Skocz do zawartości

[ Opony] MTB- Jakie na asfalt/ lekki teren?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prawdopodobnie niedługo czeka mnie wymiana opon ( fabryczne z Hexagona x6 po jakiś 500 km mają już miejscowo wyrwany bieżnik mimo normalnej jazdy).

 

Jakie opony ( konkretne modele albo ogólnie w jakim kierunku powinienem iść jeżeli chodzi o typ bieżnika/ szerokość) polecacie na warunki:

 

40% jazdy asfalt/ miasto

60% szuter/ lasy/ lekki piach

 

Koła 26"

Budżet: 100 zł za parę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat jeździłem na Maxxis Wormdrive, semi slicki, 1.95 chyba. Miasto, szutry, i w miarę lekki teren w sam raz.

Z 8 lat wytrzymały, nie wiem ile km, bo długo nie miałem licznika. kilka tys. na pewno.

 

W zeszłym roku kupiłem Michelin Country Rock, 1.75 i też są ok, a do asfaltów i ubitych dróg dużo lepsze. I szybsze.

http://allegro.pl/opona-michelin-country-rock-26x1-75-drutowka-560g-i3998744226.html

Do piachu się nie nadają, szlag mnie trafiał na piaszczystych odcinkach na Jurze. Ale na piachy to mało co się nadaje :)

 

Ciężko je było dostać wtedy, ale u Szurkowskiego znalazłem. Droższe od Maxxisów, po 60zł sztuka, ale warto dopłacić moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...