Skocz do zawartości

[do 2200] mtb dla amatora, las, polne drogi, czasem mała górka


lukis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem tu nowy i licze bardzo na waszą pomoc. Szukam roweru dla siebie (190 cm/90kg). Jazda raczej rekraacyjna po lesie, może troszkę niewielkie wzniesienia. Po odwiedzeniu kilku sklepów wybór padł na 29er'a. Ostatecznie zostały 3 modele:

Kross Level B2, Cube Aim lub Limber Tasso. Ceny zbliżone więc to nie stanowi problemu (generalnie +/-200-300 zł to dla mnie nie kłopot). Kwestia żeby za te pieniądze kupić coś wartego swojej ceny. Nie zalezy mi na tarczach, V-brake'i zupełnie wystarczą. Przy moich gabarytach amortyzator powinien byc wytrzymały, ale tego już sam nie bardzo potrafię ocenić. Każdy w sklepie chwali swoje, więc trudno obiektywna ocenę i dlatego prośba do Was. Bedę wdzięczny za rady.

 

Lukis
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jak wychodzi porównanie widelców, bo to to już czarna magia dla mnie. Kross ma blokadę w manetce, co chyba jest wygodniejsze, ale który z tych amorków jest lepszy (Cube-Suntour XTC 100mm, Kross-RST Blaze RL-100mm) ? Cube ma Alivio a Kross Acera i znowy nie wiem czy to taka odczuwalna różnica będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tam jest XCT to ja bym na nim z wyższą masą po terenie nie jeździł. Pomijam już fakt, że wsadzenie prawie najgorszego amortyzatora z serii MTB w rower powyżej 2 tyś pln to bezczelność, nawet u Kandsa taki jest tylko w modelach poniżej 1 tyś pln :)

 

Gdzieś w galerii forum jest filmik, gdzie testowali niemieckiego makrokesha, który miał właśnie amortyzator z tej klasy. Pękł przy pierwszym zjeździe (choć przyznać trzeba, że dość ambitnym).

 

No chyba, że nie jestem na bieżąco i w nowych rocznikach coś zmieniło się w hierarchii xct < xcm < xcr?

 

Już bym wolał chyba kupić:

 

http://www.decathlon.pl/rower-gorski-big-rr-53-id_8202905.html

 

I za pozostałą kasę uzupełnić fajnymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...