Skocz do zawartości

[1500-1700] MTB na wiejskie wypady oraz asfalt


pepe67

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich którzy odwiedzą ten wątek.

 

Od pewnego czasu rozglądam się za rowerem MTB, do jazdy po lesie, ale i również po asfalcie. Dziennie (w okresie jesień-zima-wiosna) przejeżdżam około 10 km (głównie asfalt), a w lecie nawet 50km (teren mieszany)

 

Na początek trochę o mnie. Mam około 175cm wzrostu i ważę niecałe 60kg (więc jestem lekki jak na swój wzrost).

Więc wg wzrostu jestem między rozmiarem ramy M a L (o ile dobrze liczę)

 

Dużo czytałem o rowerach z tego przedziału, a dzisiaj odwiedziłem GoSport by się rozejrzeć.

 

Więc z oferty GoSport'u najbardziej spodobał mi się Merida MATTS 40 - hamulce hydrauliczne Tektro Draco, i przerzutki Shimano Altus (Przód) / Avilo (Tył) - aktualnie kosztuje 1699 zł (przecena z 1999 zł)

 

Myślę również o rowerze z oferty Decathlonu, a mianowicie RockRider 5.3, który wszędzie jest polecany. - aktualnie w cenie 1599 zł - bez przeceny ( nie wiadomo chyba czy przecena będzie)

 

 

W GoSporcie dopasowałem się do Meridy 18" - co by się zgadzało, niestety nie mam możliwości dopasować się do Rockridera 5.3, bo nie ma go aktualnie na stanie w Krakowie - dopuszczam więc możliwość zakupu przez internet. Nie spotkałem się też ze specyfikacją ramy, więc powinienem celować w rozmiar M, czy L?

 

Pytanie jest takie, czy opłaca mi się kupić tą Meridę, która ma hamulce hydrauliczne, czy lepiej zapłacić mniej za RockRidera?

 

A może wziąć pod uwagę jeszcze jakiś model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na Meridzie siedziało się bardzo dobrze, a nawet postarałem się przejechać kawałek dookoła stoiska rowerowego i była jak dla mnie dobra.

 

Rozumiem, że długość rury podsiodłowej to nie wszystko, aczkolwiek ciężko znaleźć jakąś 'specyfikację' ramy RockRidera, ale też aktualnie w Krakowie RockRidera 5.3 brak.

 

Rozumiem, że Rockrider wygrywa w pojedynku na osprzęt/cena...

 

Edit:

Znalazłem coś takiego: http://balisages.btwin.com/pdf/notices/fr/geometrie/vttperformance.pdf 

Ogólnie rzecz biorąc na stronie decathlonu jest dopisek, że 5.3 ma tą samą geometrię co rowery z serii 8, pytanie czy jest to aktualna rozpiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niestety nie mam możliwości dopasować się do Rockridera 5.3, bo nie ma go aktualnie na stanie w Krakowie

Dziwne,co piszesz,bo na stronie internetowej rower jest dostępny,zarówno w Zakopiance,jak i w Plazie.

Mi rowery Rockraider 5.3 nie pasują(geo ramy),Merida owszem,więc mimo wszystko doradzam się przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Udało mi się dosiąść RockRider'a 5.3 i wiem, że lepsza dla mnie będzie rama L.

A może jest jeszcze jakiś rower aktualnie, który jest godny polecenia i w dobrej cenie (może jakiś Romet jest godny polecenia i w podobnym lub lepszym wyposażeniu)? Bo jak na razie cena RR 5.3 nie drgnie z tego co widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...