Skocz do zawartości

[ przerobka] Trekking na Szose


hadess

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da rady przerobić krossa evado na typową kolarzówke . Jeśli chcesz szybciej jeździć po asfalcie to załóz sztywny widelec aluminiowy lub karbonowy, opony 1,25 cala , rogi profilowane do kierownicy i twoje prędkości przelotowe na sfalcie zdecydowanie wzrosną . Ja mam rower złożony na ramie accenta nordcapa , tylne koło 28 cali , przednie 26 cali . Amortyzator manitou scareb skoku 80 mm zapewnia taką samą geometrię roweru jak sztywny widelec do koła 28 cal. Opony mam schwalbe  marathon racer. Rower wazy około 10,5 -11 kg i spokojnie " udaje" szosówke . Gdy zmienie opony na 1,5 cala lub 1,9 cala i montuję mu bagaznik to służy jako rower wyprawowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy jak zmienie kierownice i kupie klamkomanetki to hamulce moga zostac hudrauliczne ?

 

Nie ma sensu. Hamulce tarczowe są bardzo ciężkie. Na szosie tarcze nie są potrzebne. Jak szosa, to tylko szczęki, ewentualnie V-ki jeżeli masz piwoty. Szczęki to obiektywnie rzecz biorąc najmniej skuteczny hamulec, ale na szosie, przy rozmiarze opon 700x23, mocniejsze przyciśnięcie nawet tak kiepskich hampli może spowodować uślizg tylnego koła, gdyż kontakt z asfaltem jest minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...