Skocz do zawartości

[rower] CUBE LTD czy LTD PRO 2014


gad

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy jednak nie zmienić zamówienia na CUBE LTD PRO 29 podobno ten model jest dostępny od ręki z ramą 23"

Czy jednak mam poczekać ?

Dodam że za jakieś 3 tygodnie będę uziemiony od jazdy na rowerze na około 1,5 miesiąca (operacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem dzis informację, że wysokośc przekroku w 21" ma ok 80 cm, co oznacza, że przy moich 87 cm może się wpasuję w 23".

Prawdopodobnie pomierzyli źle ten przekrok. U mnie w 21 calach (cube reaction) uczciwie pomierzony przekrok to jakies 83.5. Przy różnicy długość komina podsiodłówki 15mm (na korzyść LTD) ciężko by było uzyskać te 35 mm różnicy. Pozostałe wymiary różnią się w sposób nieznaczny. Najlepiej przejedź się do ski teamu najbliższego i sobie sam pomierz lub poproś kogoś wiarygodnego z forum. To co wyprawiają z mierzeniem rowerów sprzedawcy internetowi bywa naprawdę epickie - miałem takich sytuacji co najmniej kilka (pomiary z dokładnością do 5 cm...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlatego nie ma co się poddawać, tylko czekać na ofertę ski team. Mi napisali, że na początku kwietnia będą u nich rowery 21 i 23".

 

No i klops

Podobno CUBE LTD 29 rama 23" nie będzie dostępny w moim sklepie (hurtowni) dostali taką informację od Ski Team

A miałem go mieć w dobrej cenie.

Teraz jest pytanie czy zamawiać LTD PRO, czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria cuba ltd w porównaniu z odpowiadającym mu cenowo grand AL 6.9 nie wypada wcale tak niekorzystnie.

 

21 cali od cuba to 515 podsiodłówki i 620 długości górnej rury. 

w canyonie "L" to 485 i 610 a w rozmiarze "XL"  545 i 630.

 

Rozmiarówka cuba to realnie 20,2 cala. Co w wypadku interpolacji rozmiarówki canyona wartość dokładnie pośrednia pomiędzy rozmiarami L i XL.

Ponadto na korzyść cuba przemawia baza kół gdyż w rozmiarze 21 cali jest taka sama jak w canyonie w rozmiarze L, oraz długość rury łańcuchowej - w cube krótsza o 8mm. W cubie jest również znacznie krótsza długość główki ramy o 15mm względem canyona w rozmiarze L i aż o 30 mm względem rozmiaru XL. Reach też korzystniejszy na rzecz cuba. 

 

Ale oczywiście cube mają straszną geometrię w porównaniu do odpowiadającego mu canyona...

Edytowane przez Muchien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry to była tylko ogólna odpowiedź dotycząca "przewagi" grand AL 6.9 nad ltd'kami. 

 

faktycznie rama 23" ma coś nie tak z geometrią. Rower znacznie bardziej kwadratowy od np 21", do tego dochodzi o 30mm dłuższa główka ramu ?!?!?! i dosłownie 1 mm dłuższy reach. . Nie wiem czy jest sens się upierać przy ramie 23 skoro zyskujesz całe 10 mm na długości rury które dodatkowo nie przekładają się prawie wcale na reach a znacznie tracisz na przekroku.

Cube 23" ma cały czas mniejszą bazę kół oraz krótszą rurę łańcuchową.

Podaj może swój wzrost i długość wewnętrzną nogi to może łatwiej będzie Tobie pomóc w doborze ramy. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...