Skocz do zawartości

[3000] Rower xc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnim razem kupiłem zjazdówkę, jednak mieszkam w takim o to miejscowości, że to jest czysty bez sens mieć taki rower..  Kupiłem go jednak okazyjnie, więc stracić na nim nie stracę. Do rzeczy , poszukuję roweru , myślałem o xt, chodzi mi o szybką jazdę, dalsze wypady, coś jak by na maraton rowerowy. Miałem dylemat nad fullem jakimś o skoku 120 mm , lecz po dłuższym zastanowieniu, jednak wole szybszy rower niż ,,milutki fotel'' . Tak więc myślę o sztywnej ramce , amor 100mm skoku? , koła 26 , hydrauliczne hamulce jakieś, może aps, przerzutki x9, czy wieksze?. Zależy mi na niskiej wadze. Tak więc w skrócie chce szybki , zwinny, lekki rowerek . Czy starczy mi 2.5 tyś, czy warto coś dołożyć? Jakiej marki ramy szukać jak i amoru? Koła 26 , czy ładować się w 29? Oczywiście będę rower modernizował. Zastanawiam się czy rower ma być nowy , czy styknie używany. Raczej ładował bym się w używkę , znacznie taniej, zawsze będę mógł coś w ten rower władować lepszych części. Moja waga 80 kg, przy 188 cm , może już więcej.Zależy mi na dobrej ramie , ponieważ rower będzie modyfikowany. 

Myślałem nad jakimś:

specem np. Stumjumper

scott scale 40

kelysa

krossem np level a8+

Na rower mogę dozbierać więcej ;)

Rower który teraz sprzedaję na części ( Czy warto coś zostawić?Czy już jak kupię rowerek to wtedy kombinować co ulepszyć?)

Widelec-Meks, Saso 200-235mm 
Tylny amortyzator-Marzocchi,Roco R 200mm 
Kierownica-NS,Proof, 740mm 
Mostek-Dartmoor Fury 
Sztyca-Dartmoor
Siodło-Dartmoor- razem 
Pedały-VP, 599 nowe  
Manetki-Shimano , XT
Dźwignie hamulca-Accent razem ; 
Przerzutka tylna-Shimano,Deore XT 8 rzędowa 
Hamulce-Hydrauliczne,Accent, APS
Tarcza:przód 203 tył 180 razem  
Korba-Truvativ Ruktion z zębatką 
Suport-Truvativ 
Obręcze-Sunrims, Double Track 100 zł 
Piasta tył-Novatec  
Opony-duro wildlife  26 x 3.0 
Stery-Dartmoor 
Gripy-no name 
Z góry serdecznie dziękuje za pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...