Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki : ) ale zastanawiam sie tez nad hexagonem v6... 500 zl tanszy, a chyba rowniez dobry jest? ja i tak bede jedzil rekreacyjnie, grunt zeby rower dobrze chodzil i zeby kola nie odpadly po 1-2 jazdach :) wiec moze zeby nie przeplacac to wziac hexagona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżka ostatnio zakupił za 1050pln taki rower http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-romet-rambler-2009.html#fragment-2

Mocna maszyna i osprzęt sram więc dużo lepszy niż podobne klasowo shimano ... i ta precyzja w działaniu :icon_wink:

 

i do tego 155 punktów serwisowych w całym kraju, gdyby coś się stało... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym romecie są słabej jakości hamulce tarczowe, lepszę są już montowane w Hexagonie V6, a co do tego hexagona to warto tylko i wyłacznie kupić model 2007/2008, jeżeli miałbyś się bawić w 2010 model to lepiej wziąśc A2 XT 2009 lub A4 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziekuje bardzo za wszelkie rady : ) to jeszcze jedno pytanie, co takiego jest zlego w Hexagonie V6 z 2010?

 

Aha, Adam666, nic mi to nie dalo ze sobie porownalem te modele, ja sie na rowerach kompletnie nie znam, tak jak mowilem, grunt zeby jezdzil i sie nie rozpadl po kilku jazdach :icon_mrgreen:

Edytowane przez Rayos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziekuje bardzo za wszelkie rady : ) to jeszcze jedno pytanie, co takiego jest zlego w Hexagonie V6 z 2010?

Piasty, rama, hamulce są w tym Hexagonie jak najbardziej OK, reszta komponentów również pod warunkiem że kupisz ten rower ~1000zł - inaczej poprostu nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalicie Krossa, że dobry bo tani, polski itd. Ja też tak myślałem do momentu w którym mój kumpel nie miał awarii.

rama w krosie

Ktoś powie, że nawet najlepsze ramy pękają. Zgadzam się, ale jeżeli liczysz na gwarancję tego roweru, to zawiedziesz się. Wykręcają się jak tylko mogą. Ja Krossa raczej nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oO - pokazałeś ciemną stronę Krossa - żadko na forum tutaj można spotkąć ich ramkę z pęknięciami, dziwi fakt nie uznania gwarancji, jednak z tego co widać użytkownik w jednym podpisie pod zdjęciem napisał ze mu się nie chce odesłać za te 80zł tej ramy i woli zespawać na własną rękę, owszem serwis Krossa nie poczuwa się do wina ale wysłał jednak tylko zdjęcie. Myślę że nie chciał powalczyć o ramkę. Również w niektórych tematach pojawiał się Giant migający się od swojej gwarancji na ramę - minus dla Krossa leci, ale jednak znam przypadek gdzie ramka pękla w okolicy suportu i Kross wymienił bez problemów - zostala zaniesiona do autoryzowanego serwisu i z tamtąd ją wysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne, że nie chce odsyłać tej ramy za 80 zł jeżeli już na podstawie zdjęć dostał taką odpowiedź. Oni nie zobaczyliby nic innego niż to co jest na zdjęciu. Sprawa wg mnie jest jasna: rama pękła, jest na gwarancji więc powinna być wymieniona. Nie było i nie widać żadnych śladów uderzenia itd. Więc jeżeli od początku byłaby rozmowa "przyślij obejrzymy, wymienimy" to rama pojechałaby do producenta. Rachunek jest prosty: zamiast tracić czas, pieniądze, kolejne dni bez roweru, nerwy i nie mieć pewności czy ją wymienią to lepiej zrobić to na własny koszt w 2 godziny za 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego dlaczego on mialby pokrywać koszty wysyłki? W kolegi przypdaku sprawa wyglądała tak ze zaniósl ramę do serwisu, i serwis tą ramę wysłał, jedyne co to że czekał na nią ponad 2tyg ale kosztów przy tym żadnych nie poniósł. 30zł za naprawę ramy wydaję sie być niewielę ale jeszcze względy estetyczne dochodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachunek jest prosty: zamiast tracić czas, pieniądze, kolejne dni bez roweru, nerwy i nie mieć pewności czy ją wymienią to lepiej zrobić to na własny koszt w 2 godziny za 30 zł.

 

Ale w tym przypadku stracił gwarancję całkowicie i do tego spaw nie wiadomo ile wytrzyma... Jeśli by wysłał była by szansa na nową ramę. Ewentualnie warto było rozejrzeć się za najbliższym ASO, może dostarczenie na miejsce wyszło by taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera no, level a4 odpada bo wujek zaproponowal mi kupno na spolke ps3 (ja mam dac 600 zl)... a mam tylko 2 tysiace, na dodatek musze kupic regal do pokoju za 3-4 stowki wiec zostanie mi jakies 1000-1100 zl... hexagona v6 z 2008 nigdzie nie moge znalesc a z 2010 kosztuje 1300 : / jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-2009-p-59.html - najlepszy stosunek cena/jakość oraz możliwośc negocjacji ceny w tym serwisie, a więc na pewno uda Ci się go kupić taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, fora internetowe dzielą się na zwolenników i przeciwników krossa.

Wiem że kross ma najlepszy stosunek jakość/cena ale tez wiele osób narzeka na serwis tej marki, no i rami nie są za rewelacyjne.

 

A może zadam tytanie co jeśli nie A2?

do Gianta dodał bym jeszcze http://www.unibike.pl/fusion.html

Czyli boulder 2009 albo Unibike fusion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Unibike nie jest zły, nie ma tak dobrego osprzętu jak Kross, oraz opony sprawiają że nie jest już tak bardzo uniwersalny, wymieniłbym oponki na Kenda Karma Kevlar 2,00 i rowerek jest całkiem całkiem ciekawy, co do tych zwolenników i przeciwników Krossa zdania się podzielone, co to znaczy że serwis zły? Jak już producenci ograniczają i tak gwarancję tlumacząc ze częsci się naturalnie zużywają - i mają rację, co do ram, na forum była rama z A6 pęknieta przy mocowaniu zacisku od sztycy, napisane że gwarancja nie uwzględniona ale użytkownik wysłał same zdjęcia do Krossa a nie ramę co zmienia postać rzeczy według mnie, po drugie na forum również bym poruszany temat wykręcania się Gianta od gwaracji na ramy - jak widzisz nie ma producenta idealnego, przed Krossem miałem 3 rożne marki rowerów w tym Merida, i jak na razie najmniej awaryjny był Kross. Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale osprzęt bazujący na Shimano Tourney, w meridzie taki miałem, osprzęt tego typu = regulacje które trzeba było przeprowadzać naprawdę nie żadko. Jeżeli masz obawy co do Kross`a bierz Unibike`a albo pooglądaj ofertę Romet`ów jeszczę. Shimano Tourney w tej cenie to naprawdę duże nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak będziesz uważal, Kross/Romet/Unibike są w miarę młodymi markami (Romet jest w ogóle najmłodszy) które walczą o pozyskanie klientów na rynku i mają bardzo dobre ceny (Kross już w modelach na rok 2009/2010 zaczął się cenić), Merida/Giant/KTM/Scoot są już typowami markami gdzie placisz za odpowiednią naklejkę na ramię. Giant zły nie jest ale jednak ten osprzęt będziesz miał w rowerze przez najbliższe 6-x tyś km, zanim go wykończysz. na pewno te dwa odrzuć od razu: http://www.atala.pl/replay.html oraz http://esklep.revor.pl/product_info.php?cPath=1_3&products_id=580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Krossa A2 i w mudserwis.com już niema modeli 2009. Sprzedawca zaproponował A2 z 2010 za 1150 gdyż wcześniej się umawialiśmy na model z 2009 ale wszystkie 19" w międzyczasie zostały wyprzedane.

Warto brać za tą cenę? Chyba tylko z tyłu jest Altus zamiast Alivio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...