Skocz do zawartości

[do +- 2000zł] - rower crossowy -> trudny wybór


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jestem na etapie poszukiwania dla mnie roweru crossowego. Początkowo patrzalem również za trekingiem ale jednak padło na crossa.
Zacznijmy od początku: ważę ok. 77kg, wzrost ok. 170cm, będę raczej jeździł rekreacyjnie w wolne dni, może zdarzy się do pracy (10km) ale to naprawdę rzadko (pracuję na nocki:P).
Trasa to przede wszystkim asfalt ale na pewno będę też zjeżdzał na ubite poboczne uliczki (nie planuje zjeżdzać z gór:D)

Chciałem jeszcze dodać, że obecnie mam mętlik w glowie, czym więcej czytam po forach tym mniej jestem zdecydowany na dany model jeden czy drugi, który na początku sobie ubzdurałem. Nie ukrywam, że patrzę także na wygląd roweru no i bardzo podobają mi się sprzęty z hamulcami tarczowymi (choć w moim budżecie róznie można to interpretować).

Chciałem zapytać się doświadzonych ludzi odnośnie doboru dla mnie roweru - konkretnie czy pchać się przy tej kwocie w tarcze, czy lepiej dołożyć jak człowiek sie uprze na takie hamulce a może za taką kwotę kupić wyposażeniowo lepszy model lecz na v-brakeach?
Miałem parę opcji m.in. - Kross Evado 3.0 (czytałem, że do 100kg dopuszczalna tylko masa jest?), Author Vertigo, wcześniej Meride 40D(oszczędzają na częściach, które nie widać?) ale tj, pisłem wcześniej sam już nie wiem jakim tropem iść :(
Może coś z Giant-a, Kellys-a lub Unibike?

 

Wydaje mi się, że rower na v-brake-ach za 2k zł. jest adekwatny osprzętowo dla roweru z tarczówkami o wartości 2,5k zł. - dobrzę to widzę?

Rower chcę dodatkowo wyposażyć w błotniki, licznik, lampy przód i tył, kieszonkę pod siedzenie więc wagowo nie będzie dużego przybrania masy na całości.

 

Baaardzo proszę o cenne rady!
Z góry dziękuje
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...