Skocz do zawartości

[odtłuszczanie powierzchi] Przygotowanie powierzchni pod montaż rogów


Rekomendowane odpowiedzi

Przez 4 lata użytkowałem rogi KCNC BE1. Niestety przy kolejnym montażu pękła jedna śruba, musiałem je ściskać dość mocno, aby nie kręciły się na kierownicy. Mam komplet nowych śrub, tutaj "pozdrawiam" głównego sprzedawcę KCNC w Polsce - Bikestację, która olała mnie ciepłym m... . Śruby przyszły prosto od KCNC z Tajwanu. Jednakże chciałbym przygotować kierownicę tak aby maksymalnie zwiększyć tarcie pomiędzy nią (biała, Amoeba Borla),a  rogiem.

 

Czy spirytus salicylowy odtłuszcza, matowi w jakikolwiek sposób powierzchnię? Czy po prostu użyć ciepłej wody z płynem do naczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie raczej nie jest duże, może zdjęcie tak jest zrobione 5g to raczej 1 razowe. 1 zrobisz i masz spokój na cały sezon. Jeśli masz śliską kierownicę na końcówki daj może jakąś taśmę i dopiero przykręć rogi. A co do odtłuszczenia możesz też oczyścić benzyną ekstrakcyjną też bardzo dobry efekt i szybko paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzykawka 5ml załatwi sprawę - możesz całą zawartość przelać i dozować według uznania pamiętając o tym aby zatykać czymś ujście.

Patent z taśmą nie przejdzie - kiedyś próbowałem - ostatecznie ruszające rogi przykręciłem podkładając blaszkę z piwa dociętą na wymiar.

Rogi wgryzły się w nią i 3mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z blaszką po puszce od piwa próbowałem zastosować w przypadku innych rogów, ale identycznego modelu kierownicy i skończyło się zniszczeniem rogów(przekręcenie gwintów, nieważne jak mocno były zaciśnięte i tak się kręciły. ale to były po prostu złe rogi http://nokautimg1.pl/p-b6-3c-b63c02583d8b49ee922bd8e1949ff732315x315/rogi-rowerowe/rogi-proste-accent-lite-bar-czarne-cnc-84e7337ea3d0e502b12f4ecd20b6a157.jpg) i kupieniem KCNC BE2(inny rower). Natomiast ten patent dobrze się sprawdził dawno temu w przypadku sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za bardzo pomysłu nie mam - u mnie pomogło bo ja miałem sytuację w której skręcenie śruby na max powodowało zejście się krawędzi. Dalsze dokręcanie nie było możliwe lub byłoby lekkomyślne, więc dodałem blaszkę i na nieco większym obwodzie udało się skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@AntyIdiota, Zamiast kombinować z odtłuszczaniem, które nic nie da, weź kartkę papieru i przytnij dwa lub trzy paski i owiń kierownicę przed montażem rogów. +0,2mm do średnicy powinno zrobić nieco różnicy, aby solidnie dokręcić rogi. Lepsza byłaby guma, ale cienkie paski i do tego białe będą trudne do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...