Skocz do zawartości

[3500] hmm.. nie za drogii trekking


maniak879

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się nisko i od razu zacznę konstruować moje pytanie:)

 

Jestem szczerze zainteresowany zakupem roweru trekkingowego, lecz na tą chwilę nie spotkałem się z takowym(niespecjalnie potrzebne bajery w egzemplarzach dostępnych na naszym rynku)

 

Rower będzie miał ze mną ciężko więc wytrzymałość to dość ważna sprawa, dlatego też najlepiej rama stalowa(w razie pęknięcia nie ma problemu z jej zaspawaniem) poza tym czas eksploatacji roweru będzie długggi :)

 

Następnie widelec jest dla mnie ważnym czynnikiem czy takowy rower zakupię czy nie, a więc skłaniam się ku sztywnemu rumakowi, lecz jeśli istnieje wytrzymały amortyzator pozwalający na zastosowanie przedniego bagażnika i vbrakeów to kto wie:)

 

Jak już przed chwilą wspomniałem vbrakei to podstawa (łatwo naprawić i nie kusi złodzieja jak w przypadku hydraulicznych XTRów)

 

W skrócie:

-hamulce vbreak

-rama stalowa lub jakieś wytrzymałe alu

-sztywny widelec lub jakiś amor z możliwością mocowania bagażnika

 

 

To chyba tyle, co do osprzętu to klasy deore/xt bym preferował

A i jeszcze cena około 3500 złociszy(choć mam nadzieje że uda mi się znaleźć jakoś taniej)

I bym zapomniał w razie czego opłaca się składać?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pancerno-stalowych nieamortyzowanych trekkingach wyjątkowo lubują się Niemcy (poczytuję sobie czasem ich relacje z wypraw), więc u nich wybór takich rowerów jest ogromny.

 

Znalezione na bardzo szybko:

 

http://www.fahrradmanufaktur.de/bikes/trekking/2013-t-300-shimano-deore-27-gang/

 

tu w szukanej cenie:

 

http://www.fahrradmanufaktur.de/bikes/trekking/2013-t-100-shimano-alivio-27-gang/

 

Jak znam życie to pewnie mają z parędziesiąt modeli, które mogłyby cię zainteresować. Tylko trzeba szukać :)

 

Polecam hasła Trekking Fahrrad + Stahlrahmen :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) o właśnie takiego typu rowerki mi chodziło, szczególnie ten model mi się spodobał tylko 5k troszkę przytłacza, cóż poszukam innych rowerków z tamtych okolic :)

 

edit: wyślą do nas? czy trzeba jakoś kombinować ?

 

i jeszcze jedno wiesz gdzie można kupić samą ramę takiej geometrii? porównam sobie cenę składanego w Polsce i gotowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że sam złożysz taniej. Niemcy lubią dopłacać za markę (szczególnie marki chwalone w ich środowisku wyprawowym). Z popularnych na ich forach marek, w których nie dopłacasz za nazwę renomowanej składalni jest np. Pepper Bikes - mają nawet fajne trekkingi w twoim zasięgu bez amortyzacji - ale niestety z ramą alu. Co do dostawy to trzeba poszukać w sklepach online, bo to co podałem to tylko producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem że są tak pomocni ludzie jak ty :)

 

Rowery firmy Pepper Bikes prezentują się fajnie, a cenowo o niebo lepiej do tych poprzednich.

Właśnie wyczytałem że stopy aluminium 7005-T6 wytrzymałością dorównują stali, znalazłem ramę wykonaną z tego stopu :

http://www.rowery-rybczynski.pl/ramy/5593-rama-accent-nordkapp-2013.html

 

Może coś na niej złożyć ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...