Skocz do zawartości

Skracanie łańcucha przed połączeniem


marekwini

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam,

Zakupiłem łańcuch Shimano SLX CN-HG75 (10rzedów, do Dyna-Sys, kierunkowy) ze wzmocnionym pinem do łączenia. To moje pierwsze zakuwanie, więc prosiłbym o pomoc w moich trywialnych rozterkach. Jestem zmuszony do skrócenia łańcucha, ale po przeczytaniu instrukcji mam pewne wątpliwości. Instrukcja dostępna pod adresem: http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/SI_6T9RA/SI-6T9RA-001-POL_v1_m56577569830706426.pdf Nie wiem czy mogę łańcuch skrócić na jednym z jego końców, czy jest to miejsce specjalne, które należy tylko skuwać za pomocą wzmocnionego pinu łączącego.

Powyższe zdanie przestrzega przed rozkuwaniem pinu łączącego, czy przestrzega przed rozkuwaniem tych dwóch ogniw w ogóle?

 

Jeżeli konieczne jest wyregulowanie długości łańcucha z powodu zmiany liczby zębów koronek, należy skrócić łańcuch w innym miejscu niż miejsce, w którym łańcuch został połączony, za pomocą wzmocnionego sworznia łączącego. Łańcuch zostanie uszkodzony, jeżeli zostanie skrócony w miejscu, gdzie został połączony za pomocą wzmocnionego sworznia łączącego.

 

Przy okazji czy dobrze rozumiem poniższe zdanie:
 

W celu uzyskania dobrego działania przerzutki łańcuch posiada stronę przednią i tylną; są one oznaczone w taki sposób, że po zainstalowaniu łańcucha będzie on zwrócony we właściwym kierunku. Uzyskanie prawidłowego działania będzie możliwe po zainstalowaniu łańcucha w odpowiednim kierunku. Jeżeli łańcuch zostanie zamontowany w przeciwnym kierunku, może spaść, powodując przewrócenie się roweru i w konsekwencji poważne obrażenia rowerzysty.

 

Czy dobra strona, to strona bez napisów od strony ramy, a z napisami od strony widocznej?
 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...