Skocz do zawartości

[Rower] Focus Black Forest 29R 2.0 2014


Darek14

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.focus-bikes.com/index.php?id=7&R=22&L=0&tx_dcwproductdbfe_pi1[subcat_id]=25&tx_dcwproductdbfe_pi1[year]=2014&tx_dcwproductdbfe_pi1[cat_id]=4&tx_dcwproductdbfe_pi1[bike_id]=148&cHash=b65858d7d6

 

Przymierzam się do zakupu nowego roweru i bardzo mocno biorę pod uwagę ten model Focusa.

Dostępne będą w drugiej połowie listopada więc już niedługo mógłbym zamówić.

Moje parametry: wzrost 182 cm/ noga 86 cm, więc rozmiar M (47 cm) pewnie byłby odpowiedni.

Proszę bardziej doświadczonych w temacie 29" kolegów o opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny wzrost (1.83cm, noga 86cm) i zdecydowalem sie na rame L (inna firma), tam rura gorna jest podobnej dlugosci jak w Focusie - 610, w Focusie 607mm. Jedynie rure podsiodłową dla rozmiaru L masz w Focusie 470mm, wobec zwyczajowych 490mm, ale sztycy powinno starczyc. Jak masz mozliwosc przymiarki to korzystaj, na Allegro jest sporo Focusow w wyprzedazy wiec moze namierzysz jakiegos blisko Twojej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie ma możliwości przymiarki ponieważ jest to nowa rama na 2014 rok, która znajduję się w modelach 1, 2 i 3.

Focusy, które są na allegro mają starą ramę o innej geometrii.

O Canyonie też myślałem, w pewnym momencie nawet bardzo mocno, ale raczej dam sobie z nim spokój. Niemniej Canyon to bardzo fajny rower. I tak przy okazji: czy masz wystarczający

przekrok przy rozmiarze L?

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

black forest okej - ciekawa propozycja szczegolnie dla ciebie, bo jestes w wiekszosci przypadkow pomiedzy rozmiarami, a tutaj akurat sie wstrzelisz, jak juz to problemem bedzie maly zapas przekroku, ale przy takiej dlugosci nogi powinno byc okej

 

byle nie brac ravena, ktory jest 1 z gorszych 29erow na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "bycia między rozmiarami" to się zgadza. 

Faworytem nr 1 -na podstawie zamieszczonej wcześniej geometrii i wyposażenia- był:

http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Black-Sin-29-8-0_id_25127_.htm

ale kiedy zobaczyłem w jakim wyszedł kolorze, to aż mnie odrzuciło - dla mnie nie do przyjęcia.

Ale wracając do Focusa: wydaje mi się, że zapasu powinno być dosyć bo np. w porównaniu z Canyonem - który bardzo mi się podoba i nad którym mocno myśłałem, ale obawiałem się "wysokości"- Focus ma o 1,5 cm krótszą rurę podsiodłową, o 0,5 cm krótszą główkę ramy i o 1 cm obniżony suport więc teoretycznie to wszystko razem powinno dać wystarczający zapas.

Nie chcę też czekać do wiosny, kiedy zacznie się ogólna zakupowa "nerwówka" tylko na spokojnie nabyć wcześniej.Tym bardziej, że zimą również jeżdżę.

Jeszcze trochę zastanawiam się nad karbonowym KTM-em Myroonem, ale sprzedawca ma się pomyśleć nad zaproponowanym przeze mnie rabatem

(ale wątpię, żeby się zgodził).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - muszę to wszystko jeszcze przemyśleć.

Generalnie  i tak wygląda na to, że sprzedawca KTM-a nie jest skłonny obniżyć ceny do zaproponowanej przeze mnie,

więc sprawa tego roweu może być nieaktulna. Dzisiaj powinienem wiedzieć.

I jeszcze sprawa przekroku: KTM ma rurę podsiodłową 48 cm, ale ma ona bardzo długi "kominek" i przez to "efektywna" długość podsiodłówki  jest wyraźnie mniejsza niż w Focusie. Co oczywiście daje też więcej miejsca nad górną rurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po głębokim namyśle, z tych dwóch rowerów byłem zdecydowany na KTM-a. Jednak nie dogadałem się ze sklepem co do ceny.

W sumie poszło o niewielką kwotę, ale uparłem się. Podczas negocjacji ze sklepem użyłem argumentu cen Canyonów i jako ciekawostkę

zacytuję co mi sklep odpisał" "Porównywanie Canyona do KTM-a to jak porównywanie Skody do Audi" (hehe).

Ostatecznie zamówiłem Focusa Black Forest 2.0 i teraz czekam. W pierwotnej wersji miał być w drugiej połowie listopada, ale wczoraj dowiedziałem się, że termin przesunął się na początek grudnia. Mam nadzieję, że nie będzie dalszego opóźnienia, bo przyznam, że jestem

bardzo niecierpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Były opóźnienia, ale dzisiaj otrzymałem rower. 

Jest jedna różnica na niekorzyść w stosunku do specyfikacji na stronie producenta: zamiast piasty XT z tyłu jest SLX. W sklepie były dwa rowery i obydwa tak miały.

Dzisiaj postaram się złożyć rower.

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...