Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Spec jest w rozmiarze 58cm ale dziś się miałem okazję przejechac dłużej niż 10km i faktycznie mostek muszę obniżyć bo się czuję jak na turystyku ;)

W kwestii  klamkomanetek zobaczę po obniżeniu mostka jak się zmieni komfort.

Pierwsza szosa więc muszę się ułożyć do nowej pozycji a potem będę szukał wygody.

 

Tak czy inaczej dzięki za podpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kona bardzo piękna. Wprawdzie nie szosa, ale ładna. 

 

Dzięki  :thumbsup:

Co do kategoryzacji to mam problem - dużo tu jest z szosy (cały osprzęt typowo szosowy), ale niezbyt wiele z typowego przełaju. Razem daje to rzadko spotykany miks, po prostu składany pod siebie.

Kapcie są ledwo 700x30, w planach 32mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kona byłaby moim wymarzonym drugim rowerem - do lasu, parku i na zimę. Kiedyś złoże sobie rower w tym stylu, tylko na najtańszych częściach, żeby w zimie nie bolało.

 

 

Pozdr

Spec jest w rozmiarze 58cm ale dziś się miałem okazję przejechac dłużej niż 10km i faktycznie mostek muszę obniżyć bo się czuję jak na turystyku ;)

W kwestii klamkomanetek zobaczę po obniżeniu mostka jak się zmieni komfort.

Pierwsza szosa więc muszę się ułożyć do nowej pozycji a potem będę szukał wygody.

 

Tak czy inaczej dzięki za podpowiedzi :)

Przez pierwsze jazdy zabieraj ze sobą klucz i rób poprawki. Tylko nie za często i nie na raz różne rzeczy.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwalę się swoją maszyną - Merida Reacto 907. Jest to moja pierwsza szosa, wcześniej jeździłem tylko na MTB.

IMG_20141005_124320a.jpg

Fajny sprzęt tylko strasznie rażą podkładki pod mostkiem w takim przecinaku :thumbsup:

Spec jest w rozmiarze 58cm ale dziś się miałem okazję przejechac dłużej niż 10km i faktycznie mostek muszę obniżyć bo się czuję jak na turystyku ;)

W kwestii  klamkomanetek zobaczę po obniżeniu mostka jak się zmieni komfort.

Pierwsza szosa więc muszę się ułożyć do nowej pozycji a potem będę szukał wygody.

 

Tak czy inaczej dzięki za podpowiedzi :)

Odwróć go na minus i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  :thumbsup:

Co do kategoryzacji to mam problem - dużo tu jest z szosy (cały osprzęt typowo szosowy), ale niezbyt wiele z typowego przełaju. Razem daje to rzadko spotykany miks, po prostu składany pod siebie.

Kapcie są ledwo 700x30, w planach 32mm.

 

Rama jest szosowa i wejdą tam 32mm? Czy to jest jakiś oldskul i wtedy robili większe prześwity?

Kombinuję właśnie rower z podobnym przeznaczeniem czyli nie tylko na asfalt ale też na suche i w miarę ubite leśne ścieżki tudzież łączki, ale przełaje są drogie i jest mały wybór a geometrią pasowałby mi jakiś endurance, tylko że nie znalazłem nigdzie info że ktoś wsadza do nich opony większe niż 28mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szosowa rama stalowa ze współczesnych lat (ciągle w sprzedaży), 32 mm wchodzą, 35 już nie. Tak zrobiona :)

Próbowałem z ramą aluminiowej szosówki i największym ograniczeniem okazał się widelec, chociaż rama miejscem też nie grzeszyła.

 

Pamiętaj, że na lekki teren to jeszcze pasuje zmieścić jakiś bieżnik i też samo koło pracuje na boki - nie może być na styk, bo będzie obcierać przy ostrych skrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rodszyld69

Kupiłem na allegro jako nówkę bez papierów za 3500  koleś sprowadza takie rowery z Niemiec Austrii Szwajcarii, rower ze sklepów demo-bike czy coś w tym stylu. A cena katalogowa to 5-6 tys jak sprawdzałem. Szwajcarska firma. Waga roweru 8,4 kg sama rama waży 1300 g Aluminium. Na osprzęcie 105. Bajka wszystko chodzi mi starczy taki rower, tylko chęci do jazdy i nic po za tym. Ten sezon średnio w km bo 2,500 tys km szosa a MTB 1,500 km

Ja ten rower obserwowałem długo, koleś go wystawiał w sierpniu 2013 r i nie mógł go jakoś sprzedać bo chciał więcej coś powyżej 4 tys I ja go w licytacji wygrałem w 26 października. To w sumie w marcu 2014 r zacząłem przygodę z szosą.

 

Taka prosta klasyczna szosówka bez przepychu i udziwnień.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki :)

Canyonowski dobor rozmiaru na podstawie wymiarow sugerowal rozmiar M, ale zmieniajac wymiar nogi o 1cm w gore juz sugerowal rozmiar L, stad wyszlo, ze jestem na pograniczu. Czytalem tez troche, ze Canyonowski konfigurator nieco zaniza rozmiary. Majac na uwadze fakt, ze jak bralem MTB to tez sugerowal rozmiar M a wybralem L i pasuje jak ulal, tym razem tez zdecydowalem sie na L.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...