Skocz do zawartości

[WPKiW Chorzów] wspólne rowerowanie, ustawki, treningi, rekordy.


Stujumper

Rekomendowane odpowiedzi

Heh to by mnie nóg i roweru brakło... ;)

Te dzisiaj to tak przy okazji bo musiałem do Gliwic sie karnąć....

Duzo osób pewnie sie zastanawia czemu takie wycinki to sa, a nie cała trasa...?

Otóż to wyglada tak, bo mnie sie nie chce całej trasy monitorować - raz, ze bateria mi strasznie szybko pada, a dwa to nie zależy mi na przejechanych kilometrach, ani tych "challendżach" typu Grande Fundi czy cos tam, tylko celuje konkretnie na KOMy! ;)

Jadę sobie jadę i jak widzę, ze będzie segment to poprostu załączam Strave i cisne! :P i sprawdzam od razu czy jest KOM czy nie ma? :)

@Adam wie jak to wyglada bo wczoraj z nim tak jechałem, gdzie pokazał mi fajny odcinek :)

http://www.strava.com/activities/167654586

Niestety tramwaj mi zajechał drogę i dopiero 4te miejsce było ;) ale jeszcze sie tam przejade po KOMa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak bym Stu dalej na Specu jeździł to był urwał od mojego czasu z 40s jeszcze, pojechane było na lajcie i tyle, drugi raz nie będzie się chciało! Jakoś specjalnie waszych KOMów nie zamierzam bić, czasami jakiś odcinek zrobię se na czas, ale to bardziej dla siebie niż rekordu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie. Ja porannym cugiem wrocilem z urlaupu ;) Nie zrobilem duzo bo same tleniki nadmorskie , ale w ciagu 10 dni kiedy mialem maszyne pyklo cos kolo 900 kmow. Jutro powinien moj bike powrocic to moze wpadne na rozciaganie do chorzowskiego. A teraz ide na izobronka.

 

Pozdrower

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek słabo nadaje się na próby czasowie, trzy razy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

 

Biker, a jeździsz na Stravie?

Mój telefon Stravy czy Endo nie uznaje System Bada mam i tyle w temacie. Musiałbym się bawić w systemie by działało, a lenia mam okropnego ogólnie Strava i Endo na Badę nie są

 
A co do pierwszego to trzeba mieć szczęście do świateł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek od spodka to spokojnie poniżej 6minut można zrobić, zakładając oczywiście, ze światła spasuja ;)

 

Jakoś specjalnie waszych KOMów nie zamierzam bić

 

He he @biker z całym szacuneczkiem, bo robisz naprawdę niezłe trasy (200km i więcej) z całkiem przyzwoitymi średnimi, ale na KOMa w rejonie nie masz najmniejszych szans żeby zrobić!

90% z tych KOMow to sa wyniki zrobione przez kolarzy na szosach, wiec sa juz trochę wyśrubowane... :) wystarczy, ze zrobisz sobie te dwa podjazdy w parku na czas i porównasz do KOMow na Stravie-mniej więcej reszta KOMow w rejonie jest na podobnym poziomie i wyższym... ;)

 

Oczywiście, żeby nie było, wcale nie chce nikogo obrazić, ani sie nie wymądrzam, bo zara znowu mi połowa forum napisze, żebym poszedł na IC jak taki mądry jestem na "trzepaku" itp...itd... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stu podjazdy w parku w 7 jestem więc nie jest źle aż tak! Czas pętli 6,36km mam 11,31 więc też nie jest źle. Na trasie nie myślę o jakiś tam KOMach tylko o tym by równomiernie jechać i trzymać tempo powyżej 33+ chodź średnia nigdy taka nie będzie z racji tego, że w terenie znacznie wolniej się myka.

 

Co odcinka Aleja Korfantego 3,542km (dokładnie tyle wskazał licznik) ja trochę szybciej i trochę dalej mierzyłem czas sobie, da się spokojnie zrobić w poniżej 6min na szosie to żaden problem 45+ na blacie na szosie to lekką nogą niektórzy zrobią i to bez wysiłku

 

Niestety na szosie nie chce jeździć jeździłem miesiąc i to nie moja bajka, na zakrętach strasznie trzeba uważać, na rondach to paranoja jest z wchodzeniem w wiraż jak dla mnie. Do wszystkiego trza się przyzwyczaić póki co wolę szerokie kapcie 2,1 przynajmniej po terenie można całkiem sprawnie się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker90 -> Nie martw się, ja ledwie w zakrętach na oponach 2,2 wchodzę, a co dopiero na jakiś szosowych jakbym miał jeździć :D Ogólnie wolę na mtb trenować na asfalcie i z mniej dopompowanymi oponkami... moc taka sama, a wolniej jadę i mniejsze problemy żeby omijać ludków w parku = bezpieczeniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem przy mtb na 1,5 wróciłem do 2,1 i 2,25 potem założyłem nie tak dawno 1,9 oponkę i to też za mało i wróciłem zaś do 2,1 i to jest minimum dla mnie by się dobrze jeździło! Co do szosy 23mm na oponie hmm cóż miałem wrażenie na zakrętach, że zaraz gleba będzie, a i jak mokro jest to hamulce w ogl nie dają rady.

 

@Stu Adam łapie KOMy tam gdzie ich nie ma i tyle, albo są słabe i je poprawia! Dziwię mu się, że w parku ma gorsze czasy od ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gruszki cię epoka świetlna dzieli więc się do niego nie porównuj nawet, fakt czasy są twoje, ale nie masz pewności, że jesteś najlepszy! Mało tych wyników na stravie jest co to potwierdza ino, niektóre są edytowane nawet więc mało miarodajne to jest ta strava

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oi Stu dalej jak dzieciak się zachowujesz! Park twoje królestwo może i jest, wyjrzyj poza niego to cię świat zgniecie taka prawda!

Lubisz się porównywać do innych, a inni na to mają wyje.... po prostu i nawet nie zamierzają podejmować wyzwań bo nie na tym to polega!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem przy mtb na 1,5 wróciłem do 2,1 i 2,25 potem założyłem nie tak dawno 1,9 oponkę i to też za mało i wróciłem zaś do 2,1 i to jest minimum dla mnie by się dobrze jeździło! Co do szosy 23mm na oponie hmm cóż miałem wrażenie na zakrętach, że zaraz gleba będzie, a i jak mokro jest to hamulce w ogl nie dają rady.

 

 

No ja przesiadłem się z mtb na szosę i nie tylko mam identyczne wrażenie, co również poparłem je praktyką i przekonałem się że to nie tylko wrażenie, bo już jedno szlifowanie łokci przy 35km/h zaliczyłem w zeszły poniedziałek jak za bardzo się złożyłem w lekko zapiaszczonym zakręcie :D Ale i tak szosa na asfalcie jest świetna, lekkość jazdy i dynamika zupełnie inna. Chociaż i tak nic nie przebije dobrych, ostrych, górskich zjazdów po kamolach. Szosa tylko do tymczasowego treningu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,
pytanko do mieszkańców Katowic a może nie tylko-jak dojechać do Parku Śląskiego w miarę bezpiecznie z dworca PKP z dziećmi 8 i 11 lat?

Katowice znam dobrze ale zza kierownicy  icon_razz.gif  nie mam pojęcia jak dojechać z dworca do PŚ jakoś w miarę wygodnie i bezpiecznie,katowickie ścieżki rowerowe te w centrum znam kiepsko wręcz w ogóle.Gdybym jechał sam to nie ma tematu,ale chcę w któryś weekend pokazać dzieciom PŚ z perspektywy roweru.Będę wdzięczny na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się kierować na rondo, od ronda jest już ścieżka rowerowa do samego wpkiw. A do ronda najlepiej dojechać obok muzeum (w stronę skarbka z dworca, a potem muzeum i tym czymś czerwonym co pewnie będzie kiedyś ścieżka do ronda, potem dołem i w strone scc i do parku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...