Skocz do zawartości

[do 1200zł] jaki rower crossowy?


raffcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym Was poprosić o pomoc w wyborze roweru crossowego. Zdaje sobie sprawę, że za tą cenę nic naprawdę solidnego i markowego nie znajde, jednak szukam modelu najbardziej optymalnego do kwoty 1200zł. Przejrzałem już kilka tematów i nie znalazłem tego co konkretnie mnie interesuje, albo przeoczyłem. Rower głównie wykorzystywany byłby do dłuższych wycieczek poza miasto (ok 100km) po asfaltach, czasem piasek, szuter, ale też jazda po mieście, dlatego szukam roweru typu cross. Pięknie byłoby znaleźć jakąś perełke marki Merida, Kellys czy Kross chociaż wiem, że może być ciężko. Jednak zbliża się zima i licze na to, że ceny troszkę spadną. Mam 175cm wzrostu i 65kg wagi. Bardzo proszę Was o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, na crossy generalnie jest mniej przecen, niż na mtb. Ostatnio pojawiło się trochę, ale to głównie w segmencie koło 1500-2500zł. Widziałeś już Kands Maestro i Lazaro Integral? To chyba najczęstsze wybory w tej cenie na forum. W strefie testów masz bardzo obszerne tematy w zdecydowanej większości zadowolonych użytkowników tych rowerów.

 

Nie jest to może bardzo renomowana firma, ale dają części markowe na bardzo dobrym poziomie i mają dużo pozytywnych opinii użytkowników.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że ciężko o jakieś perełki cenowe w tej kategorii rowerów. Tak widziałem, ale nie wiele słyszałem o tych markach więc nie przykuły mojej większej uwagi. Z tego co napisałeś wynika, że warto się im bliżej przyjrzeć. Na takie porady właśnie czekam. A coś typu Merida Drakar, może Kellys Viper 20, Alpina Eco M20. Czy warto się nad nimi nawet zastanawiać? Może należy jeszcze poczekać do zimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowe crossy w tej cenie to niestety zawsze nędza. Chyba że znajdziesz jakąś promocję ze zniżką z około 1500-1600zł do tych twoich 1200. Tu jest fajny Romet:

 

http://allegro.pl/nowy-rower-romet-orkan-2-0-alivio-24-biegi-opole-i3640946633.html

 

Może to nie Merida, ale firma ma obecnie dobre opinie i duży staż na rynku. Na szybko nic innego znośnego nie znalazłem. A czekać na promocje zawsze można, nigdy nie wiadomo, co się pojawi. Ale przy crossach w tej cenie szansa na hit jest stosunkowo niska.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...