Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCR LO-R Air 29"


machinehead

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś szukałem manuala do tego, ale nie znalazłem. Ciekaw jestem jak wygląda ten amorek w środku. W międzyczasie pozwoliłem sobie jednak na zakup Raidona sf14... Jak na razie uważam, że jest spoko - zamiast plastikowych tulei mamy solidne - sądzę, że metalowe albo ceramiczne tuleje więc luzów nie będzie, no i możliwość zmiany skoku... to jest to :D w Raidonie sf14 29" są 4 możliwości: 80mm, 100mm, 120mm i 130mm. Ponadto ma złote golenie i manetkę blokady skoku... w środku tłumik all in one czyli zamknięty "kartridż" olejowy z lockoutem i regulacją tłumienia powrotu.

Sądzę, że ten xcr może być podobny ale nie wiem jak ze zmianą skoku i tulejami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas prawdy!! :) Zapewne ucieszy to wielu - rozebraliśmy z kolegami SF14 XCR Air. Oczywiście pretekstem była zmiana skoku co zostało dokonane, natomiast to co najważniejsze - amor nie ma beznadziejnych plastikowych tulei tylko podobne do tych w raidonie. Tak więc poprawili amora! W stosunku do raidona różni go srebrna goleń i zmiana skoku tulejkami - w raidonie jest to taka "winda" blokowana bolczykiem który trzeba wypchnąć i wbić. Raidon finalnie da większe możliwości regulacji skoku. Dla xcr'a 120mm to chyba max. Tak przerobiony XCR Air jest m.in. w Kellysie Reyon 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla laika, to brzmi dobrze. Niedawno stałem się posiadaczem roweru z zamontowanym XCR Air RL-R, stąd interesują się tym tematem. Nawiązałem kontakt z firmą Suntour i poprosiłem o instrukcję obsługi do amortyzatora. Ku mojemu zdziwieniu dostałem instrukcję do amortyzatorów Axon, Epicon i Raidon z 2010 roku (domyślam się, że podobieństwo konstrukcji jest na tyle duże, że ta instrukcja będzie odpowiednia). Poprosiłem więc o wyjaśnienie, którymi danymi do ustawiania komory powietrznej mam się sugerować. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...