Skocz do zawartości

[biegówki] biega ktoś?


adhed

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

W tym roku zacząłem biegać na biegówkach, bo tereny mamy bardzo atrakcyjne i może ktoś z forum teraz też spędza tak wolny czas? Można by razem gdzieś pobiegać.

 

Ja jeżdżę do Jakuszyc, a tam tras jest dużo, tylko obecnie trochę brakuje śniegu i jest sporo wystających kamieni, ale będzie coraz lepiej :-) Wtedy będzie można wyskoczyć do Czech i po innych znanych z roweru trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narty, ale nie biegam, bo nie ma śniegu :P

Dlaczego piszesz, że będzie lepiej? Na razie u nas się nie zanosi - póki co odwilż. A chęć mam straszną na narty. Kupiłem sobie nowe przed sezonem i nie miałem okazji spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli Jakuszyce, bo tam obecnie ciągle jest na minusie, mimo, że u nas śnieg stopniał :) A z czasem będzie go więcej, bo co kilka dni (np teraz) coś tam popaduje :-) Ja jeżdżę łyżwowo (a raczej uczę się) więc zostają tylko przygotowane trasy, jak Jakuszyce właśnie, dlatego nawet nie próbowałem biegać po żadnych lasach w okolicy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegówki są super, tak mi się to spodobało, że codziennie bym biegał, ale jednak na dojazd to poszłoby sporo kasy i czasu :/ ale co weekend będę jeździł, bo jest super i daje mi to wiele radości! :D

 

ale taka zima - jakby wiosna - to jak najbardziej na plus, bo rowerkiem śmiga się jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też biegam, a raczej chodzę, bo mam biegówki BC, które są trochę cięższe i z myślą do napierania w puchu :) Przygotowane trasy są fajne, ale przygoda jest tam gdzie dzicz i nieprzetarty śnieg w którym piechur zapada się po pas, a narciarz spokojnie sunie :)

Na przygotowanych trasach też można w tym jeździć, więc jestem chętny na wypady. W tym sezonie byłem raz w grudniu na Pradziadzie, a że od stycznia wiosna, to bardziej skupiam się na rowerze.

 

 

 

Sądzę, że spora grupa osób uzupełniała by sobie trening w ten sposób tylko nie ma gdzie albo jak jest to trasy kompletnie nie przygotowane. U nas w dalszym siągu najlepiej idzie wycinanie lasu pod wyciągi i nic poza tym.

 

Z tym nie do końca się zgodzę. Nie jest u nas najlepiej, ale to się zmienia, bo zainteresowanie biegówkami szybko rośnie. Są Jakuszyce, powstały trasy w Górach Stołowych, Sowich, Opawskich, Bialskich, Orlickich (Spalona) w Tatrach zrobili konkurencję do Jakuszyc (rzekomo). Tyle kojarzę a są na pewno jeszcze jakieś (np. Jamrozowa Polana, jak dobrze pamiętam w Karpaczu też są jakieś trasy). Z przygotowaniem tras różnie bywa, to prawda, ale mam wrażenie że jest coraz lepiej.

Jak coś to zawsze można skoczyć do Czech, daleko nie ma, a trasy świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaan twierdzisz co innego z perspektywy Sudetów czy Karkonoszy ale uwierz mi na słowo, że w Beskidach jest kiepsko. Nie chcę przytaczać tutaj słów dwóch gości, którzy "mordowali" się na tasach biegowych w rejonie Mogielicy w okolicach świąt grudniowych poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sowich też bym był ostrożny z takimi opiniami. W zeszłym roku pierwszy raz wyznaczyli szlaki i puścili ratrak. Pojechał ze 4 razy, a potem się zepsuł i tyle było tras. W tym roku jeszcze nie mieli okazji pokazać co potrafią, ale podobno firma, która ma przygotowywać trasy poważnie podchodzi do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi taka pogoda odpowiada, bo teraz na rowerze można śmigać. Gorzej jak ani to ani to nie jest przyjemnie, bo np u nas też jest tylko troche śniegu i ani na biegówki, ani na rowerze nie będzie zbyt przyjemnie w "ciapie" ;-)

 

Jazda łyżwą mi się strasznie spodobała i na pewno jeszcze będę kilka razy w Jakuszycach, bo mam dosyć blisko, a śnieg raczej jeszcze troche popada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...