Skocz do zawartości

[4000-6000zł] MTB, 190cm, 110kg - pomocy! radon, cube, cos innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, czytam, szukam, ponownie czytam - jakby była odpłatna usługa pomocy w wybraniu roweru to solidnie bym rozważył. ;)

A póki co - pomocy, ratunku, proszę?

 

1. moja waga 110kg, 190cm wzrostu, długość wewnętrznej nogi jeśli poprawnie mierzę 86cm - zastanawiam się czy wszystkie rowery bez problemowo mnie udźwigną, wolałbym uniknąć złożenia się ramy

2. Dawno nie jeździłem, wspominając jazdę sprzed paru lat to pół na pół miasto/las. Miasto relaksacyjnie, a las sprawiał zwyczajną frajdę. Także chciałbym móc wjechać rowerem do lasu czy jakąś mniejszą górkę - ale jednocześnie móc pokonać na szosie kilkadziesiąt kilometrów bez bólu pleców czy karku.

3. Budżet w jaki celuje to od 4000 do 6000 - górna półka to naprawdę max jeśli warto dołożyć to wolę dołożyć - ale jeśli nie ma wielkiej różnicy w jakości czy stosunku cena/jakość to wolałbym 4000-5000

4. wole wiecej przerzutek, bo nie wiem tak naprawde co bede i jak czesto wykorzystywal obecnie. Przy podjazdach lepiej miec 3x9/10 niz 2x10? 

. otwory na montaz bagaznika?

5. Chciałbym (chyba) amortyzator z manetką - ale tutaj pytanie do Was: Często korzystacie/korzystaliście z takiego czegoś? Np przed podjazdem przełączając tryb pracy amorka?

6. Po czytaniu o amortyzatorach obawiam się trudnego/długiego ustawiania bodajże Reby, Sid jeśli dobrze pamiętam nie na moją wage, więc Fox wydaje się dobrym wyborem? Czy coś źle zakładam?

7. Wolałbym przymierzyć się do roweru, w przypadku radona to ciężkie do zrealizowania, wyczytałem gdzieś, że Cube Ltd Pro 19'' pozycja będzie zbliżona do Radona 18'', a w Cube Ltd Pro 21'' - zbliżona do Radona 20''. To prawda?

 

Jakie rowery rzuciły mi się w oczy:

1. Radon ZR Race 6.0 SRAM

2. Radon ZR Race 7.0 SRAM 

3. Cube LTD SL 

4. Cube LTD Race 

5. Cube One Race

6. GRAND CANYON AL SLX 7.9

7. Romet Rambler R-line 6.0 - patriotycznie, ale czy romet ma coś sensownego?

 

Chcę wybrac 2 najlepsze dla mnie rowery by potem poszukać ich ofert, któreś z mojej listy się wyróżniają, spełniają moje kryteria plus udźwigną mnie?;) czy coś zupełnie innego?

 

Nie podaje linków ani cen, bo rozmiar 21'' ma jedną promocję, rozmiar 19 inną, rozmiar 20 żadnej.. Także obecny mój plan wygląda tak: po uzyskaniu pomocy od Was (informacji do czego porównać radona rozmiarowo oraz wyłonienia top2-3 rowerów z mojej listy i spoza) - pojechałbym do sklepu, przymierzył się, a potem poszukał spośród wybranych modeli jakiejś ciekawej oferty - widzę, że trochę promocji w sieci można znaleźć.

 

Szczerze mówiąc to wolałbym kupić rower, który mogę dostać po 2-3 dniach, niż po 2-3 tygodniach jak bywa z radonem. Ale jeśli różnica między radonem vs reszta świata to prawdziwa przepaść - zacisnę zęby i poczekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwizdek78 przeglądałem go 2 razy nawet :) Tak jak xx innych - i mam wrażenie, że im więcej czytam, tym mniej wiem.

Twój temat podobny, ale zdecydowałem się założyć osobny, bo Ty nie chcesz 29er + ważysz sporo mniej. Poza tym sporo się zgadza - nawet fakturę też potrzebuję. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam, czytam, szukam, ponownie czytam - jakby była odpłatna usługa pomocy w wybraniu roweru to solidnie bym rozważył. ;)
A póki co - pomocy, ratunku, proszę?
 
1. moja waga 110kg, 190cm wzrostu, długość wewnętrznej nogi jeśli poprawnie mierzę 86cm - zastanawiam się czy wszystkie rowery bez problemowo mnie udźwigną, wolałbym uniknąć złożenia się ramy
2. Dawno nie jeździłem, wspominając jazdę sprzed paru lat to pół na pół miasto/las. Miasto relaksacyjnie, a las sprawiał zwyczajną frajdę. Także chciałbym móc wjechać rowerem do lasu czy jakąś mniejszą górkę - ale jednocześnie móc pokonać na szosie kilkadziesiąt kilometrów bez bólu pleców czy karku.
3. Budżet w jaki celuje to od 4000 do 6000 - górna półka to naprawdę max jeśli warto dołożyć to wolę dołożyć - ale jeśli nie ma wielkiej różnicy w jakości czy stosunku cena/jakość to wolałbym 4000-5000
4. wole wiecej przerzutek, bo nie wiem tak naprawde co bede i jak czesto wykorzystywal obecnie. Przy podjazdach lepiej miec 3x9/10 niz 2x10? 
. otwory na montaz bagaznika?
5. Chciałbym (chyba) amortyzator z manetką - ale tutaj pytanie do Was: Często korzystacie/korzystaliście z takiego czegoś? Np przed podjazdem przełączając tryb pracy amorka?
6. Po czytaniu o amortyzatorach obawiam się trudnego/długiego ustawiania bodajże Reby, Sid jeśli dobrze pamiętam nie na moją wage, więc Fox wydaje się dobrym wyborem? Czy coś źle zakładam?
7. Wolałbym przymierzyć się do roweru, w przypadku radona to ciężkie do zrealizowania, wyczytałem gdzieś, że Cube Ltd Pro 19'' pozycja będzie zbliżona do Radona 18'', a w Cube Ltd Pro 21'' - zbliżona do Radona 20''. To prawda?
 
Jakie rowery rzuciły mi się w oczy:
1. Radon ZR Race 6.0 SRAM
2. Radon ZR Race 7.0 SRAM 
3. Cube LTD SL 
4. Cube LTD Race 
5. Cube One Race
6. GRAND CANYON AL SLX 7.9
7. Romet Rambler R-line 6.0 - patriotycznie, ale czy romet ma coś sensownego?
 
Chcę wybrac 2 najlepsze dla mnie rowery by potem poszukać ich ofert, któreś z mojej listy się wyróżniają, spełniają moje kryteria plus udźwigną mnie? ;) czy coś zupełnie innego?
 
Nie podaje linków ani cen, bo rozmiar 21'' ma jedną promocję, rozmiar 19 inną, rozmiar 20 żadnej.. Także obecny mój plan wygląda tak: po uzyskaniu pomocy od Was (informacji do czego porównać radona rozmiarowo oraz wyłonienia top2-3 rowerów z mojej listy i spoza) - pojechałbym do sklepu, przymierzył się, a potem poszukał spośród wybranych modeli jakiejś ciekawej oferty - widzę, że trochę promocji w sieci można znaleźć.
 
Szczerze mówiąc to wolałbym kupić rower, który mogę dostać po 2-3 dniach, niż po 2-3 tygodniach jak bywa z radonem. Ale jeśli różnica między radonem vs reszta świata to prawdziwa przepaść - zacisnę zęby i poczekam. 

 

 

Ja poluję na Cube LTD (chyba ta sama rama co SL i Race). Ale nie mam pojęcia co mi będzie lepiej pasować (na moje 193 cm, 102 kg i tylko 87 cm długośc nóg) czy 21' czy 23'. Więc jakbyś miał możliwość się przymierzyć (bo masz podobne parametry) na obu wielkościach ram tego cube (widzę żeś Warszawianin - masz sklepów pod nosem kilka), to chętnie bym skorzystał z twojej informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzilem to w styczniu :-)

Waga i wzrost podobna - 196cm, 105kg.

Przymierzalem sie do wielu rowerow...

Cube Attention - 21cali bylo w miare OK

Specialized (nie pamietam teraz modelu) - 23'' - dla mnie za dlugi badz geometria nie bardzo natomiast 21'' za niski.

W koncu kupilem Lapierre'a XL - geometria dla mnie idealne

Ogolnie problem we Wroclawiu mialem taki, ze w styczniu byl taki troche martwy okres - stara kolekcja sie wyprzedawala, nowej jeszcze nie bylo. A poza tym tak duze rowery to w zimie nie trzymaja na sklepach.

 

Pisalem juz kilka razy - geomettria, ktora super wyglada na papierze moze Ci sie nie spodobac - ja tak mialem - chcialem Spec'a ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno w punktach:

 

1. Z ramami nie będziesz miał problemów, np. Canyon jest liczony na 120 kg a i tak zawsze jest zapas. Przy mniejszych ramach możesz mieć problem ze sztycą, która może się w niektórych przypadkach zgiąć. Zwróć też uwagę na koła, bardzo często ich limit wagowy to okolice 100 kg. I nie chodzi o to, że się pod Tobą rozsypią ale mogą być np. mniej sztywne niż zakładał producent, mogą się szybciej zużyć itp.

 

2. Jeśli chcesz wirtualnie porównać pozycję na rowerach patrz na wartości stack i reach - określają one wysokość i długość roweru (w uproszczeniu). Im wyższy stack i krótszy reach tym bardziej wyprostowana sylwetka. Grand Canyon AL SLX 7.9 ze wszystkimi podkładkami pod mostkiem i mostkiem na + da dość rekreacyjną sylwetkę ale model Grand Canyon AL 6.9 ma ja jeszcze nieco bardziej wyprostowaną oraz ma otwory do montażu bagażnika, czego nie ma w 7.9. Porownując rozmiary między markami patrz na długość podsiodłówki.

 

3. Zarówno Grand Canyon AL SLX 7.9 jak i Grand Canyon AL 6.9 mieszczą się w podanym przez Ciebie przedziale cenowym, oba mają bardzo korzystny stosunek jakości do ceny jednak model 7.9 ma nieco bardziej sportowe zacięcie i nowocześniejszą ramę. Myślę, że jeśli chodzi o Canyon'a to zwróciłbym uwagę na model 6.9, biorąc pod uwagę gdzie chcesz go używać.

 

4. Upraszczając ilość biegów - x2 lepsze do ścigania, x3 daje większy zakres przełożeń co może się przydać przy amatorskiej jeździe.

 

5. Manetka ułatwia życie ale nie jest niezbędna w amatorskiej jeździe moim zdaniem. Generalnie sprawia ona, że szybciej możesz przełączać się pomiędzy trybami.

 

6. Reba ma Solo Air w tej chwili, nie ma tam zbyt skomplikowanych regulacji - jeden zawór i ciśnienie. Do jazdy jaka opisałeś SID nie jest Ci potrzebny. Foxy z CTD maja nieco bardziej turystyczny charakter ze względu na pośrednie ustawienie T. RS jest bardziej zero-jedynkowy moim zdaniem.

 

7. Patrz na tabele z geometrią, porównuj długość rury podsiodłowej i górnej. Dobrze byłoby abyś znał również wysokość przekroku roweru ale nie wszyscy producenci go podają.

 

Co do rozmiaru Canyona ja polecam Ci L. Czas oczekiwania na sprzęt możesz sprawdzić na naszej stronie, jeśli rower jest określony jako dostępny w magazynie trafi on do Ciebie w ciągu około 2 tygodni przy płatności przelewem.

 

Nie będę Ci polecał konkretnych modeli bo nie jestem za bardzo obiektywny ale mam nadzieję, że udało mi się rozwiać przynajmniej część wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...