Skocz do zawartości

[aplikacja] zamiast Endomondo:Navime, Moje Trasy, Bike Computer...inne


Gość PiotrowskiGD

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie tylko okazja się nadarza to lecę po endomondo jak tylko mogę.

Aplikacja niezwykle popularna, a strasznie zabudowana.

To że ficzery typu automatyczna pauza nie działa jak należy to juz pomijam ale to ze jej podstawową funkcja nie dziala to już zakrawa na kpinę. Gubi po prostu sygnał GPS.

Przyjeżdżam do domu i sprawdzam na kompie trasę. Chcę pooglądać średnie prędkości, różnice wzniesień, itp.

Kurcze z 40km trasy pozostaje Np. 15km a reszta to proste krechy na mapie łączące ostatnie punkty gdzie zasięg jeszcze łapał.

 

Ze swojej strony polecam Runstatic.

Zabrzmi jak reklama ale po prostu jeszcze nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze na Endomondo na poprzednim tele gubi mi czasem syg ale na nowym juz nie, ale od jutro zaczynam testować Sports Tracker pojeździe trochę na tych dwóch aplikacjach i zobaczymy :)

 

wysłane z Samsung Note 3 za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat korzystam z endomondo, ostatnio testuję strave i kilka innych.

Wczoraj miałem uruchomione endo i strave razem i zrobiłem kilkuminutowy postój w budynku gdzie słyszałem komunikat o stracie sygnału GPS

Po wyjsciu chciałem z powrotem włączyć naliczanie trasy ale zobaczyłem tylko prośbę o pin, telefon sie sam zresetował.

Po godzinnej jeździe ze strava nie został nawet ślad a endo zdążyło zapisać trasę na serwer przed samoczynnym resetem telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demek Komool niestety nie trackuje trasy, dzisiaj chciałem wytestować, jedynie pozwalał mi na wyznaczenie trasy (taki turn by turn dla rowerów). Choć może w wersji premium...

Endomondo mi się czasami wysypywało, dzisiaj zrobiłęm poważniejszy niż 3-4km test Stravy, i co mi się rzuciło w oczy to przebieg względem licznika ma kilometr rozjazdu (muszę jutro zbadać sytuację) stronka z workoutem wydaje mi się być wmiarę przejrzysta (http://www.strava.com/activities/133855382) kolorystyka samej aplikacji mi bardziej w Strav'ie odpowiada, Endo miała taką bardziej zabawkową (zwracam na takie rzeczy uwagę - jestem grafikiem :P) jednak mogłoby się automatycznie synchronizować z serwerem, bo tak jak padnie bateria w telefonie podczas zapisywania trasy to może być po zabawie. Przez ~40min trackowania uszło zaledwie 7% baterii na iPhonie czwartym. Niezły wynik. W najbliższym czasie zainstaluję wszystkie możliwe aplikacje i zrobię test porównawczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po 4 treningach i przejechaniu 50 km na Programie "Sports Tracker" wywarło na mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Wcześniej jeździłem tylko na Endomondo i moim zdaniem Sports Tracker" jest lepszy niż Endo a mianowicie :

 

- Jest bardziej dokładny lepiej zlicza dystans przejechany

- Bardzo dobra autopauza (w Endo miałem z nią problemy nie zatrzymywało mi często czasu, a czasem nie włączało jak jechałem)

- Więcej danych można sprawdzić w czasie jazdy

- Więcej szczegółowych danych można odczytać na stronie WWW po prostu lepiej jest to przedstawione i czytelniej.

- Zużycie baterii podobne : słuchając muzyki na maxa na słuchawkach, podłączona opaska przez Bluetooth, trening 30 min zjada mi około 3-4% baterii :) Telefon Samsung Note 3.

 

Pojeżdżę jeszcze z 2-3 tyg na obu programach jednocześnie jak coś zauważę jeszcze to dopisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z adminów miałby chęć założyć klub Naszego forum na Stravie, tak aby chętni mogli się do klubu dołączać?

 

Oficjalnie każdy mógłby to zrobić a ja pytam bo chętnie do takiego klubiku się zapiszę!

 

Czekam na postępy i na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakies polecane opaski?

 

 

 

Sent from my Lumia using Tapatalk

 Ja posiadam taka opaskę firmy Polar kompatybilną ze wszystkimi smartphonami nie miałem żadnych problemów z połączeniem jej z telefonami (nie próbowałem tylko z iphone)

 

Polar%2092044305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polubiłem już Stravę, jest wg mnie lepsza od Endomondo, choć teraz treningi przesyłam na obie platformy ;-) Te segmenty, czyli rywalizacje w Stravie są świetne. Do tego stronka ma lepszy przegląd treningu, przewyższeń, nachylenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1wszy test stravy za mna

 

dokładny fix gps łapała kilometr ale po godzince po eksporcie wysokości zostały skorygowane na prawidłowe, 

z całej trasy ładnie wyłapała segment po którym jeździli inni i mnie sklasyfikowało :)

generalnie apka przyjemna, prosta

telefon w takim wynalazku:

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/41/54/76/97/4154769783

 

mój profil http://www.strava.com/athletes/lutokatowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja posiadam taka opaskę firmy Polar kompatybilną ze wszystkimi smartphonami nie miałem żadnych problemów z połączeniem jej z telefonami (nie próbowałem tylko z iphone)

Tak się składa, że BT Smart nie jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami. ;-) http://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_low_energy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jest jakiś program na androida taki żebym mógł na kompie ustalić sobie trasę czy to na jakiejś str zapisać i przenieść ją w na telefon i ten program by nawigował mnie jak jechać ??

w stravie jest taka opcja jak planowanie trasy ale nie sprawdzałem jak działa

 

post-172779-0-36527100-1398574916_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki program byście polecili do ogólnego dziennika aktywności? Czy lepiej korzystać z stravy i potem importować do endomondo czy coś? Bo często wrzucam bieganie siłownie rower. Jak by coś było to żeby można to było ściągnąć na windowsphone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki program byście polecili do ogólnego dziennika aktywności? Czy lepiej korzystać z stravy i potem importować do endomondo czy coś? Bo często wrzucam bieganie siłownie rower. Jak by coś było to żeby można to było ściągnąć na windowsphone.

Na Windows Phone to Endomondo albo Sports Tracker (polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...