Skocz do zawartości

[Sklep] Dobry sklep w Poznaniu? Rower cross do 3k zł


MarcinMK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Zostałem przekonany do kupna nowego roweru (ukradli mi stary tydzien temu).


Planuję wydać do około 3000zł, na trasy 60% asfalt/40% scieżki leśne, mam 180cm i 100kg wagi,(planuję trochę cieńsze opony)


Ogólnie, nie znam się na rowerach więc będę musiał zaufać obsłudze w jakimś sklepie w Poznaniu (wiem że na necie jest taniej ale potem z gwarancją może być problem), czy macie może jakieś rade w tym kierunku? (był taki temat ale jest zamknięty od 2011)


Nie spieszy mi się aż tak bardzo bo chcę zacząć w tym roku jeździć końcem Marca.


Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady,


Pozdrawiam,


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zostałem przekonany do kupna nowego roweru (ukradli mi stary tydzien temu).

 

Niezły sposób na przekonanie kogoś do kupna roweru :)

 

Ja tam polecam okryty przez lata złą sławą Armot na alejach solidarności. Bywam często i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ... tylko nie Cyklotour !

KastorBike na Piekarach, Dobre Sklepy Rowerowe na Garbarach, na piątkowie Bicykl, EuroBike na Starołęckiej, kilka dobrych opinii słyszałem o Rooweromanii na Naramowickiej.

 

Jak dal mnie, to są tylko 2 dobre sklepy w których zawsze jestem rzetelnie i fachowo obsłużony i bez wciskania kitu ;) - KastorBike i EuroBike.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie namiary, byłem już w BIKE ON na ul. Krzywoustego, bardzo fajna obsługa, dostanę info jak przyjdzie więcej rowerów na ten rok,

 

byłem też w innych, ale chyba zrobili sobie dłuższy weekend bo pozamykane dziś:) spróbuje pod koniec stycznia

 

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, za chwilę się wybieram właśnie do tych paru sklepów,

zrobię zdjęcia tego co zaoferują i poproszę tutaj o opinię,

 

aha, slyszeliście o http://www.rowery-rybczynski.pl ? ma dobre opienie na necie..

 

Zdjęcie, ano Dziewicza, oszustwo...dziewic nie było... :P

http://www.forumrowerowe.org/topic/131816-sklep-rowery-rybczynski-poznan/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej opinii tym masz większą okazję sobie porównać i z czasem wyrobić własną. Z perspektywy czasu uważam, że w zasadzie nie ma idealnego sklepu w Poznaniu, aczkolwiek gdzieś kupować trzeba, bo nie zawsze jest możliwość i czas, by czekać na przesyłkę z drugiego końca Polski.

  • U Rybczyńskiego przy Midowej jest różnie z obsługą, aczkolwiek sam Mateusz czy Michał (?) na sklepie potrafią doradzić i z uśmiechem obsłużą. Niestety sklep do tanich nie należy.
  • Cyklotur przy Ptasiej - obsługa miła i w zasadzie składająca się z ludzi, którzy na rowerach jeżdżą. Potrafią doradzić, aczkolwiek przez ostatnie lata marka zeszłą nieco na psy. Coraz mniejszy wybór i wyższe ceny, słabsza polityka rabatowa, problemy z odbiorami zamówień złożonymi przez internet. Pewna przygoda skończyła się w moim przypadku w sądzie, także z reklamacjami bywa różnie. 
  • Bike-On przy Krzywoustego - o obsłudze nie napiszę, bo nie jej nie znam. Ceny mają przystępne i realizacja zamówień następuje dość szybko. Mimo braku opcji podczas składania zamówienia, można towar odebrać osobiście. 
  • Rowerownia przy Grunwaldzkiej - obsługa raczej kompetentna, ludzie znają się na rowerach. Sklep jest jednak bardzo drogi co w połączeniu z obsługą sklepu (zawodnicy) nastawieni raczej na zamożnego klienta i nieważne na jakim człowiek poziomie jest raczej liczą się takie hasła jak "niska waga", "karbon", "sztywność" itd. Szukając ramy aluminiowej do szosówki chcieli mi za wszelką cenę sprzedać karbon 4 razy droższy. 
  • Euro-Bike przy Starołęckiej - ceny różne, czasem mają okazyjne oferty. Obsługa nienajlepsza. Szczególnie serwis jest jednym z najgorszych w Poznaniu. Mimo zaleceń narzuconych serwisantom zrobią i tak po swojemu (i nie wszystko co powinni) przez co należy po nich poprawiać. 
  • Sklep przy Garbarach i Estkowskiego - jeden z nowszych sklepów. Kolega kupował szprychy na jedno koło. Chcąc nabyć komplet 32 szprych srebrnych o podanych dwóch długościach dostał połowę czarnych i połowę srebrnych - zakupu nie dokonał. Komentować nie trzeba.
  • Sklep BikeFun przy Mostowej - opinia niezła o sklepie. Towar przystępny cenowo, aczkolwiek raczej budżetowy towar ogólnie. Drobne pomocne czynności serwisowe wykonują nawet za "dziękuję". 
  • Colex przy Dąbrowskiego - raczej drogi sklep i klient traktowany jako wróg. Nie zawsze, ale często.

Ogólnie rzecz ujmując, z w/w punktów korzystam raczej tylko po to, by dokonać konkretnego zakupu danego elementu do roweru, co sprowadza się do złożenia zamówienia przez internet i oczekiwania na realizację - wszędzie jest podobnie. W każdym z tych sklepów miałem jednak kilka razy styczność na podłożu serwisowym, reklamacyjnym i byłem obsługiwany w sklepie stacjonarnym. Opinie w/w są opiniami głównie z mojego punktu widzenia i oczywiście nie każdy moje zdanie musi podzielać, bo zależy też na kogo w sklepie trafił. Tak to jednak wygląda u mnie z perspektywy czasu obcowania z tymi sklepami przez ostatnie 4-5 lat. 

 

Osobiście uważam, że idealnego sklepu rowerowego nie ma i nawet ciężko o przykład sklepu zbliżonego do ideału. Praktycznie zawsze może nas spotkać jakaś sytuacja, która opinię zepsuje i nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Najlepszym wyjściem jest orientować się we wszystkim samemu i prosić w sklepie o konkretny model danej części. Podobnie z serwisem - ideałem jest się znać na sprzęcie i wszystkie narzędzia posiadać w domu. Niestety, jest to bardzo trudne do zrealizowania i trzeba się czasem pomęczyć z niedogodnościami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

jeśli wybór ostateczny jeszcze nie padł, to zapraszamy do nowo otwartego salonu w Poznaniu,

Stylowy Rower.

Sklep nie jest nowy, niektórzy znają nas z ul. Obornickiej. Ale od sezonu 2014 zyskał nową siedzibę i nowe marki. Do dotychczasowych beach cruiserów i mieszczuchów dołączają szerokie oferty marek Merida, GT oraz Head.

W każdej z nich do 3k znajdziesz kilka modeli crossówek, więc moze akurat coś Ci się spodoba :)

Zapraszamy na Stoińskiego 1, obok intermarche i mebli bodzio :)

 

Pozdrawiamy

Ekipa Stylowych Rowerów :)

stylowyrower.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...