Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a to co ja o tym roweru myślę:

markę znam bo jeździłem już na tej marce porządna nie leją bani trochę droższa ale ok ;)

zawiera wszystkie podstawowe dla MTB komponenty, przerzutka tył Alivio na amatorsko wystarcza dla mocniejszych czasem nie daje rady. przerzutka przód M-330 nie wiem nie jeździłem na takiej. Rowerek taki nawet git tylko będę się czepiał hamulców. Ale taki nawet do pojeżdżenia amatorsko wystarczy na fuuul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co ja o tym roweru myślę:

markę znam bo jeździłem już na tej marce porządna nie leją bani trochę droższa ale ok ;)

zawiera wszystkie podstawowe dla MTB komponenty, przerzutka tył Alivio na amatorsko wystarcza dla mocniejszych czasem nie daje rady. przerzutka przód M-330 nie wiem nie jeździłem na takiej. Rowerek taki nawet git tylko będę się czepiał hamulców. Ale taki nawet do pojeżdżenia amatorsko wystarczy na fuuul.

Ten który mam na oku jest na v-brake, dokładniej:

 

Dane teczniczne:
Rozmiar koła: 26 cali
rama: aluminium 6061 hydroformowana, Triple Triangle design, wymienny hak przerzutki
amortyzator: SR Suntour XCM, skok 100 mm
korba: SR Suntour XCT-302, 42-32-22
przerzutki: 24 biegi, przód: Shimano M-330, tył: Shimano ALIVIO
hamulce: TEKTRO Linear Pull
obręcze: Alex ASD-1, podwójne ścianki
opony:  Kenda Nevegal 26” x 2.1
siodło: WTB Speed V
Manetki: Shimano, 8 biegów rapidfire
Klamki: Alloy with reach adjust for linear pull brakes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jeździsz rekreacyjnie gdy masz czas ?

 

jeśli tak to na pewno będzie to dobry zakup roweru

Będzie służył głównie do dojazdu do szkoły, poza tym rekreacja, jakiś las, lekki teren i szosa.

 

Jeszcze jaki rozmiar będzie najbardziej pasował? ~180cm, 65kg

Edytowane przez Shavo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że ja zużytkował bym w jakąś używkę skoro możesz wydać około 1400zł.

 

myślę że 19 cię zadowoli ;]

No i tu się mylisz, postanowiłem skorzystać z jakiegoś programu w moim banku gdzie można (co prawda same stare roczniki i bez wyboru kolorystyki) kupić trochę taniej.

http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/sport/rowery/meskie/

 

Ten wydaje mi się najrozsądniejszy, do wydania mam właśnie ~1100zł

Edytowane przez Shavo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz, postanowiłem skorzystać z jakiegoś programu w moim banku gdzie można (co prawda same stare roczniki i bez wyboru kolorystyki) kupić trochę taniej.

http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/sport/rowery/meskie/

 

Ten wydaje mi się najrozsądniejszy, do wydania mam właśnie ~1100zł

 

jak masz taką możliwość to śmiało ..

ale ja bym wolal kupić używanego treka z hydraulikami i deore

 

może nie tanio ale ZABIJA wszystkie jakie podałeś

http://allegro.pl/stevens-m6-manitou-lockout-xtr-tarcze-hydr-i1904171702.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że ja zużytkował bym w jakąś używkę skoro możesz wydać około 1400zł.

 

myślę że 19 cię zadowoli ;]

Tyle, że rozmiary są od XS do XL, niby nawet opisane co do wzrostu ale w praktyce pewnie wyszłoby co innego, czy można się jakoś dowiedzieć o dokładne wymiary przykładowo rozmiaru "L"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, Kands ma moze Alivio i XCR jak ktos na takiego trafil, ale ma "plastikowa" korbe jak i kierownice. Sorry, ale jesli uwazasz ze rower za 900zlt jest lepszy od takiego a2 levela czy fusiona to sie mylisz. Myslisz ze dlaczego ten kands tyle kosztuje? Gdyby to byla firma znana i zaufana to rower by kosztowal tyle co fusion. Nie faworyzuje marki i nie mowie, ze takie mniej znane sa gorsze, ale majac maly budzet wolalbym pewniaka niz ryzykowac, jak Ci sie trzyma to nic tylko sie cieszyc.

Nie wiem czy o to ci chodzilo ale kierownica plastikowa nie jest :)

Nic nie napisałem, że Kands jest lepszy od rowerów droższych o 350 czy 400zł :P (czyli prawie połowa mojego budżetu).

Porównywałem raczej z rowerami typu Kross V3, V4, unibike mission czyli rowerami do 1000zł. Gdybym miał wybierać to w ślepo waliłbym w fusiona albo jakiegoś levela, ale nie za takie pieniądze. Niestety często dopłaca się za markę (nie wiem jak jest w moim przypadku).

 

lepiej kupić meride matts v5 albo krossa hexagona v3. tu buś mógł zastosować lepsze części i rower pocisk

i to najlepiej takiego? KROSS HEXAGON V3 MTB RAMA 19 Model 2011 ROWER (1898831486) - Aukcje internetowe Allegro

z pseudoamortyzatorem (jak to ktoś określił na tym forum) marki zoom bravo?

W tej meridzie zniechęciły mnie manetki obrotowe. Po za tym czytałem opinie, że to dość słaby model meridy.

Po za tym miałbym kupić nowy rower i zastosować lepsze części??

PS. Mógłby mi ktoś powiedzieć w czym gorsze są sztyce i kierownice "słynnej" marki zoom?

Edytowane przez mateuszm919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to ci chodzilo ale kierownica plastikowa nie jest :)

Nic nie napisałem, że Kands jest lepszy od rowerów droższych o 350 czy 400zł :P (czyli prawie połowa mojego budżetu).

Porównywałem raczej z rowerami typu Kross V3, V4, unibike mission czyli rowerami do 1000zł. Gdybym miał wybierać to w ślepo waliłbym w fusiona albo jakiegoś levela, ale nie za takie pieniądze. Niestety często dopłaca się za markę (nie wiem jak jest w moim przypadku).

 

 

i to najlepiej takiego? KROSS HEXAGON V3 MTB RAMA 19 Model 2011 ROWER (1898831486) - Aukcje internetowe Allegro

z pseudoamortyzatorem (jak to ktoś określił na tym forum) marki zoom bravo?

W tej meridzie zniechęciły mnie manetki obrotowe. Po za tym czytałem opinie, że to dość słaby model meridy.

Po za tym miałbym kupić nowy rower i zastosować lepsze części??

PS. Mógłby mi ktoś powiedzieć w czym gorsze są sztyce i kierownice "słynnej" marki zoom?

 

weź co TY w ogóle modzisz !!!

jak jesteś tak bardzo nastawiony na ten wyrób rowero podobny jakiejś chińskiej marki to go bierz.

TU SIĘ PISZE PO PORADY a nie SPRZECZKI.

 

Czytałeś że słaby model meridy to POCZYTAJ o tym kandsie !

 

I dlaczego w tym kandsie jest Alivio i XCR bo by nikt takiego G**** nie kupił jak by nie miał czegoś czym się wybija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu krzyczysz i stosujesz taki ton? Nie masz dobrych argumentow to krzykiem chcesz zmienic kogos opinie?

 

 

Juz lepiej zeby kupil tego Kandsa jak mu sie podoba niz ma brac jakiegos makrokesza, jak ktos jezdzi bez szalenstw to taki rower mu wystarczy podobnie z v3, to nie sa typowe mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Kandsa kupiłem już jakiś czas temu.

Rozumiem ludzi, że boją się nieznanej marki, ale to co nieznane nie musi być od razu złe i tak jest w tym przypadku.

W specyfikacji wygląda nieźle, w praktyce za te pieniądze nie można niczego zarzucić.

Więc jeżeli ktoś ma ~800zł na rower, brać śmiało :)

Pzdr!

 

@Adam96 Widzę, że nie ma o czym z tobą dyskutować.

Edytowane przez mateuszm919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Kandsa kupiłem już jakiś czas temu.

Rozumiem ludzi, że boją się nieznanej marki, ale to co nieznane nie musi być od razu złe i tak jest w tym przypadku.

W specyfikacji wygląda nieźle, w praktyce za te pieniądze nie można niczego zarzucić.

Więc jeżeli ktoś ma ~800zł na rower, brać śmiało :)

Pzdr!

 

@Adam96 Widzę, że nie ma o czym z tobą dyskutować.

 

 

Ja jestem i tak bym nie wziął chińskiego roweru choć by i za 500 zł z tym osprzętem wolał bym starego używanego markowca niż coś takiego. Ale przecież po to jest tyle rowerów i takie zróżnicowanie żeby każdy mógł coś kupić dla siebie odpowiedniego.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...