Skocz do zawartości

[do 3200zł] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś do 3200zł. Będę trochę jeździł szosą i ścieżkami rowerowymi, ale interesuje mnie także teren typu las, bruk, korzenie itp. W oko wpadł mi Scott Scale 970, ew. Northtec Canyon XT. Nie wiem, co będzie lepiej się nadawać dla kogoś, kto ma 90kg/180cm. Nie znalazłem jakiegoś porównania ram, a nie chcę, żeby taki rower rozsypał mi się np. przy zjeździe ze schodów czy krawężnika.

Może znajdzie się jakaś ciekawsza propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem trochę oferty, policzyłem conieco i prawie się zdecydowałem na Radona ZR Team 29 7.0 (niebieski, no bo skąd czarny :laugh: ), ale zajrzałem jeszcze na modele z wyższej półki cenowej - Radon ZR Race 29 6.0 Shimano/SRAM i pojawił się kolejny dylemat - cena wprawdzie wyższa, ale lepszy widelec, rama i kilo z hakiem mniej. Modele na Shimano mają dość podobny osprzęt, ale w przypadku SRAMa, widzę inną korbę - 38/24 zamiast 42/32/24. To, co mnie dodatkowo zastanawia to cena - Shimano waży trochę więcej, ale kosztuje mniej - w razie czego, jakiś upgrade do SLXa byłby jeszcze w zasięgu ręki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć jeszcze okiem na ten model: http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3206#tab-reiter2 - to również niemiecka marka ale z polska obsługą, możliwością płatności zarówno w PLN jak i w Euro.

 

Co do napędu - w podanym przedziale cenowym i do podanego zastosowania szukasz roweru o raczej rekreacyjnym charakterze, ja bym raczej wybierał trójtarcz do takiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...