętnie przesiadł na 29er i że rama 17 powinna być ok. 

Jaka jest przyszłość 27.5? Niedawno jeszcze była uważane za... "wynalazek", ni to 26 ni to 29er :) Teraz widzę ich coraz więcej i zastanawiam się, jak to będzie za kilka lat z częściami do nich, chociażby koła, opony, dętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim wzroście nie rzucał bym się na żaden inny rozmiar niż 26" - nic nie zyskasz przy zwiększeniu koła a stracisz na zwrotności i kontroli roweru. Faktycznie jest teraz taka moda, że każdy chce coś "więcej" niż 26, tylko że większe rowery są dla większych osób. Uczciwie 29" można polecić do wzrostu 180+. Poza tym, przy w miarę niskiej cenie dużo łatwiej będzie Tobie znaleźć 26 cali (duże zapotrzebowanie rynku na 29" sprawiło, że 26" w posezonowych wyprzedażach można naprawdę korzystnie kupić). 

Edytowane przez Muchien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zgodził mówiąc ,że 29er sa dla osób powyżej 180+, to nieprawda, odpowiednia geometria to najważniesze, ale zgodzę sie z kolegami że najwygodzej było by ci na 26.

wystarczy poczytac zagrzniczne fora na temat 29 są oboby o wzroście ok 170 już śmigające na 29 i sa załączone zdjęcie więc z tą "elitarność" 29 można sobie głeboko włożyć....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było tracić krocze na ramie przy wzroście do 170 cm na 29" bez odpowiedniego przekroku  :thumbsup:  :laugh:,ale każdy lubi co innego ja przy swoim nikczemnym wzroście 175 cm posiadam Peaka 29" w rozmiarze "M" i mam mały zapas luzu pomiędzy klejnotami a ramą ale rama ramie nie równa   :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjątki tylko potwierdzają regułę, a nie jej przeczą. Oczywiście może i człowiek o wzroście 140 cm kupić sobie 29" co nie znaczy, że będzie to dla niego optymalny wybór. Wypisałem minusy posiadania za dużego koła przy mniejszym  wzroście  i będę przy nich obstawał. Nie zabieram nikomu absolutnie prawa do posiadania 29", jednakże uważam, że przy 167 kolega Matzel będzie się czuł bardziej komfortowo na mniejszym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

trek superfly
widziałeś ramę na własne oczy i przymierzałeś się do niej? Bliżej tej ramie do 26" niż 29", ja miałem okazję przymierzyć się do kilku marek oraz wspomnianego wyżej i najbardziej optymalną dla siebie wybrałem właśnie PEAKA 29"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie przezucajmy się , ja tylko powiedziałem, ,że u nas na tym forum panuje jakieś ortodoksyjne podejście jakoby 29 był tylko dla tych wysokich -to nie jest prawda. Potwierdziłem wasze słowa ,ze najlepiej było by koledze na 26.Najważniesze aby było mu wygodnie a to czy na 26,29, czy na 24 :-) nie ma znaczenia. Liczy sie przyjenmość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...