Skocz do zawartości

[Amortyzator] Epicon vs Duro


KMtown

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, dlatego ,że spinnera sobie wole odpuścić po przeczytaniu kilku opinii o nim. I teraz tak jak wszyscy wiemy ani epicon RLD ani duro djd QLC się są przeznaczone do dh. Ale mam pytanie który amor więcej wytrzyma ? Epicon wyciągnięty na 145mm jakoś na mega mocnego nie wygląda a duro mimo jak bym go wyciągnął na to 140mm to jednak chyba lepiej zniesie zjazdy i skakanie ? Epicon ma oś 9mm a duro 20. Warto wymienić Epicona na duro ? Czy Duro wytrzyma więcej ? a jak z pracą ? pracuje na równi z epiconem czy gorzej ?

 

 

Tak wiem ,że te amory nie są do dh. I proszę o nie pisanie tego. Chce znać odpowiedź na pytania wyżej zadane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej sprzedać i za te ~500zł kupić marzocchi 55, z150, drop off iv, domain 302, junior T (dwupółka)? (marzocchi włoskie)

te amortyzatory wytrzymaja bardzo dużo, a taki epicon szybko się zużyje lub pęknie przy hopie, w przypadku duro podobnie.

 

 

ale jakby wybierać epicon vs duro do dh to... odkładaj na dentystę :)

Edytowane przez rkopec16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że tu jest problem ponieważ muszę jeszcze wymienić piastę na oś 20mm. A nie widziałem za bardzo w cenie 500zł jakiegoś fajnego amora. Ale jeśli chodzi o używki to nie rozglądam się za nimi za bardzo dlatego ,że muszę najpierw sprzedać epicona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widziałem dużo używek w cenie ok 500zł , amor którego szukam musi mieć czarny kolor i rurę sterową ok 19cm. Dlatego znalazłem tylko duro, chyba ,że źle szukam choć trochę już przekopałem internetu.

 

A co do moich zębów się nie boję , jeżdżę w fulface :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Epicon nigdy nie był amortyzatorem do DH co najwyżej AM. Co do Duro to troszkę inna bajka, co prawda nie jest to amor dla zawodowca ale bez przesady nie pęknie ci od hopy.

Też trzeba by może uściślić o jakich rocznikach rozmawiamy bo Stary Duro czy Epicon to zupełnie co innego niż ich nowe odpowiedniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...