Skocz do zawartości

[1000-1500zł] Rower uniwersalny /cross typowy do jazdy po ścieżkach leśnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , otóż przymierzam się do zakupu nowego roweru gdyż mój stary już ledwo zipie. Rozglądam się za modelem do jazdy po mieście, ścieżkach leśnych , niskich górkach i innych nierównościach głównie w celach rekreacyjnych do 100 km tygodniowo. Przejrzałem trochę informacji  i wybrałem kilka interesujących mnie modeli : kross hexagon x2 , merida matts 20-MD 2013  i kross level a2. Mam 185 cm wzrostu i ważę 83 kg. Prosiłbym o porady dla kompletnego laika w tym temacie liczę na to że uda się dobrać idealny rower:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kands Maestro - praktycznie to samo co Lazaro, a dostępność może być większa, bo większa "sieć dystrybucji".

W tym przedziale cenowym - to chyba konkurencji brak (jeżeli chodzi o wyposażenie przede wszystkim napęd) - chyba że na pierwszym miejscu Ktoś stawia nalepkę producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz jakości poszczególnych podzespołów także trochę uwagi przykładam do wyglądu zewnętrznego, może ta uwaga teraz być dobrym żartem ale podesłane przez was propozycje wydają mi się takie "podłużne" .. :) a marka nie ma żadnego znaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydają mi się takie "podłużne"

 

Bo to crossy, a one najczęściej takie wizualnie bywają. Weż więc MTB - Kands 1300.

 

Możliwe też, że na zdjęciach są po prostu ramy w największych rozmiarach, więc wydają się wydłużone, bo są dla dużych ludzi :)

 

Poza tym A2 też jest bardzo przyzwoity, więc jak ci się podoba to bierz. Ewentualnie dopłać do Rockridera 5.3 w Decathlonie, który jest jeszcze tróchę lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Kiedyś, jak robienie ram aluminiowych było niewiadomo jakim wyczynem, zalecało się kupowanie tylko sprawdzonych marek, bo rama to serce roweru bla bla...

 

Obecnie większość tych starych zasłużonych marek się po prostu nie opłaca kupować, bo to najnormalniej na świecie dużo gorsze części za te same pieniądze. Co z tego, że składa ci rower doświadczona firma w stylu Meridy, skoro składa go z najgorszych grup części oferowanych przez Shimano? Masz rower złożony przez Ferrari z części do malucha :)

 

Co innego jak kupujesz rower za 3 tyś PLN i więcej. Wtedy gdy rower serio ma być na maksa katowany, a tobie zależy na każdej sekundzie w ściganiu - wtedy można zastanowić się nad prestiżowymi firmami bo i jest to segment, w którym pomału zaczynają pojawiać się autorskie technologie produkcyjne, delikatne, odchudzone części, które trzeba ostrożnie montować itd.. Ale do normalnego rekreacyjnego użytku to kasa wyrzucona w błoto.

 

Ja bym za taką kasę kupił A2 (wcześniej bym przymierzył, bo nie każdy lubi tę geometrię) albo Rockridera 5.3. Ewentualnie Kandsa 1300, w którym za resztę kasy wymieniłbym parę części pod moje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no , tylko mi chodziło właśnie o zbliżony wygląd bo w tej meridzie ogólny kształt jest BOSKI . przynajmniej jak dla mnie, a co do nazwy na ramie to całkowicie serio nie będzie mnie to interesować.. ;p choć ten rockrider jest też fajny, ale czy wytrzymały ? Bo chciałbym na dość długi czas go mieć a nie rok ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z trójki : A2, Kands 1300, Rockrider 5.3 ci się żaden wizualnie nie podoba?

 

Wiesz, jak kupisz Meridę, to cię ten rower nie zabije i będzie jeździł, ale jak chciałeś kupować tylko po wyglądzie, to nie musiałeś pytać na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockridery mają dożywotnią gwarancję na wszystkie rurki (z tego, co widziałem po forum, nie robią żadnych problemów z gwarancją), a ruchome części są w większości z tych samych fabryk, co w pozostałytch wymienionych rowerach. Wyjątkiem jest część napędu SRAM zamiast Shimano, w tym przypadku jest to klasa jeszcze wyższa, niż w pozostałych.

 

Nie da się powiedzieć czegoś w stylu "rower jest wytrzymały i rzadko wymaga serwisowania", bo rower nie jest dziełem sztuki zaprojektowanym od zera przez inżynierów danej firmy. Mają oni po prostu taki katalog SRAMa, czy Shimano i wciskają tam na tyle dobre części, na ile ich stać :) W przypadku Rockridera udało im się po prostu wepchnąć dość dużo dobrych części przy niskiej cenie - zapewne dlatego, że jako wielki, globalny Decathlon dostają zniżkę za ilość.

 

W przypadku A2 nie jest to jakaś super okazja, ale to po prostu sprawdzone, popularne dobre rowery, w których zbytnio na niczym nie zaoszczędzono.

 

W przypadku 1300 cały napęd jest bardzo dobry, a średniej jakości są takie rzeczy jak pedały, siodełko, mostek itd. Czyli to, co najczęściej rowerzyści i tak wymieniają pod swoje preferencje, jak już wiedzą czego im potrzeba w życiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...