Skocz do zawartości

[3000] rower dla wysokiej i ciężkiej osoby 190cm 115kg MTB


kreation

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję roweru dla osoby o sporych gabarytach 190cm 115kg, w sklepie znalazłem taką ofertę: Focus Black Forest 29R 3.0 29cali za 2800zł.
Czy ten rower to najlepsza propozycja, czy są może jakieś lepsze. Na ceneo rower ten kosztuje 4000zł więc chyba warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

 

Rower ma dłuuugi tylny trójkąt i bardzo krótką górną rurę -więc konstrukcyjnie to geometria mocno rekreacyjno-crossowa.

 

Pomyślisz sobie, przecież ja będę jeździć rekreacyjnie - ok, ale jak zaczną boleć plecy i łapki, to dopiero zaczniesz się zastanawiać dlaczego, ano dlatego że geometria do bani.

 

Po reszte porad udaj się na podforum 29er, zapodaj sobie garnek zupy i zabierz się za lekturę. Nikt lekcji za Ciebie nie odrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower co prawda nie jest dla mnie ale kontaktowałem się z osobą która będzie w przyszłości jeździć na tym rowerze, i dowiedziałem się że przyszły użytkownik nie będzie robił na nim specjalnie długich tras, maksymalnie gdzieś 40km, ale zwykle koło 20km i to też nie codziennie, czy już przy takim użytkowaniu odczuje jakiś dyskomfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już najlepiej podjechać do sklepu i wsiąść na rower  o prawidłowej geometrii oraz rzeczony - wykonać parę przejazdów wokół sklepu na obu i wtedy porównać.Jednak  warto zawierzyć fachowcom i kupić rower o sprawdzonej prawidłowej geometrii.  To w końcu Twoje zdrowie i Twój komfort i przede wszystkim  Twoje pieniażki. więc warto je rozsądnie zainwestować. I przeczytaj ten wątek: http://www.forumrowerowe.org/topic/142013-rower-do-3000zl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...