Skocz do zawartości

[transport roweru] wysyłka roweru kurierem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

hahaha... Bardzo qurde śmieszne... Koledze zabrali łańcuch rowerowy z bagażu podręcznego a mnie kierownicę szosową. To są dopiero Instrumenta Terroru :P

 

Z amorem i spuszczaniem powietrza to przesada. Nigdy tego nie robiłem i nic nie wybuchło. Co do opon to też tylko za pierwszym razem upuszczałem luftu. Potem miałem bezdetkę i nie bardzo mi się chciało/kompilowało upuszczanie ciśnienia.

 

Z drugiej strony tak w amorze jak i w oponach jeżdżę raczej na niskich ciśnieniach - wypadkowa mojej raczej nikczemnej wagi i zamiłowaniu do flołtu - takze jak ktoś ciężki i mocno nabija tych psów czy innych batoników to faktycznie warto troche ulżyć zaworom...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynierem lotnictwa, ale z tego co wiem w luku bagażowym panuje to samo ciśnienie co w kabinie pasażerskiej:

http://www.aztec.pl/forum/viewtopic.php?t=5786&highlight=luk*#top

Luki mogą być także ogrzewane. Ciśnienie, jakie jest utrzymywane, jest mniej więcej takie jak w naszych wysokich Tatrach - czyli "normalne". Nie jest niebezpieczne dla żadnego elementu roweru. Gdyby np założyć hipotetycznie, gdyby ktoś przewoził szosowe koło i na ziemi nabił je do granicy wytrzymałości, to np w wypadku rozszczelnienia luku, to koło mogłoby strzelić. Ale jeżeli dochodzi do dehermetyzacji kabiny, bezpieczeństwo jego dętki jest chyba najmniejszym problemem... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w Tatrach problem się sam rozwiązuje, bo nikt nie jedzie tam z twardym amorem i oponami nabitymi na szose. Ta uwaga odnośnie spuszczania dotyczy się raczej tych co mają nabite na maxa. Co do strzelenia w kabinie to rowerzysta raczej powinien obawiać się przypadku kiedy kadłub będzie szczelny a uszczelki w amorze mu się zniszczą od "przepompowania" lub porozrywa oplot w oponach. Tego od razy się nie zobaczy, ale szybko wychodzi zużycie takich elementów.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Whatever...

 

Jednakoż linie lotnicze w swoich instrukcjach przewozowych zalecają upuszczenie luftu z opon. Cokolwiek by to nie było - prawda czy fałsz - strzeżonego Pambucek strzeże a zmiękczenie opno czy amortyzacji to nie operacja na miarę wmiany osi suportu :)

 

Co zasie tyczy ciśnień i wystrzałów... Bracki mi opowiadał iż jeden z jego kolegów przyjechał do labu jak zwykle na rowerku. Zostawił takowy na bajkparkingu i poszedł do tyrki. Wzeszło słonko i po jakimś czasie OBA koła wywaliły niemal rónocześnie. Totylko potwierdza regółę że pechowiec nawet w drewnianym kościele cegłówka w dynię zarobi :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania przesyłka roweru kurierem? Proszę bardzo:

 

http://www.epaczuszka.net/

 

Pudełko 130x70x20 kosztuje 16,91 PLN. Sprawdzone, sam wysyłałem przez nich raz rower, kuzyn 2 czy 3 razy i bez większych problemów. Usługa realizowana jest przez DPD. Bezpośrednio przez DPD też można ale cena będzie bliżej 50 PLN. Sam kiedyś długo szukałem możliwości wysyłki roweru. I DPD chyba było jedyną firmą w której można wysłać wystarczająco duże pudło w ludzkiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co zasie tyczy ciśnień i wystrzałów... Bracki mi opowiadał iż jeden z jego kolegów przyjechał do labu jak zwykle na rowerku. Zostawił takowy na bajkparkingu i poszedł do tyrki. Wzeszło słonko i po jakimś czasie OBA koła wywaliły niemal rónocześnie

 

Miałem tą samą akcję. Tylko mi wystrzeliło jedno. Druga akcja - przyłożyłem do szosowego koła 160 PSI - dętka się poddała. Za każdym razem pompowałem więcej niż ustawa przewiduje - zatem co za dużo to nie zdrowo... I wcale nie jest potrzebny samolot... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...